מדא גייס את מירי בוהדנה למאמצים של מדא בנושא הקורונה

"מזה כשנתיים מגן דוד אדום הוא משפחה עבורי ומקום שבמסגרתו אני זוכה לתת מעצמי למען אחרים" - סיפרה מירי בוהדנה; "נגיף הקורונה, יצר בהלה רבה בעולם וגם בארץ והרבה דברים בנושא אינם ברורים, מה שיכול להלחיץ עוד יותר. לכן, שמחתי מאוד לשתף פעולה עם מדא, גם בנושא הזה, וליצור סרטון ביחד עם דר' סטרוגו, שמטרתו להעלות מודעות לפעולות שונות שחשוב לעשות, כדי למנוע הדבקה, לתת תשובות ולהרגיע את הציבור" .

אורלי לוי לא ידעה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | אומנם עמיר פרץ הצהיר שוב ושוב שהוא רוצה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, אבל אורלי לוי אבקסיס פשוט לא ידעה | להשוות קורונה לשפעת זה אולי מרגיע - אבל לא נכון.

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

דיני משפחה וירושה

בג”ץ ביטל פסק גירושין של בית הדין הרבני שניתן בהרכב של שני דיינים במקום שלושה

השופטת פסקה, כי כיוון שמדובר בענייני גירושין שהינם מהעניינים הגורליים והכאובים ביותר בחיי אדם, הרי שיש להורות במקרה זה על בטלות ההליך כולו, וזאת למרות שהליכי הגירושין החלו לפני שנים רבות, ופסק הדין של בית הדין האזורי ניתן בשנת 2004.
בג
בג”ץ ביטל פסק גירושין של בית הדין הרבני שניתן בהרכב של שני דיינים במקום שלושה

בג”ץ, קבע בדעת רוב, כי יש לבטל פסק גירושין של בית הדין הרבני האזורי בעיר תל-אביב, שניתן בהרכב של שני דיינים. נקבע, כי מדובר בפגם מהותי, שתוצאתו המשפטית היא בטלות.

הדיון בתביעת הגירושין שבין העותר לאשתו, התקיים בפני מותב של שני דיינים, כאשר בפרוטוקול הדיון, צוין, כי הצדדים מסכימים להרכב הנוכחי. לאחר שניתן פסק הדין, אישר בית הדין הרבני הגדול את תוקפו של פסק הדין.

העותר, מבקש, כי בית המשפט, יורה על ביטול פסקי הדין הרבניים, מאחר שפסק הדין של בית הדין האזורי, ניתן בהרכב שני דיינים.

“חוק הדיינים”, קובע, כי בית הדין הרבני האזורי, ידון בשלושה, למעט בעניינים מסוימים בהם ידון בדיין אחד, בהתאם לקבוע בתקנות.

כב’ השופטת פרוקצ’יה, קבעה, כי הדיון בבית הדין הרבני בהרכב שני דיינים בלבד, איננו מוכר, לא בחוק, ולא בתקנות, ולכן, דיון בהרכב זה, נגוע בפגם מהותי היורד לשורש הסמכות הפונקציונאלית של בית הדין, ומביא לבטלותם של ההליכים.

עוד נקבע, כי הסכמת בעלי הדין לדיון והכרעה בהרכב השונה מן המתחייב בחוק, אינה תקפה, ואין בה כדי להכשיר דיון בהרכב של שני דיינים.

כב’ השופטת פרוקצ’יה, פסקה, כי כיוון שמדובר בענייני גירושין שהינם מהעניינים הגורליים והכאובים ביותר בחיי אדם, הרי שיש להורות במקרה זה על בטלות ההליך כולו, וזאת למרות שהליכי הגירושין החלו לפני שנים רבות, ופסק הדין של בית הדין האזורי ניתן בשנת 2004.

בדעת מיעוט, קבעה השופטת נאור, כי; “בנסיבות המיוחדות של המקרה, מושתק העותר מלהעלות את טענותיו בעניין, וזאת עקב הסכמתו לדיון בהרכב של שניים, אך גם, ובעיקר, בשל ההסתמכות על החלטות נוספות שהתקבלו בין הצדדים בהרכב של שניים ובמניעת אפשרות לטעון דבר והיפוכו”.

ב”כ המשיבים:

• עו”ד שמעון יעקבי,
• עו”ד רחל לוברמן

לפסק הדין בעניין פלוני נגד בית הדין הרבני האזורי מחוז תל-אביב

• הידיעה הובאה באדיבות אתר המשפט הישראלי “פסק-דין”.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן