קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

תאונת דרכים

אור ירוק: כ- 12.5 אלף בני אדם, נפגעו בתאונות דרכים במזג אויר גשום בשנים 2003-08

כמחצית מהנפגעים (כ- 42%), בערי ישראל; ירושלים, תל אביב והעיר חיפה, מובילות במספר הנפגעים בתאונות במזג אויר גשום, עם למעלה מ-600 נפגעים בכל אחת מן הערים בשש השנים האחרונות ◄ חדרה, ממוקמת במקום ה-5 עם 220 נפגעים בתאונות דרכים במזג אויר גשום
אור ירוק: כ- 12.5 אלף בני אדם, נפגעו בתאונות דרכים במזג אויר גשום בשנים 2003-08
אור ירוק: כ-12.5 אלף בני אדם, נפגעו בתאונות דרכים במזג אויר גשום בשנים 2003-08

כ- 12.5 אלף בני אדם, נפגעו בתאונות דרכים, במזג אויר גשום בשנים; 2003-2008, מהם כ- 42% בתוך ערי ישראל (5,270 נפגעים), כך על פי עמותת "אור ירוק" בהסתמך על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

על פי הנתונים, מבין הנפגעים בערים, 41 בני אדם נהרגו; 10 מהם בעיר ת"א, בעיר ירושלים חמישה, ו-5 בני אדם נוספים בר"ג. כמו-כן, 287 בני אדם נפצעו קשה בתאונות דרכים במזג אויר גשום. סך הכול אירעו באותה תקופה 2,644 תאונות דרכים במזג אויר גשום, מהן 40 קטלניות וכ-250 תאונות קשות.

עוד נמצא על פי הנתונים, כי מבין המעורבים בתאונות דרכים במזג אויר גשום בערים, כ- 1,950 היו נהגים, המהווים כ- 73% מכלל המעורבים בתאונות אלו. כמו-כן, בשלושת הערים הגדולות; (ירושלים, תל אביב-יפו והעיר חיפה), נפגעו יותר מ-600 בני אדם, בתקופה האמורה בכל אחת מן הערים. בעיר פתח תקוה, נפגעו בתאונות דרכים 228 בני אדם במזג אויר גשום ולאחריה העיר חדרה, בה נפגעו 220 בני אדם בתחומה במזג אויר גשום, בשנים 2003-2008.

שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת אור ירוק; "לנהיגת חורף, מאפיינים שונים משאר עונות השנה. בחורף, קיימת סכנה גדולה יותר להחלקה ולראות לקויה בזמן שיורד גשם או שורר ערפל. לכן, יש לשים דגש על תקינות הצמיגים, הבלמים והמגבים באופן מיוחד.

יחד עם זאת, תקינות המערכות הבטיחותיות של הרכב חשובה בכל ימות השנה, תמיד. מדובר בבדיקה שיכולה להציל חיים וזו סיבה מספיק טובה ללכת ולעשות בדיקת תקינות מערכות לרכב".

אלון חן, ע.דובר עמותת אור ירוק, מסר לפורטל "כאן נעים" העיתון האינטרנט של כל המדינה Kan-naim.co.il, כי בסקר, שערכה העמותה באמצעות מכון "גיאוקרטוגרפיה", נמצא, כי כ- 190,000, נהגים עדיין אינם יודעים כלל מה צריך לעשות בכדי להכין את הרכב לקראת החורף".

מבין חמשת הערים הגדולות (ירושלים, ת"א-יפו, חיפה, ראשל"צ והעיר אשדוד), בעיר ראשל"צ, נפגעו כאמור 87 בני אדם, בתאונות דרכים במזג אויר חורפי, באותה תקופה, פחות משאר הערים הגדולות. אשדוד, בפער גדול, עם 176 נפגעים, חיפה עם 614, העיר ת"א-יפו עם 656 והעיר ירושלים עם 704 נפגעים במזג אויר חורפי לשנים 2003-2008.

מבין 9 הערים הבינוניות (בין 100-200 אלף תושבים: פ"ת, בני ברק, ר"ג, נתניה, חולון, בת ים, ב"ש, אשקלון והעיר רחובות), בעיר פתח תקוה, העיר השישית בגודלה בישראל, נפגעו 228 בני אדם, בעיר באר שבע, נפגעו 211 בני אדם, בעיר חולון, נפגעו 171 בני אדם, בעיר רמת גן, נפגעו 133, בעיר בני ברק, נפגעו 79, בעיר נתניה, נפגעו 76, בעיר אשקלון, נפגעו 74, בעיר בת ים, נפגעו 56 ובעיר רחובות, העיר ה-14 בגודלה בישראל, נפגעו 53 בני אדם בתאונות דרכים במזג אויר חורפי, בין השנים 2003-2008, פחות בכל עיר בינונית אחרת ואף פחות מערים נוספות רבות.

העיר חדרה, ה-17 בגודלה בערי ישראל, נמצאת בין חמשת הערים בהן נפגעו הכי הרבה בני אדם בתאונות דרכים, במזג אויר גשום, וכאמור נפגעו בה במהלך השנים הללו 220 בני אדם. גם בערים; נצרת, עפולה, נשר, נתיבות, טבריה, נצרת עילית ו-פרדס חנה-כרכור, המצב לא טוב, עם יותר נפגעים מאשר בערים הגדולות מהן בהרבה. בכל אותן ערים, נפגעו יותר מ-70 בני אדם.

מנגד, בעיר רעננה (ה-19 בגודלה בישראל) ובעיר מודיעין (ה-20 בגודלה בארץ ישראל) נפגעו רק 13 ו-11 בני אדם בהתאמה בתאונות דרכים במזג אויר גשום באותה תקופה.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן