חקלאות ישראל

אנונימוס מברכת על החלטת ביה”מש לגזור מאסר בפועל על מפטם אווזים

0
0

יש לזכור כי לסבלם של האווזים במפטמות אין כתובת, כל עוד ישראל ממשיכה לייבא כבדי אווז, כל עוד הם משווקים במרכולים ומוצעים ללקוחות במסעדות, וכל עוד מתכוני הכוללים כבדי אווז מתפרסמים בעיתונות ובתוכניות בישול – תעשיית פיטום האווזים ממשיכה להתקיים.
אנונימוס מברכת על החלטת ביה
אנונימוס מברכת על החלטת ביה”מש לגזור מאסר בפועל על מפטם אווזים

עמותת “אנונימוס”, שהובילה את המאבק להוצאת פיטום האווזים אל מחוץ לחוק, מחזקת את ידי משרד החקלאות על טיפולו הנחוש בפיטום הלא-חוקי, ואת בית המשפט שגזר על העבריינים עונשי מאסר וקנס כספי בעקבות מידע שהועבר על-ידי פעילי העמותה.

במסגרת מאבקה ב-פיטום האווזים הלא-חוקי מעבירה עמותת “אנונימוס” ליחידת “פיצו”ח” של משרד החקלאות חומרים מפלילים ומידע אודות אתרים בהם מתקיימת הלעטה בכפייה של אווזים.

פעילי העמותה מצויים בקשר רציף עם מפטמים לשעבר, ומקבלים דיווחים שוטפים משכנים הסובלים ממפגעי ריח וזוהמה שמייצרות מפטמות האווזים, כמו גם מצווחות האווזים ורעשי מכונות ה-פיטום.

כך למשל, הודות למידע שהעבירה העמותה, נתפסו מפעילי המפטמה הלא-חוקית בעיר אום אל-פאחם במהלך פשיטה שנערכה בדצמבר 2006, והציוד בו הם עשו שימוש הוחרם. אתמול (ג’), גזר בית המשפט עונש מאסר בפועל וקנס כספי על מפעיל המפטמה.

זה עשור מובילה “אנונימוס” את המאבק נגד תעשיית פיטום האווזים בישראל. בשנת 2005 המאבק הוכתר בהצלחה, כשהמחוקק ובג”צ קבעו כי פיטום האווזים כרוך באכזריות קיצונית – והוציאו אותו אל מחוץ לחוק.

למרות זאת, חלק מ-מפטמי האווזים ממשיכים לעבור על החוק, מפגינים זלזול ברשויות וממשיכים בהתעללות השיטתית בבעלי-החיים חרף היכנס התקנות לתוקפן. בעשותם כך, הם מאלצים את המדינה לבזבז את כספי הציבור למטרת חקירות ותביעות.

בפעילותה בישראל, “אנונימוס” לוקחת חלק במאבק העולמי כנגד תעשיית הפיטום. עד עתה, 12 מדינות החברות באיחוד האירופי אסרו על הפיטום בשטחן, ואליהן מצטרפות אוסטרליה ודרום-אפריקה. מדינות אחרות, דוגמת קליפורניה, אף אסרו את ייבוא כבד האווז.

עם זאת, יש לזכור, כי לסבלם של האווזים ב-מפטמות אין כתובת, וכי אין זה משנה היכן התקיים הפיטום בפועל. כל עוד ישראל ממשיכה לייבא כבדי אווז, כל עוד הם משווקים במרכולים ומוצעים ללקוחות במסעדות, וכל עוד מתכוני הכוללים כבדי אווז מתפרסמים בעיתונות ובתוכניות בישול – תעשיית פיטום האווזים ממשיכה להתקיים.

“אנונימוס” קוראת לציבור להימנע מקניית כבדי אווז וביקור במסעדות שמגישות את המאכל, שייצורו כרוך בעינוי בעלי-חיים ובגסיסתם האטית והמייסרת.

גאיה גולדברג, דוברת אנונימוס: “אנו מברכים, אבל יחד עם זאת, אנו מקווים שאכיפה תינקט גם נגד מפטם עבריין נוסף ממושב בן-זכאי שמפטם למוות אלפי בעלי-חיים בחודש ומוכר אותם בגלוי.

המפטם, לגזיאל, ממשיך לפטם למרות כתבי האישום וצווי המניעה נגדו, תוך עינוי יומיומי של אלפי אווזים, והסיבה שזה נמשך היא שהוא הקים מבצר עם כלבי תקיפה אליו מפקחי משרד החקלאות חוששים, או לא רוצים להיכנס” – אומרת דוברת אנונימוס.

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן