חקלאות ישראל מועצה אזורית הערבה התיכונה

משרד החקלאות, ימשיך לתמוך במו”פים האזוריים בעקבות התערוכה החקלאית בערבה

0
0

שר החקלאות, שהתרשם מזנים חדשים של עגבניות, מלונים ופרחים בתערוכה במו”פ ערבה תיכונה וצפונית, בה הציגו כ-160 חברות מהארץ והעולם את חקלאות העתיד וביקרו 20 אלף איש
משרד החקלאות, ימשיך לתמוך במו
משרד החקלאות, ימשיך לתמוך במו”פים האזוריים בעקבות התערוכה החקלאית בערבה

עשרים אלף איש, ביקרו בתערוכה החקלאית הגדולה בישראל שהתקיימה בסוף השבוע שעבר, בתחנת “יאיר” במו”פ (מחקר ופיתוח) ערבה תיכונה וצפונית, בחצבה, הכוללות את ישובי הערבה התיכונה וככר סדום. בתערוכה הציגו מאה ושישים חברות מהארץ והעולם את חקלאות ההיי טק המתקדמת, זנים חדשים, מכשור טכנולוגי ממוחשב, אנרגיה סולרית, קידום איכות הסביבה ועוד.

לשר שמחון, התלוו ראש המועצה האזורית ערבה התיכונה מר עזרא רבינס, ראש המועצה האזורית תמר, מר דב ליוונטוף, מר שמוליק ריפמן, ראש המועצה האזורית הר הנגב, יו”ר קק”ל מר אפי שטנצלר ומר ראסל רובינזון, מנכ”ל JNF, ומזכיר התאחדות חקלאי ישראל מר אבו וילן.

בתערוכה, הציגו מאה ושישים חברות מהארץ והעולם את חקלאות ההיי טק המתקדמת, זנים חדשים, מכשור טכנולוגי ממוחשב, אנרגיה סולרית, קידום איכות הסביבה ועוד.

טלי כרמי, יועצת תקשורת לשר החקלאות, מסרה, כי בין הפיתוחים שהוצגו לשר שמחון, היו; פרחים סגולים מיוחדים במינם הקרויים על שם השחקנית היפיפייה; אנג’לינה ג’ולי. מנכ”ל מו”פ ערבה תיכונה וצפונית, מר אילון גדיאל, הסביר לשר, כי מקור הפרחים ביבשת אירופה, שם הם מוכרים כפרחי עציץ, ושמם בארץ מוצאם; אנג’לונה. כעת עוברים פרחי אנג’לינה, הליכי אקלום בערבה במטרה להפכם לצמח מדברי.

פרחי האנג’לינה, מטופחים בשלושה צבעים; סגול, ורוד ולבן. אגב; “פרחי האנג’לינה”, מזכירים בצבעם ובצורם את תורמוס ההרים.

השר שמחון, מגלגל באוויר מלון מזן חדש בשם: ילו בלו

אילון, אמר, כי נשלחה הזמנה לשחקנית אנג’לינה גו’לי, לבקר בתערוכת הערבה כדי להתרשם מהפרח החדש והפיתוחים השונים תוצרת האזור, אך נראה, כי השחקנית המפורסמת, עסוקה כרגע בענייני בראד פיט בן זוגה מנע את ביקורה.

השר שמחון, המשיך בסיור וזכה לטעום מזן חדש של מלון בשם; “ילו בלו”, ממשפחת ה”שרנטה” הצרפתית, המלון פותח על ידי חברת א.ב. זרעים, ונחשב למוצר יוקרתי המיועד לקהל יעד מצומצם, בעיקר למסעדות יוקרה וחנויות המשווקות מוצרי גורמה. המלון בצבע צהוב ובעל פסים ירוקים, מאופיין בטעם מעודן ופחות מתוק מהמלון הרגיל, בסטייל וטעם צרפתי.

“תקשורות” משרד יחסי הציבור של יעל שביט, מוסר, כי בנוסף הוצגו זנים מיוחדים של עגבניות אשר פותחו על ידי חברת “עדן זרעים”, בהן עגבנייה מנומרת חדשה וזן חדש של עגבנייה למריחה, עגבנייה טרייה בעלת אפיון יבש, שניתן למרוח על לחם. העגבנייה שפיתוחה נמשך מספר שנים, מיועדת לשווקים במדינת ספרד, שם נפוץ מרכיב זה, כחלק ממגשי הטאפס המסורתיים של לחם עם שמן זית ו… עגבנייה.

השר שלום שמחון, אמר, כי הוא מצדיע לחקלאי הערבה על הישגיהם ונחישותם; “חקלאי הערבה התיכונה, השכילו לבסס חקלאות לתפארת, וזאת בתנאי אקלים קשים, חסרון בידיים עובדות וחסרון במים זמינים.

אילון גדיאל, מנכ”ל מופ ערבה תיכונה וצפונית עם שר החקלאות שלום שמחון

משרד החקלאות, מחויב להמשך פעילותן של תחנות המחקר האזוריות לרבות מו”פ ערבה תיכונה וצפונית.

משרד החקלאות, ימשיך לתמוך במימון פעילותן, בשל תפקידן המרכזי בפיתוח חקלאות באזורים השונים תוך מתן מענה לבעיות נקודתיות של כל אזור” – אמר השר שמחון.

ראש מועצה אזורית תמר, מר דוב לווינטוף, התייחס בתערוכה למצב העובדים הזרים, פנה לשר החקלאות, וביקש לעשות את הכול בכדי לאפשר לחקלאים להשלים את מכסת העובדים הזרים החסרה להם, למען קיומה של החקלאות המתקדמת והמפוארת המוצגת בתערוכה.

עוד ביקרו בתערוכה החקלאית בערבה: ה”ה איתן בן דוד, מזכיר תנועת המושבים, אבשלום (אבו) וילן, מזכיר התאחדות חקלאי ישראל, ועמיתו שייקה דרורי, יו”ר מועצת החלב, ועוד.

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן