מדא גייס את מירי בוהדנה למאמצים של מדא בנושא הקורונה

"מזה כשנתיים מגן דוד אדום הוא משפחה עבורי ומקום שבמסגרתו אני זוכה לתת מעצמי למען אחרים" - סיפרה מירי בוהדנה; "נגיף הקורונה, יצר בהלה רבה בעולם וגם בארץ והרבה דברים בנושא אינם ברורים, מה שיכול להלחיץ עוד יותר. לכן, שמחתי מאוד לשתף פעולה עם מדא, גם בנושא הזה, וליצור סרטון ביחד עם דר' סטרוגו, שמטרתו להעלות מודעות לפעולות שונות שחשוב לעשות, כדי למנוע הדבקה, לתת תשובות ולהרגיע את הציבור" .

אורלי לוי לא ידעה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | אומנם עמיר פרץ הצהיר שוב ושוב שהוא רוצה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, אבל אורלי לוי אבקסיס פשוט לא ידעה | להשוות קורונה לשפעת זה אולי מרגיע - אבל לא נכון.

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

דיני משפחה וירושה

מספר המתגרשים בישראל בעלייה מתמדת – בשנת 2008 התגרשו 10,225 זוגות

על רקע “חג אהבה – ולנטיין דיי”, הממשמש ובא בתי הדין הרבניים מציגים תמונה עגומה לשנת 2008, עליה של 4.7% שנרשמה במספר המתגרשים המונים כעת 10,225 זוגות במרוצת השנה החולפת ◄ מודיעין מובילה במספר המתגרשים
מספר המתגרשים בישראל בעלייה מתמדת - בשנת 2008 התגרשו 10,225 זוגות
מספר המתגרשים בישראל בעלייה מתמדת – בשנת 2008 התגרשו 10,225 זוגות

במסיבת עיתונאים שהתקיימה היום (ראשון, כ”ט טבת 25/1), הציג מנכ”ל בתי הדין הרבניים הרב אליהו בן דהן, נתונים מסכמים לשנה האזרחית (2008) ותוכניות ויעדים לעתיד. מהנתונים שהופצו כחוברת לעיתונאים, עולה, כי בשנת 2008, חלה עלייה של 4.7% במספר הזוגות שהתגרשו במהלך 2008 ביחס לאשתקד. בשנת 2008 התגרשו 10,225 זוגות ואילו אשתקד התגרשו 9,765 זוגות בלבד.

בהנהלת בתי הדין הרבניים, מסבירים, כי העלייה במספר הזוגות המתגרשים, הינה חלק ממגמת עלייה בגירושין בישראל, הנמשכת מאז שנת 2003. עוד מהנתונים המתפרסמים מתבררת תמונת הגירושין בערי ארץ ישראל, הגדולות;

בעיר ירושלים, חלה עלייה של 9.7% במספר הזוגות המתגרשים ביחס לאשתקד, בעיר תל אביב, נרשמה עלייה של 7.1% במספר הזוגות המתגרשים, בעיר חיפה חלה עלייה של 13% במספר הזוגות המתגרשים ובעיר מודיעין חלה עלייה של 24% במספר הזוגות המתגרשים ביחס לאשתקד.

<!–DivorceByCities_01.htm–>עוד נמסר, מבתי הדין הרבניים, כי חלה עלייה של 3% במספר הזוגות שפתחו תיקים להסכם גירושין. כמו כן, חלה עלייה במספר תיקי התביעה שנסגרו בבתי הדין הרבניים בשנת 2008 ביחס לאשתקד.

בהנהלת בתי הדין הרבניים, מדגישים המאמצים הרבים הנעשים שם, כדי לסייע למסורבות גט ועגונות. בין השאר מונים שם הטלת סנקציות על סרבני גט, הטלת צו עיכוב יציאה מהארץ, מינוי חוקרים פרטיים ומשלוח נציגים לחו”ל לשכנע סרבני גט לתת גט לנשותיהם.

“במסגרת מאמצים אלה הותרו השנה כ- 130 עגונות ומסורבות גט” – גילתה אפרת אורבך דוברת בתי הדין הרבניים.

“בשנת 2008, הוטלו על ידי בתי הדין הרבניים סנקציות על 73 סרבני גט, הכוללות; מניעת ניהול חשבון בנק, מניעת רישיון נהיגה, מניעת מינוי למשרה ציבורית והקפאת קצבאות.

במהלך שנת 2008 הוטלו על ידי בתי הדין הרבניים; 20 צווי מאסר לסרבני גט, מונו ב- 36 מקרים חוקרים פרטיים לאיתור סרבני גט וניתנו 66 צווי הגנה לנשים, בשל אלימות בעליהם” – מסרה הגב’ אורבך, דוברת בתי הדין הרבניים.

• נפתחו 8,080 תיקים לתביעות גירושין.
• נפתחו 8,787 תיקים להסכמי גירושין.
• נפתחו 1,005 תיקים לשלום בית.
• נפתחו 4,199 תיקים לתביעת מזונות.
• נפתחו 1,787 תיקים לחלוקת רכוש.
• נפתחו 2,463 תיקים לאחזקת ילדים.
• נפתחו 1,322 תיקים להכרת אבהות.
• נפתחו 67 תיקים לאימוץ ילדים.
• נפתחו 4,559 תיקים לירושה.
• נפתחו 940 תיקים לצוואה.
• נפתחו 4,447 תיקים לאישור יהדות.

סה”כ נפתחו בבתי הדין הרבניים 84,815, תיקים השנה לעומת 83,074 אשתקד. חלה עליה של 8% במספר התיקים שנסגרו השנה ביחס לאשתקד.

גירושים ביהדות

בבתי הדין הרבניים, נעשים מאמצים רבים, כדי לסייע למסורבות גט ועגונות

ביהדות נעשים הגירושים בכך שהבעל נותן לאשה גט, שהוא שטר של התרת קשר הנישואים. הדיון בהתרת קשר הנישואים ובהגדרת היחס אל הילדים שנולדו במסגרת הנישואים מתקיים בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה.

את הדיון בחלוקת הרכוש המשותף ניתן לעשות ב-בית הדין הרבני או ב-בית משפט לענייני משפחה, בהתאם להחלטתו של בן הזוג הראשון המבקש זאת ובנוסף אף מגיש את תביעת הגירושין. הסכם טרום נישואים בא לפתור אחדות מהבעיות שעלולות להתעורר בשלב זה.

ביהדות התלמודית הייתה דרך לגבר לגרש את האשה בעל כורחה, אולם, בעקבות תיקון שעשה רבנו גרשום מאור הגולה, ונתקבל בכל עם ישראל, כבר אלף שנה אסור לגרש אשה בעל כורחה.

בדת היהודית, אשה נשואה שהרתה לאדם אחר קודם גירושיה מסתכנת בכך שהצאצא יוכרז כממזר. לפיכך, אשה שבעלה מסרב לתת לה גט קרויה מסורבת גט או עגונה.

עוד על גירושין באתר בתי הדין הרבניים ובאתר ויקיפדיה – לחץ כאן
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן