חקלאות ישראל

לראשונה בישראל, גזר דין באשמת פיטום אווזים בניגוד לחוק

0
0

פיטמת אווזים – שב בכלא: האיסור על פיטום אווזים נכנס לתוקפו באפריל 2006. גזר הדין הינו תולדה של עבודת אכיפה מאומצת של יחידת הפיצו”ח במשרד החקלאות אחר המגדלים לשעבר • עוד שלושה כתבי אישום מתנהלים בימים אלה בין כותלי בתי המשפט
לראשונה בישראל, גזר דין באשמת פיטום אווזים בניגוד לחוק
לראשונה בישראל, גזר דין באשמת פיטום אווזים בניגוד לחוק

בית משפט השלום בעיר חיפה גזר אתמול גזר דין ראשון בישראל בעבירת פיטום אווזים. גזר הדין מהווה תקדים בתחום, כיוון שהוא משית על הנאשם מאסר בפועל בגין עבירת הפיטום. מאז נכנס האיסור לפטם אווזים בישראל לתוקפו הגיש משרד החקלאות ופיתוח הכפר ארבעה כתבי אישום בגין עבירות פיטום (נגד חמישה נאשמים), וזהו התיק הראשון שבו ניתן גזר דין. שלושה תיקים נוספים עוד מתנהלים בבתי המשפט.

משרד החקלאות, הודיע, כי הוא רואה חשיבות רבה בטיפול בתיקים אלה כמשרד המופקד באופן טבעי על הטיפול בבעלי החיים בכל המישורים (בריאות, פיקוח ואכיפה ורווחת בעלי חיים).

סיפור המקרה החל בדצמבר 2006, שמונה חודשים לאחר כניסת איסור פיטום האווזים בישראל לתוקף (אפריל 2006) באחת מהבדיקות התכופות שמבוצעות על ידי יחידת הפיצו”ח (פיקוח צומח וחי) במשרד החקלאות במשקים ששימשו בעבר לפיטום אווזים. בביקורת במשק בעיר אום אל-פחם תיעדו פקחי יחידת הפיצו”ח פיטום של 250 אווזים.

ראיות אלו הובילו את משרד החקלאות להגיש כתב אישום נגד בעל המשק, יוסף אגבאריה, תושב אום אל פחם בשנות החמישים לחייו, באשמת עינוי בעלי חיים, התעללות והתאכזרות, בניגוד ל-חוק צער בעלי חיים (הגנה על בעלי חיים), תשנ”ד – 1994.

בתחילת הדיונים בבית המשפט כפר הנאשם באישומים המיוחסים לו וטען כי לא פיטם את האווזים שהיו ברשותו. בהמשך הודה אגבאריה באישומים המיוחסים לו, אך טען, כי הפיטום היה למטרות צריכה אישית לו ולמשפחתו.

משרד החקלאות דרש להשית על הנאשם עונש מאסר מרתיע, הן בשל הזמן הרב שעסק בפיטום בניגוד לחוק מאז שנכנס האיסור לתוקף, הן בשל הרווח הכלכלי הגבוה שטמון בכך והן בשל העבירה החמורה בה נאשם אגבאריה, אשר אינה מהווה עבירה חד פעמית, אלא עבירה מתמשכת של התעללות.

כבוד השופט חנוך שילוני, סגן נשיא בית משפט השלום בעיר חיפה, קיבל את עמדת משרד החקלאות, כי יש לגזור על הנאשם עונש מרתיע של מאסר בפועל וקנס, אך התחשב במצב בריאותו ובנסיבותיו האישיות של הנאשם ולא החמיר איתו יתר על המידה.

הנאשם נידון ל-מאסר בפועל של חמישה חודשים אותם ירצה במסגרת עבודות שירות, מאסר על תנאי של 10 חודשים למשך 3 שנים וקנס כספי בסך של 5,000 שקלים.

לדברי מנהלת מחלקת התביעות ב-משרד החקלאות, עו”ד אפרת אביאני, מדובר במקרה הקל ביותר של פיטום אווזים בגינו הוגש כתב אישום, והוא מהווה תקדים לפסיקת בתי המשפט במשפטם של ארבעה נאשמים נוספים בעבירות פיטום.

לדברי עו”ד אביאני, גזר הדין נותן משמעות מעשית לפסק דינו של בג”צ שקבע ש-הלעטת אווזים אינה חוקית.

מס’ תיק: פ. 001384/07

0
0



אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן