קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

הרשות הפלסטינית

מחקר אינטרנט חדש: היריבות בין פתח לחמאס משתקפת בבירור גם בעולם האינטרנטי

המחקר מתפרסם לקראת כנס הדוקטורנטים חוקרי אינטרנט וטכנולוגיה ◄ בכנס שייערך בחסות איגוד האינטרנט הישראלי, ייחשף מחקר חדש הבוחן את הפוליטיקה ברשת האינטרנט הפלשתינאית שקובע כי מדובר למעשה ברשתות נבדלות ובטכנולוגיות בדלניות
מחקר אינטרנט חדש: היריבות בין פתח לחמאס משתקפת בבירור גם בעולם האינטרנטי
מחקר אינטרנט חדש: היריבות בין פתח לחמאס משתקפת בבירור גם בעולם האינטרנטי

מחקר חדש, הבוחן את הפוליטיקה ברשת האינטרנט הפלשתינאית, מגלה, כי ההתנהגות הפוליטית של אתרי אינטרנט פלשתינאיים משקפת את המצב בשטח. היריבות בין פתח לחמאס ניכרת גם ברשת האינטרנט, ומדובר למעשה ברשתות נבדלות ובטכנולוגיות בדלניות.

המחקר שבוצע על-ידי ארגון Govcom.org בשיתוף עם היחידה ללימודים אסטרטגיים ב-אוניברסיטת קיימברידג’, יוצג לראשונה בכנס דוקטורנטים חוקרי אינטרנט וטכנולוגיה, שייערך בחסות איגוד האינטרנט הישראלי, ב- 30 בנובמבר 2008, באוניברסיטת בר אילן.

בשנת 2003, הקצה ארגון ICANN ל-רשות הפלשתינאית את סיומת המדינה .ps לאתרי אינטרנט, לאחר שסיומת המדינה נכללה ברשימת המדינות והטריטוריות המוכרות רשמית על ידי האו"ם.

"אפשרות השימוש בסיומת המדינה .ps עוררה ציפיות רבות באשר לפוטנציאל כינון מדינת-אינטרנט פלשתינאית, שתקדים ותכין את הקרקע להקמת המדינה הפלשתינאית בפועל, ותהווה מודל ייצוגי של המדינה הפלשתינאית לשאר העולם" – אומרת ענת בן דוד, תלמידת מחקר בתוכנית למדע, טכנולוגיה וחברה, באוניברסיטת בר אילן שתציג את המחקר; "מנקודת מבט של חקר האינטרנט הפוליטי, מצב זה אפשר בחינת יחסי הגומלין שבין רשת האינטרנט והמציאות הפוליטית על הקרקע: מי משקף את מי? מי מקדים את מי? האם הם מתנהגים באופן שונה?"

המחקר מיפה את רשת האינטרנט הפלשתינאית ובחן היבטים שונים של חברת המידע הפלשתינאית, והקשרים שבין אינטרנט, חברה ופוליטיקה. ההתנהגות המדינית של הרשת הפלשתינאית נבחנה על היבטיה השונים, בין השאר, בהשוואה בין מיקומם הפיזי והווירטואלי של אתרי אינטרנט בעלי סיומת .ps, ובחינת התנהגותם של אתרי אינטרנט פוליטיים, אקדמיים, חברה אזרחית וכיו"ב.

מהמחקר, עולה, כי התנהגותם של אתרים פוליטיים ברשת הפלשתינאית משקפת את המצב בשטח והיריבות בין ארגון פתח לתנועת חמאס ניכרת גם ברשת האינטרנט – רשתות אתרים המיוחסים לפתח ולחמאס נבדלות זו מזו ואינן משיקות באמצעות קישורים או הפניות תוכן.

יתרה מזאת, רשתות האתרים המיוחסות ל"פתח" ו-"חמאס" מאופיינות כבעלות תשתיות טכנולוגיות ותכניות שונות לחלוטין. בעוד שרשתות המיוחסות לפתח נוטות להציג התנהגות מדינית מסוימת על ידי הפניות תוכן וקישורים לאתרים פוליטיים אחרים (אך לא לחמאס), לאתרים של ארגוני חברה אזרחית ואתרי תקשורת, אתרי אינטרנט המיוחסים לחמאס אינם יוצרים רשת כלל וכלל – במקום זאת, אתרי חמאס משתמשים בטכנולוגיות RSS להפצת תוכן ומידע ברשת ולמעשה יוצרים מרחב קיברנטי-פוליטי עצמאי ונבדל.

הכנס השנתי השלישי של פורום דוקטורנטים חוקרי אינטרנט וטכנולוגיה יתקיים ביום ראשון, כ"ה בחשוון תשס"ט, 30 בנובמבר 2008, באוניברסיטת בר אילן בחסות איגוד האינטרנט הישראלי. תוכנית הכנס והפרטים המלאים נמצאים ב: http://internetbiu.wiki.co.il/index.php/כנס

איגוד האינטרנט הישראלי

איגוד האינטרנט הישראלי הינו גוף בלתי תלוי הפועל ללא מטרת רווח למען התפתחות והטמעת האינטרנט כתשתית טכנולוגית, מחקרית, חינוכית, חברתית ועסקית בישראל. במסגרת זו, לוקח האיגוד חלק פעיל בתהליכים השונים של קבלת ההחלטות המעצבות את פני האינטרנט בארץ ומייצג את ישראל במסגרות בינלאומיות בעלות חשיבות רבה לקביעת עתיד האינטרנט.

האיגוד, מעורב כיום בנושאים רבים הקשורים לאינטרנט, דוגמת רישום שמות מתחם בסיומת ישראלית, עידוד ותמיכה בקבוצות משימה בנושאי נגישות לבעלי מוגבלויות, הגנה על ילדים מתכנים פוגעניים ברשת, ואינטרנט לגיל השלישי. נשיא האיגוד: רימון לוי. אתר אינטרנט: http://www.isoc.org.il
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן