קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

תאונת דרכים

אור ירוק: בחודשי פברואר (שנים 2003-2008), נהרגו, הכי הרבה בני אדם בערי ישראל

זאת לעומת חודשי יוני בהם נהרגו הכי פחות בני אדם ◄ 884 בני אדם נהרגו ב-69 הערים המונות מעל 20 אלף תושבים בין השנים 2003-2008 ◄ במהלך אותה תקופה נהרגו בחודשי פברואר 84 בני אדם, יותר מכל חודש אחר, לעומת 65 הרוגים בחודשי יוני
אור ירוק: בחודשי פברואר (שנים 2003-2008), נהרגו, הכי הרבה בני אדם בערי ישראל
אור ירוק: בחודשי פברואר (שנים 2003-2008), נהרגו, הכי הרבה בני אדם בערי ישראל

על פי בדיקה שערכה עמותת אור ירוק לשנים 2003-2008, בחודשי פברואר, נהרגו הכי הרבה בני אדם, בערי ישראל, המונות מעל 20,000 תושבים, לעומת חודשי יוני, בהם נהרגו, הכי מעט בני אדם בערים אלו, כך בהסתמך על נתוני הלמ"ס. על פי הנתונים, נפגעו (קל, קשה והרוגים) בתקופה האמורה 122,368 בני אדם, רובם המכריע נהגים. מתוכם נהרגו כאמור 884 בני אדם ונפצעו קשה 6,706.

החודש השני בחומרתו במניין ההרוגים בערים, הם; חודשי מרץ, בהם נהרגו 78 בני אדם במהלך השנים 2003-2008 בתאונות דרכים. מנגד, חודשי יוני הבטוחים ביותר, עם 65 הרוגים במהלך התקופה האמורה ב-69 הערים שנבדקו. למרות האמור, ההבדלים בין החודשים אינם גדולים ולא ניתן להבחין במגמה ברורה של רמת מסוכנות בין חודש אחד למשנהו.

עוד ניתן למצוא על סמך הנתונים, כי בערים; יהוד, ו-ראש העין לא נהרג אף אדם בתאונות דרכים בכל 6 השנים שנבדקו.

מבין הערים הגדולות; (ירושלים, ת"א, חיפה, ראשל"צ, והעיר אשדוד), בעיר תל אביב, נהרגו 134 בני אדם במהלך התקופה האמורה, רובם בחודשי דצמבר (18 בני אדם) ואוגוסט (17 בני אדם).

בעיר ירושלים, נהרגו בתקופה האמורה 111 בני אדם, רובם בחודשי מרץ (14 בני אדם) וינואר (13 בני אדם). בעיר חיפה, נהרגו 65 בני אדם, רובם בחודשי פברואר (10 בני אדם) וינואר (9 בני אדם).

בולטת לחיוב, העיר ראשל"צ, אשר למרות היותה העיר הרביעית בגודלה בארץ (דמוגרפית), נהרגו בה פחות בני אדם מערים רבות אחרות, עם אוכלוסייה קטנה בהרבה. סך הכול נהרגו בראשל"צ באותה תקופה 19 בני אדם, 4 מהם בחודשי מאי ו-3 בחודשי פברואר, אפריל ויוני.

נתון מעניין נוסף, העולה מהבדיקה, ב- 19 ערים בלבד (מתוך 69 הערים שנבדקו, בהן מעל 20 אלף תושבים), נהרגו במהלך השנים 2003-2008, מכלל ההרוגים 75% בערים.

יתרה מכך, 60% מההרוגים בערים נהרגו ב- 10 ערים בלבד; לוד, חולון, נתניה, ב"ש, ר"ג, אשדוד, פ"ת, חיפה, ירושלים ות"א-יפו.

כאשר בוחנים את סוג הנפגעים בתאונות דרכים בערים לפי חלוקה לחודשים, לאורך השנים 2003-2008, נמצא, כי בחודשי ינואר נפגעו 1,516 הולכי רגל, יותר מכל חודש אחר.

גם בחודשי ספטמבר, נפגעו הרבה הולכי רגל (1,489). ניתן לשער, כי רבים מהם תלמידים שחזרו לספסל הלימודים לאחר חופשת הקיץ.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן