חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

מדינה ירוקה

משרד החקלאות, הכריז על הכרה בשני גנים בוטנים חדשים בעמק חפר ובקיבוץ ניר עוז

0
0

שר החקלאות, שלום שמחון: רואה חשיבות רבה בקיומם של הגנים הבוטנים לשימור הזנים המיוחדים וכי משרד החקלאות, יבחן דרכים לפתיחתם לציבור הרחב, כדי לאפשר הדרכה ולימוד בתחום גינון ביתי, במסגרת פינות הדגמה בגנים הבוטנים
משרד החקלאות, הכריז על הכרה בשני גנים בוטנים חדשים בעמק חפר ובקיבוץ ניר עוז
משרד החקלאות, הכריז על הכרה בשני גנים בוטנים חדשים בעמק חפר ובקיבוץ ניר עוז

שר החקלאות, שלום שמחון, הכריז השבוע על חוות הנוי ב-עמק חפר, ועל חוות הצמחים החסכוניים במים בקיבוץ ניר עוז כעל גנים בוטנים מוכרים. דבר ההחלטה פורסם ברשומות הממשלתיות, לאחר שהמועצה לגנים בוטניים, הכירה בגנים הללו כעומדים בדרישותיה לשמש כ-“גנים בוטנים”.

בישראל, הוכרזו עד היום 8 גנים בוטנים ועוד כ-8 גנים נמצאים בהליכי בחינה לשם הכרתם כגנים בוטנים. הגן הבוטני הגדול בישראל, נמצא ב-גבעה רם. גן גדול נוסף נמצא ב-אוניברסיטת תל אביב.

מועצת הגנים הבוטנים, מונתה על ידי השר שמחון בשנת 2008, על פי חוק הגנים הבוטנים, במטרה להתוות את דרכם המקצועית של הגנים הבוטנים.

המועצה, נקבעה כגוף שיכיר בגנים בוטניים, יעניק להם תמיכה בהתאם למבחני תמיכה, יכין תקנות ליישום חוק הגנים הבוטניים, ויבצע ויפקח על התמיכות.

קטלב מצוי, חוות הנוי עמק חפר

החוק, קובע, כי גן בוטני, יכלול לפחות 3,000 מיני צמחים, אך המועצה, רשאית להמליץ גם על גנים הכוללים פחות זנים, במידה ועמדו בקריטריונים שקבעה המועצה.

פרופ דן לבנון, יו”ר המועצה, שכיהן בעבר כמדען הראשי של משרד החקלאות, אומר, כי; “הגנים, הם מאגר גנטי של צמחים שיכולים לשמש לחקלאות, לנוי ולגינון והם מהווים למעשה מעבדה חיה ו-מוזיאון צמחים, העומד לרשות הציבור”.

שמחון, ביקר אתמול בגן הבוטני בחוות הנוי ב-עמק חפר, והתרשם ממגוון גדול של עצים וצמחים.

שמחון, אמר, כי הוא רואה חשיבות רבה בקיומם של הגנים הבוטנים לשימור הזנים המיוחדים, וכי משרד החקלאות, יבחן דרכים לפתיחתם לציבור הרחב, בין השאר כדי לאפשר הדרכה ולימוד בתחום גינון ביתי, במסגרת פינות הדגמה בגנים הבוטנים.

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן