חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

דיני משפחה וירושה

זכותם של ילדים קטינים לקבל מזונות מאביהם גוברת על זכות האב לצאת מהארץ

0
0

הוצאת צו עיכוב יציאה מן הארץ נגד מי שאינו משלם מזונות הולמת את ערכיה של מדינת ישראל, ואף נועדה לתכלית ראויה. עקרונות המשפט העברי וערכיה היהודיים של מדינת ישראל מורים, כי הכף המכריעה היא זו של מימוש פסק הדין או אכיפת החיוב, על פני הזכות לצאת לחו”ל.
זכותם של ילדים קטינים לקבל מזונות מאביהם גוברת על זכות האב לצאת מהארץ
זכותם של ילדים קטינים לקבל מזונות מאביהם גוברת על זכות האב לצאת מהארץ

בית המשפט המחוזי בעיר ירושלים קבע, כי כאשר מתנגשות שתי זכויות יסוד חוקתיות, האחת; זכותם של ילדים קטינים לקבל מזונותיהם מאביהם, והשנייה; זכותו של האב לצאת מן הארץ ולעבוד בארה”ב, שם עבד וגר, הרי שזכותם של הילדים גוברת.

השופט משה דרורי קיבל את ערעורם של אם ושלושת ילדיה הקטינים, והוציא צו עיכוב יציאה מן הארץ כנגד אביהם, בגין חוב המזונות כלפיהם.

השופט הוסיף, כי האב רשאי לפנות לראש ההוצל”פ בבקשה לביטול צו עיכוב היציאה, אם יציע ערבויות מתאימות.

ביהמ”ש, קבע, כי הוצאת צו עיכוב יציאה מן הארץ נגד מי שאינו משלם מזונות הולמת את ערכיה של מדינת ישראל, ואף נועדה לתכלית ראויה. עקרונות המשפט העברי וערכיה היהודיים של מדינת ישראל מורים, כי הכף המכריעה היא זו של מימוש פסק הדין או אכיפת החיוב, על פני הזכות לצאת לחו”ל.

השופט השופט דרורי, הוסיף, כי גם האמנה לזכויות הילד תורמת להטיית הכף לעבר הערך של חובת האב לזון את ילדיו.

ב”כ המבקשים: עו”ד אסף טופול, על פי מינוי לפי חוק הסיוע המשפטי. ב”כ הנתבע: עו”ד אבנר ימיני.

▼ לפסק הדין בעניין מ.פ. נ’ א.פ.

“פסק-דין” אתר המשפט הישראלי

0
0



אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן