קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

תאונת דרכים

אור ירוק: כ-10,000 ילדים ובני נוער נפגעו בתאונות דרכים בחודשי הקיץ 2005-2009

9,880 ילדים ונערים נפגעו בחודשים יוני-אוגוסט בין השנים 2005-2009, מהם 116 הרוגים ◄ מחצית הנפגעים ולמעלה ממחצית ההרוגים הינם נערים בני 15-19 ◄ כ- 1.9 מיליון ילדים ונערים גרים ב-74 הערים שנבדקו, מהם כ-5,200 נפגעו בתאונות דרכים בחודשי הקיץ בתקופה האמורה ◄ ’מדד ההיפגעות של ילדים ונערים’ מהעיר חדרה, הוא הגבוה ביותר מבין כל 74 הערים שנבדקו
אור ירוק: כ-10,000 ילדים ובני נוער נפגעו בתאונות דרכים בחודשי הקיץ 2005-2009
אור ירוק: כ-10,000 ילדים ובני נוער נפגעו בתאונות דרכים בחודשי הקיץ 2005-2009

כ-10,000 ילדים ובני נוער, נפגעו בתאונות דרכים בחודשי הקיץ (יוני-אוגוסט) בחמש השנים האחרונות (2005-2009), חציים נערים בני 15-19, כך מדווחת עמותת ’אור ירוק’, על פי ניתוח נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. עוד עולה מן הנתונים, כי במהלך התקופה האמורה נהרגו 116 ילדים ובני נוער ו- 754 נפצעו קשה.

שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת אור ירוק, אומר, כי; "מדינת ישראל, ממוקמת במקום הראשון מבין המדינות המפותחות בעולם, בשיעור היפגעותם של ילדים בתאונות דרכים".

עוד מוסיף אבואב; "אחת הסיבות המרכזיות לעליה בהיפגעות הילדים בחופשת הקיץ, היא העובדה, כי למעלה ממיליון ילדים, אינם נמצאים במסגרת לימודית, באזור תחום ומוגן כבית הספר.

רבים מהילדים מטיילים, נמצאים ברחובות, רוכבים על אופניים ומשחקים במגרשי משחקים וספורט ליד כבישים סואנים. כמו-כן, צעירים, יוצאים לבלות באזורי בילוי, בקניונים, חלקם נוהג בלילה, לעיתים תחת עייפות ולעיתים תחת השפעת אלכוהול. כל אלו מגדילים משמעותית את סיכויים להיפגע בתאונות דרכים".

◄ עשרת הערים המסוכנות ביותר לילדים ונערים;

במהלך חמשת השנים האחרונות (2005-2009) נמצא כי ’מדד ההיפגעות של ילדים ונערים’ מהעיר חדרה, הוא הגבוה ביותר מבין כל 74 הערים שנבדקו.

בעיר חדרה, כ- 23,200 ילדים ונערים ונפגעו בה במהלך אותה תקופה 126 ילדים ונערים, מה שמציב אותה עם מדד של 10.86 ילדים ונערים שנפגעו לכל 10,000 ילדים ונערים הגרים בעיר, שזה כמעט כפול מהמדד הממוצע של כלל 74 הערים אשר נבדקו, העומד על 5.51 נפגעים לכל 10,000 ילדים ונערים הגרים בערים אלו.

בצמוד לעיר חדרה נמצאת העיר תל אביב-יפו, עם כ- 86,600 ילדים ונערים הגרים בעיר, מהם 470 נפגעו בתקופה האמורה ועם מדד היפגעות של 10.85 לכל 10,000 ילדים ונערים בעיר.

אחריהן (בסדר יורד), מבין הערים המסוכנות לילדים ונערים בחודשי הקיץ, ניתן למצוא את הערים והישובים; חיפה, פרדס חנה-כרכור, כרמיאל, קריית אתא, קריית אונו, טבריה, באר שבע, ו-עפולה. בכולן ’מדד ההיפגעות’ עולה על 9 ילדים ונערים לכל 10,000 ילדים ונערים הגרים ביישוב.

◄ מדריכי של"ח, יעבירו פעילות חינוכית לילדים לקראת החופש הגדול;

השנה, לקראת ’החופש הגדול’, מדרכי של"ח צעירים, החליטו לקחת אחריות ובשיתוף עמותת אור ירוק ואגף השל"ח במשרד החינוך, ישתפו פעולה ויקיימו פעילות חינוכית ערכית משותפת להתנהגות מצילת חיים, בקרב תלמידי כיתות ג’-ו’ בביה"ס היסודיים.

תאונה בכיכר יסוד המעלה, לפני 10 ימים, צילום: מוליק המר

בפעילות זו לוקחים חלק 4,000 מדריכי שלח צעירים, אשר יעבירו את הפעילות לכ – 300,000 תלמידי בתי הספר היסודיים ברחבי הארץ. הפעילות תתמקד בשלושה נושאים עיקריים;

● הליכה בטוחה,
● חציית כביש באופן בטוח,
● רכיבה בטוחה על אופניים,
● נסיעה בטוחה ברכב.

כמו כן, התלמידים, יצוידו בערכת מדבקות הנושאות מסרים להתנהגות בטוחה בחופש הגדול.

הפעילות בהדרכת המש"צים (מדריכי של"ח צעירים) תתקיים בשבוע המתחיל ב-21 ביוני, לקראת סיום שנת הלימודים בביה"ס היסודיים והיציאה לחופש הגדול. לקראת הפעילות העבירה עמותת אור ירוק, הכשרות למורי השל"ח במהלך חודש מאי, והמורים יהיו אלו, אשר יכינו את המש"צים להעברת הפעילות בכיתות בתאריכים 22-24 יוני 2010.

לדברי שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת אור ירוק; "אנו רואים עליה מדאיגה בהיפגעות ילדים ובני נוער בתקופת החופש הגדול. השנה חברנו לאגף השל"ח של משרד החינוך לפרויקט משותף שמטרתו לפתח מודעות ואחריות אישית לסכנות שבדרך, ותוך כדי כך לפתח אצל המשתתפים התנהגות דרך בטוחה באופן חוויתי. אני מקווה, כי ההעברה החווייתית של הנושא לתלמידים הצעירים, תסייע להם להבין את חשיבות הזהירות בדרכים, ולנו לשמור על חייהם".

◄ עשרת הערים הבטוחות ביותר לילדים ונערים;

מבין 74 הערים שנבדקו, ערד ו-מודיעין עילית, הן הערים הבטוחות ביותר לילדים ונערים בחודשי הקיץ (יוני-אוגוסט) בחמש השנים האחרונות (2005-2009).

ישראל, ממוקמת במקום הראשון מבין המדינות המפותחות בעולם, בשיעור היפגעותם של ילדים בתאונות דרכים

על פי ניתוח הנתונים, מדד ההיפגעות בערים אלו, עומד על 0.85 ילדים ונערים (0-19) לכל 10,000 מהם ביישוב. בצמוד אליהן נמצאת העיר בית"ר עילית, עם מדד היפגעות של 0.87 נפגעים לכל 10,000 ילדים ונערים ביישוב.

ראוי לציין, כי עבור הערים; מודיעין עילית ו-בית"ר עילית, מדובר בהישג מרשים, מאחר ובערים אלו, שיעור הילדים מתוך כלל התושבים ביישוב גבוה מאוד. ב-מודיעין עילית, ישנם כ-23,500 ילדים ונערים ובכל התקופה נפגעו בה רק 10 ילדים ונערים ואף לא הרוג אחד.

ב-בית"ר עילית, גרים כ- 20,700 ילדים ונערים ונפגעו בה בתקופה האמורה 9 בלבד, מהם הרוג אחד ופצוע קשה אחד. אל ערים אלו מצטרפות גם הערים; שוהם, רהט, מבשרת ציון, אלעד, יהוד, אום אל פחם, ו-קריית מלאכי. בכולן מדד היפגעותם של הילדים והנערים מהיישוב אינו עולה על 1.87 לכל 10,000 מהם ביישוב.

אלי שיש, מנהל אגף של"ח וידיעת הארץ; "לקראת חופשת הקיץ, החליטו המש"צים לקחת אחריות ולקיים פעילות בבתי הספר היסודיים. בפעילות זו של המש"צים, להגברת מודעות התלמידים לסכנות האורבות בדרכים, כרוכים אתגר ותרומה אישית. אין לי ספק, כי העשייה הרחבה תטפח מעורבות ואחריות אישית למען התלמידים ובני הנוער, להצלת חיים".
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן