מדא גייס את מירי בוהדנה למאמצים של מדא בנושא הקורונה

"מזה כשנתיים מגן דוד אדום הוא משפחה עבורי ומקום שבמסגרתו אני זוכה לתת מעצמי למען אחרים" - סיפרה מירי בוהדנה; "נגיף הקורונה, יצר בהלה רבה בעולם וגם בארץ והרבה דברים בנושא אינם ברורים, מה שיכול להלחיץ עוד יותר. לכן, שמחתי מאוד לשתף פעולה עם מדא, גם בנושא הזה, וליצור סרטון ביחד עם דר' סטרוגו, שמטרתו להעלות מודעות לפעולות שונות שחשוב לעשות, כדי למנוע הדבקה, לתת תשובות ולהרגיע את הציבור" .

אורלי לוי לא ידעה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | אומנם עמיר פרץ הצהיר שוב ושוב שהוא רוצה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, אבל אורלי לוי אבקסיס פשוט לא ידעה | להשוות קורונה לשפעת זה אולי מרגיע - אבל לא נכון.

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

דיני משפחה וירושה

זכותם של ילדים קטינים לקבל מזונות מאביהם גוברת על זכות האב לצאת מהארץ

הוצאת צו עיכוב יציאה מן הארץ נגד מי שאינו משלם מזונות הולמת את ערכיה של מדינת ישראל, ואף נועדה לתכלית ראויה. עקרונות המשפט העברי וערכיה היהודיים של מדינת ישראל מורים, כי הכף המכריעה היא זו של מימוש פסק הדין או אכיפת החיוב, על פני הזכות לצאת לחו”ל.
זכותם של ילדים קטינים לקבל מזונות מאביהם גוברת על זכות האב לצאת מהארץ
זכותם של ילדים קטינים לקבל מזונות מאביהם גוברת על זכות האב לצאת מהארץ

בית המשפט המחוזי בעיר ירושלים קבע, כי כאשר מתנגשות שתי זכויות יסוד חוקתיות, האחת; זכותם של ילדים קטינים לקבל מזונותיהם מאביהם, והשנייה; זכותו של האב לצאת מן הארץ ולעבוד בארה”ב, שם עבד וגר, הרי שזכותם של הילדים גוברת.

השופט משה דרורי קיבל את ערעורם של אם ושלושת ילדיה הקטינים, והוציא צו עיכוב יציאה מן הארץ כנגד אביהם, בגין חוב המזונות כלפיהם.

השופט הוסיף, כי האב רשאי לפנות לראש ההוצל”פ בבקשה לביטול צו עיכוב היציאה, אם יציע ערבויות מתאימות.

ביהמ”ש, קבע, כי הוצאת צו עיכוב יציאה מן הארץ נגד מי שאינו משלם מזונות הולמת את ערכיה של מדינת ישראל, ואף נועדה לתכלית ראויה. עקרונות המשפט העברי וערכיה היהודיים של מדינת ישראל מורים, כי הכף המכריעה היא זו של מימוש פסק הדין או אכיפת החיוב, על פני הזכות לצאת לחו”ל.

השופט השופט דרורי, הוסיף, כי גם האמנה לזכויות הילד תורמת להטיית הכף לעבר הערך של חובת האב לזון את ילדיו.

ב”כ המבקשים: עו”ד אסף טופול, על פי מינוי לפי חוק הסיוע המשפטי. ב”כ הנתבע: עו”ד אבנר ימיני.

▼ לפסק הדין בעניין מ.פ. נ’ א.פ.

“פסק-דין” אתר המשפט הישראלי
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן