חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

דיני משפחה וירושה

בית המשפט דחה בקשת חייל לצוות על אישה שהרתה לו לבצע הפלה

0
0

בימ”ש לענייני משפחה בעיר חיפה: במקרה זה, מתנגשת זכות ההולדה השלילית של המבקש עם זכות ההולדה החיובית של האשה ומאזן זכויות הצדדים נוטה בהכרח לטובת קביעה שיש לדחות הבקשה ◄ האישה: לא ניתן לכפות עלי ביצוע הפלה, בין היתר בגין עקרון קדושת החיים
בית המשפט דחה בקשת חייל לצוות על אישה שהרתה לו לבצע הפלה
בית המשפט דחה בקשת חייל לצוות על אישה שהרתה לו לבצע הפלה

אלה מירז, שופטת בימ”ש לענייני משפחה בעיר חיפה, דחתה בקשה למתן צו לבצוע הפלה שהגיש חייל בשירות חובה כנגד אישה שהרתה לו, בין היתר מהטעם, כי זכות ההולדה החיובית של האם גוברת על זכות ההולדה השלילית של האב.

המבקש, הינו חייל בשירות חובה בן 21, והמשיבה שהרתה לו הינה גרושה אם ל-2 ילדים בת 26 שנים. יחסי הצדדים התפתחו ממפגש אקראי בתחנה מרכזית בדרך לבסיס. השניים, קבעו להיפגש בבית האישה לצפייה בסרט ולאחר קיום יחסי מין לכל הפחות בשתי הזדמנויות הרתה המשיבה.

החייל, הגיש תובענה נזיקית בעילה של “גניבת זרע” וכן בקשה לסעד זמני למתן צו עשה לביצוע הפלה.

לטענתו בין היתר, ההיריון הוא פרי של גניבת זרע, תרמית והונאה ויש בהריון, כדי לגרום לו נזקים כלכליים, נזקים נפשיים ופגיעה בסיכויו להתחתן.

לטענתו של החייל, הוא רק בן 21 וטרם החל את חייו וכפיית אבהות עליו בשלב זה “תהרוס” את חייו ותמנע ממנו לבצע את תוכניותיו. יתר על כן, הפיכתו לאב, בשלב זה, תגרום לו לפגיעה נפשית קשה.

האישה טענה, כי לא ניתן לכפות עליה ביצוע הפלה, בין היתר בגין עקרון קדושת החיים.

השופטת מירז, קבעה, כי כאשר קיימים חילוקי דעות בין האב לאם, הרי שהגם שקיימת זכות לאב בהריון האם ובמקרה דנן “זכות ההולדה השלילית” – הרי שהיא לא תזכה להגנה ולא ניתן יהיה לממשה על ידי צווי בתי משפט וזאת בין השאר בשל היתרון של זכויות האישה בהקשר זה שבעיקר נובע מהיות העובר חלק מגופה ובהיות בריאותה ושלמות גופה אף היא מושפעת מכך.

במקרה זה, מתנגשת זכות ההולדה השלילית של המבקש עם זכות ההולדה החיובית של האשה ומאזן זכויות הצדדים נוטה בהכרח לטובת קביעה שיש לדחות הבקשה.

לאור האמור, קבעה כב’ השופטת מירז, כי הבקשה לצו זמני לביצוע “הפלה נדחית” ומחקה את התביעה.

תמש 10708-02-09 ניתן 3.5.09, שהותר לפרסום לאחר הסרת פרטים.

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן