מדא גייס את מירי בוהדנה למאמצים של מדא בנושא הקורונה

"מזה כשנתיים מגן דוד אדום הוא משפחה עבורי ומקום שבמסגרתו אני זוכה לתת מעצמי למען אחרים" - סיפרה מירי בוהדנה; "נגיף הקורונה, יצר בהלה רבה בעולם וגם בארץ והרבה דברים בנושא אינם ברורים, מה שיכול להלחיץ עוד יותר. לכן, שמחתי מאוד לשתף פעולה עם מדא, גם בנושא הזה, וליצור סרטון ביחד עם דר' סטרוגו, שמטרתו להעלות מודעות לפעולות שונות שחשוב לעשות, כדי למנוע הדבקה, לתת תשובות ולהרגיע את הציבור" .

אורלי לוי לא ידעה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | אומנם עמיר פרץ הצהיר שוב ושוב שהוא רוצה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, אבל אורלי לוי אבקסיס פשוט לא ידעה | להשוות קורונה לשפעת זה אולי מרגיע - אבל לא נכון.

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

דיני משפחה וירושה

ביהמ”ש: הלכת השיתוף לא תחול בכל מקרה בו הוכרו בני זוג כ-’ידועים בציבור’

בן זוגה של המנוחה ביקש מביהמ”ש, כי ייתן פסק דין הצהרתי, המכריז עליו ועל והמנוחה כ’ידועים בציבור’, כדי לזכות בירושה, כב’ השופטת שפרה גליק, לענייני משפחה, בחנה המסכת הראייתית, וקבעה, כי על אף שבני הזוג, אכן היו ידועים בציבור, לא הוכיח התובע כוונת שיתוף בנכסיהם, ולפיכך, לא חלה בעניינו הלכת השיתוף.
ביהמ
ביהמ”ש: הלכת השיתוף לא תחול בכל מקרה בו הוכרו בני זוג כ-’ידועים בציבור’

כב’ השופטת שפרה גליק, ביהמ”ש לענייני משפחה, בעיר רמת גן, קבעה, כי על אף שבני הזוג הינם ’ידועים בציבור’, לא הוכיח התובע, כי לו ולמנוחה הייתה כוונת שיתוף בנכסים ולפיכך לא תחול הלכת השיתוף.

בן זוגה של המנוחה ביקש מביהמ”ש, כי ייתן פסק דין הצהרתי, המכריז עליו ועל והמנוחה כ’ידועים בציבור’, זאת לשם הבאת פסק הדין בפני בית המשפט בהליך נפרד של התנגדות לצוואה שהגיש כנגד יורשי המנוחה.

בן הזוג, טען, כי הוא והמנוחה, חיו כזוג נשוי, במשך כ-18 שנה ולא נישאו נוכח גילם המתקדם. כן, טען, כי התגוררו ביחד וניהלו משק בית משותף, וכי על אף שנכסי המנוחה, נרכשו על שמה בלבד, הרי שהוא היה שותף לרכישת הנכסים, והשיב למנוחה כספים בגינם. לטענתו, גם המל”ל (המוסד לביטוח הלאומי), הכיר בו ובמנוחה, כ”ידועים בציבור” ולפיכך, זכאי הוא למחצית רכושה של המנוחה מתוקף הלכת השיתוף.

יורשי המנוחה, טענו, מנגד, כי המושג “ידוע בציבור” לא יוצר סטטוס ולפיכך, לא ניתן לתבוע סעד הצהרתי שכזה.

עוד טענו, כי בני הזוג לא חיו יחד, ויחסיהם היו מעורערים, וכן, כי המנוחה רכשה את נכסיה בגפה, ולפיכך, יש לדחות את התביעה.

כב’ השופטת שפרה גליק, ציינה, כי ההליך ההצהרתי אינו ההליך הראוי במקרה דנן, שכן היות בני הזוג ’ידועים בציבור’ לא מקנה להם סטאטוס על פי החוק, אלא מדובר בעובדה הטעונה הוכחה.

למרות זאת, המשיכה כב’ השופטת, לבחון את המסכת הראייתית וקבעה, כי על אף שבני הזוג, אכן היו ידועים בציבור, לא הוכיח התובע כוונת שיתוף בנכסיהם, ולפיכך, לא חלה בעניינו הלכת השיתוף.

יצוין, כי כב’ השופטת גליק, נזפה בתובע י. לוי, אשר לא הגיש תצהיר עדות ראשית, וניסה לעקוף את תשלום האגרה בדרכים שונות. לאור התנהלות זו, חייבה אותו השופטת בהוצאות בסך של 15,000 ש”ח.

• ב”כ התובע: עו”ד י. לוי
• ב”כ הנתבעים: עו”ד רמי מור; עו”ד אבידן גלובינסקי

לפסק הדין בעניין מ.ח. נגד ב.ש. ואח’

__________

הידיעה הובאה באדיבות אתר המשפט הישראלי “פסק-דין”.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן