מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

בנקים

בנק ישראל, מכריז על רפורמה בתפעול מערך המזומנים בארץ

0
0

חלק ניכר מהטיפול במזומנים במשק יועבר, ממחר (ה’ ) לידי הבנקים, שיקימו “מרכזי מזומנים” ◄ מרכזי המזומנים, מחויבים להשתמש במכונות ספירה ומיון באיכות גבוהה – דבר שיצמצם משמעותית את האפשרות להעביר כסף מזויף או כסף באיכות ירודה ממערכת הבנקאות לציבור
בנק ישראל, מכריז על רפורמה בתפעול מערך המזומנים בארץ
בנק ישראל, מכריז על רפורמה בתפעול מערך המזומנים בארץ

רפורמה בתפעול “מערך המזומנים בישראל”, יוצאת ממחר (חמישי, 1.10.2009), לדרך; בכך יפעיל בנק ישראל, הלכה ולמעשה, מדיניות חדשה לתפעול מערך המזומנים במשק, שבמסגרתה חלק ניכר מהטיפול במחזור המזומן יועבר מבנק ישראל אל המגזר הבנקאי.

בנקים מסחריים, וכן חברת הדואר, יקבלו היתר מבנק ישראל וכן חברת הדואר, להקמת מרכזי מזומנים, יותר מעשרה במספר, ובאמצעותם הם יווסתו את היקפי המזומנים בינם לבין עצמם, ובינם לבין לקוחותיהם. זאת במקום להפקיד בכל יום את עודפי המזומנים שברשותם בבנק ישראל ולמשוך ממנו מזומנים.

כך יבוצעו במרכזי המזומנים חלק ניכר מהפעולות שבוצעו עד כה בבנק ישראל – ספירה ומיון של המזומנים וסחר בעודפי נזילות.

בנק ישראל, הדגיש בהודעתו, כי התערבותו תצטמצם למה שמתחייב מתפקידו כמנפיק המטבע במדינה – בפרט גריסת כסף בלוי, סמכות שתישאר בידיו.

בנק ישראל, הודיע, כי מחויב לאיכות הכסף שבידי האזרחים, ועל כן, יחויבו מרכזי המזומנים להפקיד בבנק המרכזי שטרות לא ראויים (בלויים) בלבד, ולהעביר לידיו שטרות מזויפים.

בנק ישראל גיבש תקן מדיד ל-שטר ראוי; כל שטר באיכות נמוכה יותר (קרוע, מודבק, נושא כיתוב זר וכו’) – יש להפקידו בבנק ישראל ולקבל תמורתו שטר ראוי. “מרכזי המזומנים”, יחויבו להשתמש במכונות ספירה ומיון באיכות גבוהה, שאושרו מראש על ידי בנק ישראל.

כן יערוך, הבנק המרכזי, ביקורות במרכזים וינהל בקרות אחר פעילותם, על פי כללים שקבע – דבר שיפחית משמעותית את האפשרות להעביר כסף מזויף, או לא ראוי, ממערכת הבנקאות לציבור.

לשם ייעול הפעילות יציב בנק ישראל במרכזי המזומנים כספות משלו לשימוש שוטף, שהמרכז יוכל להפקיד בהן ולמשוך מהן כספים. ברגע ההפקדה/המשיכה, הכסף, יירשם בספרי בנק ישראל לזכותו/לחובתו של מרכז המזומנים – כאילו הופקד בבנק ישראל, או נמשך ממנו.

בנק ישראל, מסר עוד, כי הוא מתכנן להציב בקרוב במרכזים כספות נוספות, אחרות, אשר הכספים שבהן ישמשו אותו אך ורק בזמן חירום. המרכזים, ישרתו גם גופים אחרים המגלגלים מזומנים, כמרכולים וחברות התחבורה הגדולות.

הרפורמה – (Cash Reform), תביא לחיסכון בעלויות של תפעול מערך המזומנים, הן לבנק ישראל והן לבנקים המסחריים, וכן תביא לחלוקה נכונה יותר של נטל המשאבים המושקעים בפעילות זו, נטל הרובץ היום רובו ככולו על הבנק המרכזי.

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן