מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

תאונת דרכים

אור ירוק: הסיכון הגבוה ביותר להיפגע בתאונת דרכים בעיר בין 13:00 – 18:00

כשליש מתאונות הדרכים בערי ישראל מתרחשות בין השעות 13:00-18:00, בדומה למצב בכל הארץ ◄ לקראת בוקר, בשעות הקטנות של הלילה, יש ריבוי תאונות דרכים בקרב נהגים צעירים, למרות התנועה הדלילה בשעות אלה
אור ירוק: הסיכון הגבוה ביותר להיפגע בתאונת דרכים בעיר בין 13:00 – 18:00
אור ירוק: הסיכון הגבוה ביותר להיפגע בתאונת דרכים בעיר בין 13:00 – 18:00

הסיכוי הגבוה ביותר להיות מעורב בתאונת דרכים בתחום העירוני ולהיפגע הוא בין השעות 13:00 – 18:00, כך מדווחת ’עמותת אור ירוק’ על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. על פי הנתונים, בשעות אלו, חלה עליה ניכרת במספר התאונות עם נפגעים בדרכים עירוניות ביחס לשאר שעות היממה ולמעשה במשך 20% משעות היממה (5 שעות) מתרחשות 33% מכלל התאונות בערים. כך, למשל, ניתן להבחין, כי מתוך כ- 33 אלף התאונות שהתרחשו בערי ישראל בין השנים 2007-2009, כ- 11 אלף אירעו בשעות אלה (בין 13:00-18:00).

שמואל אבואב, מנכ”ל ’אור ירוק’: “בשעות אלה תלמידים רבים חוזרים מבית הספר הביתה, הולכים לחוגים. כמו-כן, רבים חוזרים הביתה מהעבודה. אלה שעות עם פעילות רבה בתחום העירוני, מה שמעלה את הסבירות לריבוי בתאונות”.

עוד נמצא על פי הנתונים, כי קיימות עוד שתי מגמות. האחת בבוקר, כאשר ילדים רבים הולכים לבית הספר ולגנים והשנייה בשעות הלילה המאוחרות עד שעות הבוקר המוקדמות, לרוב כאשר נהגים צעירים חוזרים מבילוי.

כך, למשל, כאשר בחנו את שיעור התאונות בערים לפי חלוקה לגילאים, מצאנו, כי בין השעות 23:00 ל- 05:00 לפנות בוקר, כ-50% מההרוגים והפצועים קשה בשעות אלו היו נערים בני 17-19 וכ- 40% בני 20-24. מגיל 25 ומעלה שיעורם ירד ל- 22% בלבד.

שמואל אבואב, מנכ”ל אור ירוק; “רוב תאונות הדרכים מתרחשות בדרכים עירוניות. שעות השיא מגדילות את הסבירות להיפגע. לכן, חובה על כולנו לשים לב ולהיזהר במיוחד בשעות הללו.

בקרבת מגורים, חשוב לנסוע מקס’ 30 קמ”ש, להיזהר מילדים ומבוגרים שחוצים את הכביש ואף פעם לא לנהוג כאשר עייפים”.
<!–CarAccidentPerYear_05-04-10_01.htm–>
* הכותב: אלון חן, משמש ע. דובר אור ירוק, מנהל מדיה מקומית ומגזרית.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן