קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

תאונת דרכים

אור ירוק: 54% מהתלמידים מגיעים אל בית הספר ברכב

49% מהתלמידים מגיעים אל בית הספר ברגל – עולה מסקר עמותת ’אור ירוק’, המצביע על מגמה שהולכת ופוחתת עם השנים ◄ 28% מהתלמידים מגיעים לבית הספר בהסעה מאורגנת ותחבורה ציבורית ◄ 26% מהתלמידים מגיעים לביה"ס ברכב פרטי ◄ 55.4% מתלמידי מחוז השרון, מגיעים לבית הספר ברגל, יותר מכל מחוז אחר בארץ.
אור ירוק: 54% מהתלמידים מגיעים אל בית הספר ברכב
אור ירוק: 54% מהתלמידים מגיעים אל בית הספר ברכב

54% מן התלמידים מגיעים אל בית הספר באמצעות רכב (פרטי, הסעה מאורגנת או תחבורה ציבורית) אל מול 49% מהתלמידים המגיעים ברגל – מגמה שהולכת ופוחתת עם השנים, כך עולה מסקר ארצי -מייצג, אשר ערך "מכון גיאוקרטוגרפיה" עבור עמותת אור ירוק, בקרב הורים לילדים בגילאי 4-18.

שמואל אבואב, מנכ"ל אור ירוק, אומר, כי; ""בעוד כשבוע, יחזרו אלפי תלמידים לספסל הלימודים. אנו מאחלים להם שנת לימודים פורייה ומוצלחת – אך מעל לכל, כולנו מקווים, כי יגיעו, ויחזרו מבית הספר בשלום".

◄ סקר הגעה לבית הספר

בסקר חדש שערכה עמותת אור ירוק, לבחינת אופן הגעת התלמידים לבית הספר וגן חובה, נמצא, כי אמצעי ההגעה השכיח ביותר הוא כאמור ברכב. על פי הסקר, 54% מן התלמידים מגיעים לבית הספר ברכב, כדרך הגעה עיקרית לבית הספר, מהם 24% על ידי הורה או מבוגר המסיע אותם ברכב פרטי, 17% בהסעה מאורגנת ו-11% בתחבורה ציבורית.

כמו-כן, 49% מן התלמידים מגיעים לבית הספר ברגל, בין אם לבד, בליווי הורה או אח גדול. עוד נמצא, כי ככל שיורד הגיל, כך פוחת שיעור התלמידים המגיעים ברגל. רק 3%, ציינו, כי ילדם נוסע לבית הספר ב’אופניים’.

◄ ההליכה ברגל לביה"ס במגמת ירידה

סקרים ותצפיות שנערכו בארץ ובעולם, מצביעים, כי אם בעבר הלא רחוק, הייתה "הליכה" הדרך המקובלת להגיע לביה"ס, כיום המגמה פוחתת ורבים מגיעים ברכב פרטי, תחבורה ציבורית או בהסעות תלמידים, גם כשמדובר במרחקים קצרים.

"הגעה לבית הספר ב’רכב’, במקום בהליכה או ברכיבה על אופניים, תורמת לא רק להגברת זיהום האוויר, אלא גם מצמצמת את ההזדמנות של הילדים לביצוע פעילות גופנית ומעל לכול, מגדילה משמעותית את הסכנה להיפגעות ילדים מ’כלי רכב’, בסביבת בית הספר" – מסביר אבואב, ומדגיש, כי; "ככל שיותר הורים מסיעים את ילדיהם לביה"ס, כך הופכת סביבת ביה"ס, מסוכנת יותר עבור הילדים.

כתוצאה מכך, פחות הורים מרשים לילדיהם ללכת לבד, וזה מגדיל עוד יותר את מספר הילדים המוסעים ואת הסכנה בסביבת ביה"ס. גם ההסעה טומנת בחובה סכנה, בעיקר בשלב ההורדה והאיסוף של הילדים"

◄ בשרון מעדיפים ברגל ובצפון ברכב

על פי ממצאי הסקר, 55.4% מתלמידי מחוז השרון, מגיעים לבית הספר ברגל, יותר מכל מחוז אחר בארץ. אחריהם נמצאים תלמידי מחוז המרכז, אשר 49% מהם מגיעים ברגל.

כ-45% מתלמידי מחוז הדרום, כ-44% מתלמידי מחוז ירושלים ורק 31.5% מתלמידי מחוז צפון מגיעים לבית הספר ברגל (אם כי הסיבה יכולה להיות גם בשל המרחק הרב באזורים כפריים), מה שמציב אותם עם שיעור ההגעה לבית הספר ברכב הגבוה ביותר משאר המחוזות – כ- 66%. אחריהם כ-56% מתלמידי מחוז ירושלים, מגיעים ברכב, 51.5% מתלמידי מחוז דרום, כ-50% מתלמידי מחוז מרכז וכ-44.5% מתלמידי מחוז השרון.

◄ עידוד הליכה ברגל במסלול הבטוח

ב’עמותת אור ירוק’, מבקשים לעודד ילדים להגיע לבית הספר ברגל ולהוריד את מספר הרכבים בסביבת בית הספר תוך שמירה על ביטחונם של התלמידים. "הדבר דורש תכנון מראש של ההורים עם הילדים של המסלול הבטוח, ושיתוף פעולה של כל הגורמים, לרבות צוות בית הספר, ההורים, התלמידים, הרשות המקומית, משמרות הזה"ב ומתנדבי תנועה של המשטרה", אומר אבואב; "כאשר המהלך מגובה בקבלת אחריות של כולם, התוצאות לא תאחרנה לבוא ושיעור התלמידים הנפגעים בדרך לבית הספר וממנה חזרה ביתה ירד".

◄ פעילות אור ירוק בפתיחת שנה"ל

את פתיחת שנת הלימודים, ילוו מאות מתנדבי עמותת אור ירוק בפעילות ענפה בכ- 70 ערים בכל הארץ. המתנדבים, יקבלו את התלמידים בכניסה לבתי הספר עם שלטים עליהם מסרי בטיחות בדרכים, ויחלקו חומרי הסברה, כיצד עליהם לחצות כביש בבטחה, ואיך לבחור את המסלול הבטוח לבית הספר.

בסך הכול הפעילות תתבצע ב- 200 בתי ספר יסודיים וב- 115 בתי ספר תיכוניים, כמחציתם של רשת ’עמל’.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן