מדא גייס את מירי בוהדנה למאמצים של מדא בנושא הקורונה

"מזה כשנתיים מגן דוד אדום הוא משפחה עבורי ומקום שבמסגרתו אני זוכה לתת מעצמי למען אחרים" - סיפרה מירי בוהדנה; "נגיף הקורונה, יצר בהלה רבה בעולם וגם בארץ והרבה דברים בנושא אינם ברורים, מה שיכול להלחיץ עוד יותר. לכן, שמחתי מאוד לשתף פעולה עם מדא, גם בנושא הזה, וליצור סרטון ביחד עם דר' סטרוגו, שמטרתו להעלות מודעות לפעולות שונות שחשוב לעשות, כדי למנוע הדבקה, לתת תשובות ולהרגיע את הציבור" .

אורלי לוי לא ידעה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | אומנם עמיר פרץ הצהיר שוב ושוב שהוא רוצה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, אבל אורלי לוי אבקסיס פשוט לא ידעה | להשוות קורונה לשפעת זה אולי מרגיע - אבל לא נכון.

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

כאן מדע | טכנולוגיה

קרן סינגפור – ישראל למחקר ופיתוח טכנולוגי SIIRD אישרה 9 פרויקטים משותפים

תקציבם הכולל של הפרויקטים יעמוד על כ-15 מיליון דולר אמריקאי, מתוכם תמיכת הקרן היא כ-4 מליון דולר ◄ המדען הראשי של משרד התמ”ת : סינגפור, מהווה מדינת יעד חשובה ביותר בכל הנוגע לשיתוף פעולה טכנולוגי ומהווה גשר למדינות דרום מזרח-אסיה
קרן סינגפור - ישראל למחקר ופיתוח טכנולוגי SIIRD אישרה 9  פרויקטים משותפים
קרן סינגפור – ישראל למחקר ופיתוח טכנולוגי SIIRD אישרה 9 פרויקטים משותפים

קרן סינגפור ישראל למו”פ תעשייתי טכנולוגי (SIIRD), בראשות המדען הראשי במשרד התמ”ת ד”ר אלי אופר, הודיעה, כי בישיבתה האחרונה אישרה מענקים ל-9 פרוייקטי מו”פ חדשים, שיבוצעו בשנה הקרובה בין חברות ישראליות וסינגפוריות. תקציבם הכולל של הפרוייקטים יעמוד על כ-15 מליון דולר אמריקאי, מתוכם תמיכת הקרן היא כ-4 מליון דולר.

בין הפרויקטים שאושרו (החברה הישראלית מצוינת ראשונה;

• חברת “מרדין טכנולוגיות” בע”מ (Maradin Technologies Ltd) מפתחת שבבים להקרנת וידאו ממכשירי טלפון ניידים, תשתף פעולה עם חברת Lynxemi הסינגפורית בפיתוח מארז מיוחד לשבביה בטכנולוגיות TSV ו-WLP.

• חברת “מודו” (Modu) מהעיר כפר-סבא, תפתח יחד עם חברת Amphenol מסינגפור מחבר (connector) ייחודי למכשירי הטלפון הסלולאריים של הדור הבא ומנגנון מכאני להכנסה ושליפה מהירה של טלפון ה-modu מה-modu jacket הייעודי.

• חברת “ננומושן” (Nanomotion Ltd) וחברת Quantum Pi הסינגפורית ישלבו את הטכנולוגיה של חברת ננומושן בהנעה פייזואלקטרית, עם טכנולוגיה לחישת מצב באמצעות זרמי Tunneling, כדי להגיע לרמות דיוק הינע של חלקי ננומטר. היישומים למוצרים נשואי הפרויקט הם בתעשיית המוליכים למחצה, דיסקים, מדעי החיים ועוד.

• חברת “אקשנבייס” (ActionBase Ltd) וחברת Imfinity מסינגפור, תפתחנה פונקציונאליות של מערכת ActionBase לעבודה בסביבת SharePoint. הפתרון מיועד לחברות העובדות עם MOSS 2007 (Microsoft Office SharePoint Server) ומעוניינות לנהל את התהליכים האנושיים שלהן, המערבים עבודה של מספר משתמשים במסגרת קבוצות עבודה, ולהעניק לדרג המנהלים את היכולות לשלוט בהתקדמות התהליכים באמצעות SharePoint.

• חברת אסוקס (Asocs Ltd) וחברת Doodle Labs מסינגפור, יפתחו מודל גישה אלחוטי רב תדרים מתוכנת. הפיתוח, יאפשר לחברות הפורסות רשתות אלחוטיות גמישות גדולה יותר ביכולת התגובה לשינויים בתקנים וכן בתנאי השידור והקליטה הקיימים בשטח בשינוי תוכנה בלבד וללא צורך בעדכון חומרה יקר.

• חברת “קרתא–סנס” (CartaSense Ltd) וחברת iWOW מסינגפור תבצענה בדיקת היתכנות עבור מערכת לניהול תגים אלחוטיים ליישומים של הובלה בקירור, בקרה על עדרי-בקר ועוד.

• “גרין-ויז’ן מערכות בע”מ” (Systems Ltd GreenVision) וחברת Secom מסינגפור, תפתחנה פלטפורמה לאיסוף דגימות אוויר אוטומטית, לזיהוי ומעקב אורבאני של חלקיקים (מקורות זיהום) בדגימות אוויר בטכנולוגיה היפר-ספקטראלית בזירות רוויות לחות (כמו: סינגפור).

• חברת “סולידקאם” (SolidCAM Ltd) וחברת Manusoft מסינגפור תמשכנה בפתוח משותף של מוצר תוכנה חדשני לתכנון וייצור אלקטרודות במכונות CNC ומכונות אירוזיה (שיקוע). בתקופה נוספת זו, תבוצע אינטגרציה עם Autodesk Inventor ותורחב יכולות התכנון האוטומטי והייצור המתקדם של האלקטרודות.

לטובת פרויקטים אלו, יועסקו 114 מהנדסים וחוקרים בשתי המדינות.

◄ קרן SIIRD

קרן SIIRD, הוקמה בשנת 1997 כיוזמה בין לשכת המדען הראשי בישראל לבין ה-EDB בסינגפור שמטרתה קידום, סיוע ותמיכה בפרויקטים תעשייתיים משותפים בין חברות היי-טק מסינגפור ומישראל שיובילו להצלחה מסחרית.

מאז הקמתה, אישרה קרן SIIRD 97 פרויקטים משותפים בין חברות ישראליות וסינגפוריות. סך כל תקציבי הפרויקטים עומד על כ-97 מליון דולר.

המדען הראשי, ד”ר אלי אופר, ציין, כי; “סינגפור, מהווה מדינת יעד חשובה ביותר בכל הנוגע לשיתוף פעולה טכנולוגי ומהווה גשר למדינות דרום מזרח-אסיה. בנוסף הדגיש כי הקרן מתפקדת ביעילות ומסייעת ביצירת קשרים בין חברות ישראליות לסינגפוריות, המחפשות חשיפה בינלאומית ושת”פ טכנולוגי-עסקי”.

מנהלת הקרן בישראל, עו”ד שירלי רפואה–חסון, מסרה, כי; “תחום המו”פ בסינגפור נמצא כיום בחשיבות עליונה. ניתן למצוא יותר ויותר חברות טכנולוגיות לצד מכוני מחקר מתקדמים המעוניינים לשתף פעולה עם חברות ישראליות מכל התחומים”.

המועד הבא להגשת פרויקטים לקרן SIIRD הוא; 30 ביולי 2009.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן