"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

הרשות הפלסטינית

מוחמד דחלאן: אנו דורשים מתנועת חמאס שלא תכיר בישראל מפני שהפת"ח לא מכיר בישראל

– מפני שתנועת פת"ח לא מכירה בישראל – דחלאן מראשי תנועת פת"ח אמר הדברים בטלוויזיה פלסטינית, והוסיף: רק הממשלה של הרשות הפלסטינית, הסביר דחלאן, חייבת להכיר בישראל וגם הכרה זו איננה צריכה להיות הכרה כנה ואמיתית אלא הכרה שייעודה לסייע לרשות הפלסטינית
מוחמד דחלאן: אנו דורשים מתנועת חמאס שלא תכיר בישראל מפני שהפת
מוחמד דחלאן: אנו דורשים מתנועת חמאס שלא תכיר בישראל מפני שהפת"ח לא מכיר בישראל

כאשר מדינות המערב התכנסו לפני חודש בכדי לאסוף מיליארדי דולרים עבור הרשות הפלסטינית בהנהגת תנועת הפת"ח, הן הדגישו, כי בניגוד פת"ח – חמאס לא תקבל סיוע כספי במידה והיא לא תכיר בישראל. על-אף שנקודת המוצא של מדינות המערב היא שפת"ח מכירה בישראל, נראה, כי הדברים במציאות שונים. לפני מספר ימים, הודה בכיר פת"ח, מוחמד דחלאן, בטלוויזיית הרשות הפלסטינית (16/3/09), כי תנועת הפת"ח – בדיוק כמו חמאס – עדיין אינה מכירה בישראל; "אני רוצה לומר בפעם האלף: אנו דורשים מתנועת חמאס שלא תכיר בישראל מפני שתנועת פת"ח לא מכירה בישראל עד כה".

דברים אלו, של מוחמד דחלאן (אבו פאדי) (محمد دحلان), פוליטיקאי ומנהיג צבאי פלסטיני. שהיה בעבר מראשי מערך הביטחון הפלסטיני וכיום מראשי תנועת פת"ח, נאמרו בראיון שעסק בפערים המונעים את הקמתה של ממשלת האחדות בין פת"ח לחמאס. רק הממשלה של הרשות הפלסטינית, הסביר דחלאן, חייבת להכיר בישראל וגם הכרה זו איננה צריכה להיות הכרה כנה ואמיתית, אלא הכרה שייעודה לסייע לרשות הפלסטינית לקבל סיוע כלכלי מהקהילה הבינלאומית. סיוע כזה – אומר דחלאן, לא יגיע לרשות הפלסטינית באם ממשלתה לא ’תכיר’ בישראל.

עמדה זו, אינה ייחודית לדחלאן, אלא מייצגת את אידיאולוגיית הרשות הפלסטינית. לפני כשבועיים, פרסם יומון הרשות הפלסטינית, כי בכנס שנערך בלשכת הנשיאות הפלסטינית אמר סאיב עריקאת, ראש מחלקת המשא ומתן באש"פ;

"אף אחד לא ביקש מתנועת חמאס או מאחד הפלגים האחרים להכיר בישראל… מה שנדרש מהממשלות הוא לא מה שנדרש מהפלגים – הממשלות צריכות למלא את המחויבויות של עמיהן".

יתר על-כן, בשנת 2006, אמר מחמוד עבאס יו"ר הרשות הפלסטינית, כי השרים ברשות הפלסטינית צריכים להכיר ’הכרה טכנית’ בשרים הישראלים מעל שולחן המשא ומתן, לצורך ניהול החיים היומיומיים, אך אין משמעות הדבר הכרה מדינית מהותית של הפת"ח בישראל; "חמאס לא נדרשת להכיר בישראל. לא נדרש מחמאס, או מפת"ח או מהחזית העממית להכיר בישראל".

● לצפייה בדברי דחלאן הקלק כאן.

■ להלן הצהרותיהם של עריקאת ועבאס;

דברי ד"ר סאיב עריקאת, ראש לשכת המשא ומתן באש"פ, ביום עיון שנערך בלשכת הנשיאות הפלסטינית; פורסם בעיתון הרשות הפלסטינית ב-11 במרץ 2009;

"עריקאת, אמר, כי אף אחד לא ביקש מתנועת חמאס או מאחד הפלגים האחרים להכיר בישראל, והדגיש את מה שהוא כינה ’ההבדלים בין התחייבויות של תנועה פוליטית והתחייבויות של ממשלה’, והוסיף: ’מה שנדרש מהממשלות הוא לא מה שנדרש מהפלגים – הממשלות צריכות למלא את המחויבויות של עמיהן’".

מחמוד עבאס, יו"ר הרשות הפלסטינית

ראיון עם מחמוד עבאס, יו"ר הרשות הפלסטינית; שודר בערוץ אלערבייה (דובאי) ובטלוויזיה הרשות הפלסטינית, ב-3 באוקטובר 2006;

• מנחה: "אולי חמאס צודקת בנושא, לפיו היא אינה רוצה להכיר בישראל?"

אבו מאזן; "תנועת חמאס לא נדרשת להכיר בישראל. לא נדרש מחמאס, או מפת"ח או מהחזית העממית להכיר בישראל. טוב? לכל אדם מותר להגיד ’אני לא מכיר, טוב? זכותך. זכותו של כל ארגון.

אבל הממשלה שתורכב ואשר מדי יום תפעל מול הישראלים, איך הממשלה הזו, או השרים האלו, לא יכירו במקביליהם ואח"כ, ירצו לפתור את הבעיות של האנשים? שר האוצר צריך להגיע להבנות עם שר האוצר הישראלי, לגבי החזרת הכספים. כיצד הוא יוכל להסכים איתו אם הוא לא מכיר בו? אני לא דורש, לא מחמאס ולא מאחרים, שיכירו ישראל]. אבל מהממשלה, שעובדת מול הישראלים בחיי היומיום, כן".

● לצפייה בדברי עבאס הקלק כאן.

_________

* הכותבים איתמר מרכוס ויערה פירון נמנים על צוות אתר מבט לתקשורת הפלסטינית.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן