קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

תאונת דרכים

אור ירוק: הסיכון הגבוה ביותר להיפגע בתאונת דרכים בעיר בין 13:00 – 18:00

כשליש מתאונות הדרכים בערי ישראל מתרחשות בין השעות 13:00-18:00, בדומה למצב בכל הארץ ◄ לקראת בוקר, בשעות הקטנות של הלילה, יש ריבוי תאונות דרכים בקרב נהגים צעירים, למרות התנועה הדלילה בשעות אלה
אור ירוק: הסיכון הגבוה ביותר להיפגע בתאונת דרכים בעיר בין 13:00 – 18:00
אור ירוק: הסיכון הגבוה ביותר להיפגע בתאונת דרכים בעיר בין 13:00 – 18:00

הסיכוי הגבוה ביותר להיות מעורב בתאונת דרכים בתחום העירוני ולהיפגע הוא בין השעות 13:00 – 18:00, כך מדווחת ’עמותת אור ירוק’ על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. על פי הנתונים, בשעות אלו, חלה עליה ניכרת במספר התאונות עם נפגעים בדרכים עירוניות ביחס לשאר שעות היממה ולמעשה במשך 20% משעות היממה (5 שעות) מתרחשות 33% מכלל התאונות בערים. כך, למשל, ניתן להבחין, כי מתוך כ- 33 אלף התאונות שהתרחשו בערי ישראל בין השנים 2007-2009, כ- 11 אלף אירעו בשעות אלה (בין 13:00-18:00).

שמואל אבואב, מנכ"ל ’אור ירוק’: "בשעות אלה תלמידים רבים חוזרים מבית הספר הביתה, הולכים לחוגים. כמו-כן, רבים חוזרים הביתה מהעבודה. אלה שעות עם פעילות רבה בתחום העירוני, מה שמעלה את הסבירות לריבוי בתאונות".

עוד נמצא על פי הנתונים, כי קיימות עוד שתי מגמות. האחת בבוקר, כאשר ילדים רבים הולכים לבית הספר ולגנים והשנייה בשעות הלילה המאוחרות עד שעות הבוקר המוקדמות, לרוב כאשר נהגים צעירים חוזרים מבילוי.

כך, למשל, כאשר בחנו את שיעור התאונות בערים לפי חלוקה לגילאים, מצאנו, כי בין השעות 23:00 ל- 05:00 לפנות בוקר, כ-50% מההרוגים והפצועים קשה בשעות אלו היו נערים בני 17-19 וכ- 40% בני 20-24. מגיל 25 ומעלה שיעורם ירד ל- 22% בלבד.

שמואל אבואב, מנכ"ל אור ירוק; "רוב תאונות הדרכים מתרחשות בדרכים עירוניות. שעות השיא מגדילות את הסבירות להיפגע. לכן, חובה על כולנו לשים לב ולהיזהר במיוחד בשעות הללו.

בקרבת מגורים, חשוב לנסוע מקס’ 30 קמ"ש, להיזהר מילדים ומבוגרים שחוצים את הכביש ואף פעם לא לנהוג כאשר עייפים".
<!–CarAccidentPerYear_05-04-10_01.htm–>
* הכותב: אלון חן, משמש ע. דובר אור ירוק, מנהל מדיה מקומית ומגזרית.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן