מדא גייס את מירי בוהדנה למאמצים של מדא בנושא הקורונה

"מזה כשנתיים מגן דוד אדום הוא משפחה עבורי ומקום שבמסגרתו אני זוכה לתת מעצמי למען אחרים" - סיפרה מירי בוהדנה; "נגיף הקורונה, יצר בהלה רבה בעולם וגם בארץ והרבה דברים בנושא אינם ברורים, מה שיכול להלחיץ עוד יותר. לכן, שמחתי מאוד לשתף פעולה עם מדא, גם בנושא הזה, וליצור סרטון ביחד עם דר' סטרוגו, שמטרתו להעלות מודעות לפעולות שונות שחשוב לעשות, כדי למנוע הדבקה, לתת תשובות ולהרגיע את הציבור" .

אורלי לוי לא ידעה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | אומנם עמיר פרץ הצהיר שוב ושוב שהוא רוצה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, אבל אורלי לוי אבקסיס פשוט לא ידעה | להשוות קורונה לשפעת זה אולי מרגיע - אבל לא נכון.

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

בריאות הציבור

שנת הנחש בישראל: השנה נרשם מספר שיא בהכשות נחש כ-613 הכשות

נתן קודינסקי, מנהל מחלקת ההדרכה, מד”א, לא זכור לו, כי במהלך כל 42 שנות עבודתו במד”א, הייתה שנה עם מספר כה גבוה של הכשות נחש ובחודשי החורף. בתקופה זו של השנה הנחשים אמורים להיות בתרדמת חורף עמוקה, אבל כנראה מפני שהחורף מבושש להגיע והטמפרטורות הגבוהות
שנת הנחש בישראל: השנה נרשם מספר שיא בהכשות נחש כ-613 הכשות
שנת הנחש בישראל: השנה נרשם מספר שיא בהכשות נחש כ-613 הכשות

הסינים נתנו לנחש מקום של כבוד בכך שנתנו לאחת השנים בלוח השנה הסיני את שנת הנחש. הצפע הישראלי, כנראה שהתקנא בסינים והחליט לתפוס ביוזמתו מקום של כבוד בלוח השנה העברי. במד”א, נרשם השנה שיא בהכשות נחש – כ-113 הכשות, כשאחת מהן הסתיימה במוות. במושב שבי ציון שמדרום לעיר נהריה, גבר בן 46, הוכש למוות בחצר ביתו. חלק גדול מהנפגעים פונו בנט”נים של מד”א במצב קשה ונזקקו לאשפוז בבתי החולים במחלקות לטיפול נמרץ. עיקר הנפגעים היו בצפון הארץ.

הבוקר, שני, נחש הצפע הפתיע שוב, והכה הפעם פועל כבן 40 שהוכש ביד ימין בזמן שעבד בשדות מושב איתן. הפועל שעסק בניכוש עשבים לא הבחין בנחש שזחל בסמוך אליו ולפתע חש בכאב חד, שורף ודוקר ביד ימינו.

חבריו לעבודה, ששמעו את צעקותיו, הבחינו בסימני ההכשה והבינו כי מדובר בנחש ארסי. מיד חילצו אותו מהשדה לחבירה עם נט”ן מד”א שהזעיקו. הפועל התחיל לאבד את הכרתו, לחץ הדם שלו ירד ומצבו הרפואי הדרדר במהירות.

צוות אט”ן מד”א מרחב נגב שהגיע לאירוע העניק לו טיפול רפואי כנגד ההכשה ופינה אותו בדחיפות במצב יציב לביה”ח סורוקה.

לדברי נתן קודינסקי, מנהל מחלקת ההדרכה של מד”א, לא זכור לו, כי במהלך כל 42 שנות עבודתו במד”א, הייתה שנה עם מספר כה גבוה של הכשות נחש ובחודשי החורף.

קודינסקי; “בתקופה זו של השנה הנחשים אמורים להיות בתרדמת חורף עמוקה, אבל כנראה מפני שהחורף מבושש להגיע והטמפרטורות הגבוהות, הנחשים עדיין סבורים שהם בתקופת האביב ומשחרים לטרף” – מנסה קודינסקי להסביר את מספר ההכשות העצום.

לקודינסקי, ישנם מספר כללים לאחר הכשה או כיצד להימנע ממנה; “החשוב ביותר הוא להזעיק את מד”א בקו החירום 101 כדי להביא את האדם שהוכש במהירות האפשרית לחדר מיון קרוב להצלת חייו. אסור להרכיב חוסם עורקים, למצוץ את הארס או לקרר את מקום ההכשה, לא לטלטל את הנפגע ולהשכיבו במנוחה מוחלטת.

יש להצטייד בלבוש מתאים כאשר יוצאים לעבודה בשטחים פתוחים, ללכת עם נעלים סגורות ולהזהיר ילדים לא להרים אבנים או חפצים שמתחתם עלול להסתתר נחש. יש להימנע מהכנסת ידיים או רגליים לשיחים, לכוכים ומחילות” – מסכם קודינסקי וממליץ לעבור קורס עזרה ראשונה והחייאה ב-מד”א.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן