מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

תאונת דרכים

אור ירוק: 54% מהתלמידים מגיעים אל בית הספר ברכב

49% מהתלמידים מגיעים אל בית הספר ברגל – עולה מסקר עמותת ’אור ירוק’, המצביע על מגמה שהולכת ופוחתת עם השנים ◄ 28% מהתלמידים מגיעים לבית הספר בהסעה מאורגנת ותחבורה ציבורית ◄ 26% מהתלמידים מגיעים לביה”ס ברכב פרטי ◄ 55.4% מתלמידי מחוז השרון, מגיעים לבית הספר ברגל, יותר מכל מחוז אחר בארץ.
אור ירוק: 54% מהתלמידים מגיעים אל בית הספר ברכב
אור ירוק: 54% מהתלמידים מגיעים אל בית הספר ברכב

54% מן התלמידים מגיעים אל בית הספר באמצעות רכב (פרטי, הסעה מאורגנת או תחבורה ציבורית) אל מול 49% מהתלמידים המגיעים ברגל – מגמה שהולכת ופוחתת עם השנים, כך עולה מסקר ארצי -מייצג, אשר ערך “מכון גיאוקרטוגרפיה” עבור עמותת אור ירוק, בקרב הורים לילדים בגילאי 4-18.

שמואל אבואב, מנכ”ל אור ירוק, אומר, כי; “”בעוד כשבוע, יחזרו אלפי תלמידים לספסל הלימודים. אנו מאחלים להם שנת לימודים פורייה ומוצלחת – אך מעל לכל, כולנו מקווים, כי יגיעו, ויחזרו מבית הספר בשלום”.

◄ סקר הגעה לבית הספר

בסקר חדש שערכה עמותת אור ירוק, לבחינת אופן הגעת התלמידים לבית הספר וגן חובה, נמצא, כי אמצעי ההגעה השכיח ביותר הוא כאמור ברכב. על פי הסקר, 54% מן התלמידים מגיעים לבית הספר ברכב, כדרך הגעה עיקרית לבית הספר, מהם 24% על ידי הורה או מבוגר המסיע אותם ברכב פרטי, 17% בהסעה מאורגנת ו-11% בתחבורה ציבורית.

כמו-כן, 49% מן התלמידים מגיעים לבית הספר ברגל, בין אם לבד, בליווי הורה או אח גדול. עוד נמצא, כי ככל שיורד הגיל, כך פוחת שיעור התלמידים המגיעים ברגל. רק 3%, ציינו, כי ילדם נוסע לבית הספר ב’אופניים’.

◄ ההליכה ברגל לביה”ס במגמת ירידה

סקרים ותצפיות שנערכו בארץ ובעולם, מצביעים, כי אם בעבר הלא רחוק, הייתה “הליכה” הדרך המקובלת להגיע לביה”ס, כיום המגמה פוחתת ורבים מגיעים ברכב פרטי, תחבורה ציבורית או בהסעות תלמידים, גם כשמדובר במרחקים קצרים.

“הגעה לבית הספר ב’רכב’, במקום בהליכה או ברכיבה על אופניים, תורמת לא רק להגברת זיהום האוויר, אלא גם מצמצמת את ההזדמנות של הילדים לביצוע פעילות גופנית ומעל לכול, מגדילה משמעותית את הסכנה להיפגעות ילדים מ’כלי רכב’, בסביבת בית הספר” – מסביר אבואב, ומדגיש, כי; “ככל שיותר הורים מסיעים את ילדיהם לביה”ס, כך הופכת סביבת ביה”ס, מסוכנת יותר עבור הילדים.

כתוצאה מכך, פחות הורים מרשים לילדיהם ללכת לבד, וזה מגדיל עוד יותר את מספר הילדים המוסעים ואת הסכנה בסביבת ביה”ס. גם ההסעה טומנת בחובה סכנה, בעיקר בשלב ההורדה והאיסוף של הילדים”

◄ בשרון מעדיפים ברגל ובצפון ברכב

על פי ממצאי הסקר, 55.4% מתלמידי מחוז השרון, מגיעים לבית הספר ברגל, יותר מכל מחוז אחר בארץ. אחריהם נמצאים תלמידי מחוז המרכז, אשר 49% מהם מגיעים ברגל.

כ-45% מתלמידי מחוז הדרום, כ-44% מתלמידי מחוז ירושלים ורק 31.5% מתלמידי מחוז צפון מגיעים לבית הספר ברגל (אם כי הסיבה יכולה להיות גם בשל המרחק הרב באזורים כפריים), מה שמציב אותם עם שיעור ההגעה לבית הספר ברכב הגבוה ביותר משאר המחוזות – כ- 66%. אחריהם כ-56% מתלמידי מחוז ירושלים, מגיעים ברכב, 51.5% מתלמידי מחוז דרום, כ-50% מתלמידי מחוז מרכז וכ-44.5% מתלמידי מחוז השרון.

◄ עידוד הליכה ברגל במסלול הבטוח

ב’עמותת אור ירוק’, מבקשים לעודד ילדים להגיע לבית הספר ברגל ולהוריד את מספר הרכבים בסביבת בית הספר תוך שמירה על ביטחונם של התלמידים. “הדבר דורש תכנון מראש של ההורים עם הילדים של המסלול הבטוח, ושיתוף פעולה של כל הגורמים, לרבות צוות בית הספר, ההורים, התלמידים, הרשות המקומית, משמרות הזה”ב ומתנדבי תנועה של המשטרה”, אומר אבואב; “כאשר המהלך מגובה בקבלת אחריות של כולם, התוצאות לא תאחרנה לבוא ושיעור התלמידים הנפגעים בדרך לבית הספר וממנה חזרה ביתה ירד”.

◄ פעילות אור ירוק בפתיחת שנה”ל

את פתיחת שנת הלימודים, ילוו מאות מתנדבי עמותת אור ירוק בפעילות ענפה בכ- 70 ערים בכל הארץ. המתנדבים, יקבלו את התלמידים בכניסה לבתי הספר עם שלטים עליהם מסרי בטיחות בדרכים, ויחלקו חומרי הסברה, כיצד עליהם לחצות כביש בבטחה, ואיך לבחור את המסלול הבטוח לבית הספר.

בסך הכול הפעילות תתבצע ב- 200 בתי ספר יסודיים וב- 115 בתי ספר תיכוניים, כמחציתם של רשת ’עמל’.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן