"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

תאונת דרכים

אור ירוק: הסיכון הגבוה ביותר להיפגע בתאונת דרכים בעיר בין 13:00 – 18:00

כשליש מתאונות הדרכים בערי ישראל מתרחשות בין השעות 13:00-18:00, בדומה למצב בכל הארץ ◄ לקראת בוקר, בשעות הקטנות של הלילה, יש ריבוי תאונות דרכים בקרב נהגים צעירים, למרות התנועה הדלילה בשעות אלה
אור ירוק: הסיכון הגבוה ביותר להיפגע בתאונת דרכים בעיר בין 13:00 – 18:00
אור ירוק: הסיכון הגבוה ביותר להיפגע בתאונת דרכים בעיר בין 13:00 – 18:00

הסיכוי הגבוה ביותר להיות מעורב בתאונת דרכים בתחום העירוני ולהיפגע הוא בין השעות 13:00 – 18:00, כך מדווחת ’עמותת אור ירוק’ על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. על פי הנתונים, בשעות אלו, חלה עליה ניכרת במספר התאונות עם נפגעים בדרכים עירוניות ביחס לשאר שעות היממה ולמעשה במשך 20% משעות היממה (5 שעות) מתרחשות 33% מכלל התאונות בערים. כך, למשל, ניתן להבחין, כי מתוך כ- 33 אלף התאונות שהתרחשו בערי ישראל בין השנים 2007-2009, כ- 11 אלף אירעו בשעות אלה (בין 13:00-18:00).

שמואל אבואב, מנכ"ל ’אור ירוק’: "בשעות אלה תלמידים רבים חוזרים מבית הספר הביתה, הולכים לחוגים. כמו-כן, רבים חוזרים הביתה מהעבודה. אלה שעות עם פעילות רבה בתחום העירוני, מה שמעלה את הסבירות לריבוי בתאונות".

עוד נמצא על פי הנתונים, כי קיימות עוד שתי מגמות. האחת בבוקר, כאשר ילדים רבים הולכים לבית הספר ולגנים והשנייה בשעות הלילה המאוחרות עד שעות הבוקר המוקדמות, לרוב כאשר נהגים צעירים חוזרים מבילוי.

כך, למשל, כאשר בחנו את שיעור התאונות בערים לפי חלוקה לגילאים, מצאנו, כי בין השעות 23:00 ל- 05:00 לפנות בוקר, כ-50% מההרוגים והפצועים קשה בשעות אלו היו נערים בני 17-19 וכ- 40% בני 20-24. מגיל 25 ומעלה שיעורם ירד ל- 22% בלבד.

שמואל אבואב, מנכ"ל אור ירוק; "רוב תאונות הדרכים מתרחשות בדרכים עירוניות. שעות השיא מגדילות את הסבירות להיפגע. לכן, חובה על כולנו לשים לב ולהיזהר במיוחד בשעות הללו.

בקרבת מגורים, חשוב לנסוע מקס’ 30 קמ"ש, להיזהר מילדים ומבוגרים שחוצים את הכביש ואף פעם לא לנהוג כאשר עייפים".
<!–CarAccidentPerYear_05-04-10_01.htm–>
* הכותב: אלון חן, משמש ע. דובר אור ירוק, מנהל מדיה מקומית ומגזרית.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן