מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

לב וכלי דם

נוגד קרישה חדשני אריקסטרה Arixtra יפחית תמותה מהתקפי לב

0
0

הטיפול החדש הנקרא אריקסטרה (ARIXTRA), יינתן כבר מהשעה הראשונה להופעת התסמינים הידועים של התסמונת, כגון; כאבים בחזה, כאבים ביד שמאל, הזעה, סחרחורת, קשיי נשימה ועוד ובכך יפחית את הסיכון ואף ימנע התקף לב בקרב החולים.
נוגד קרישה חדשני אריקסטרה Arixtra יפחית תמותה מהתקפי לב
נוגד קרישה חדשני אריקסטרה Arixtra יפחית תמותה מהתקפי לב

טיפול חדש הוצג שלשום (שני) בכנס הבינלאומי החמישי לטיפול נמרץ לב הנערך בחסות האיגוד הקרדיולוגי בישראל, האיגוד האירופאי לקרדיולוגיה, החוג האירופאי לטיפול נמרץ לב והמועצה האקדמית האירופאית לקרדיולוגיה ה- EBAC. הטיפול העתיד להשפיע באופן דרמטי על ירידת התמותה מהתקפי לב, נתמך במחקרים קליניים רחבי היקף ומהווה אבן דרך לטיפול באירועי לב במסגרת קווים מנחים חדשים של איגוד הלב האמריקאי ה- AHA והאיגוד האירופאי לקרדיולוגיה ה-ESC. הכנס נערך במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב בהשתתפות כ-750 קרדיולוגים ואחיות המתמחים בטיפול נמרץ לב, מארצות הברית, אירופה וישראל.

לקראת תחילת דיוני הכנס נערכה מסיבת עיתונאים בהשתתפות פרופ’ יהונתן חסין יו”ר משותף ב-כנס הבינלאומי לטיפול נמרץ לב ומנהל המערך הקרדיווסקולארי בבית החולים פוריה בעיר טבריה, פרופ’ אלכסנדר בטלר, יו”ר משותף בכנס הבינלאומי, יו”ר המועצה הלאומית למניעה וטיפול במחלות לב וכלי דם ומנהל המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי רבין ופרופ’ דורון זגר, מזכ”ל הכנס הבינלאומי, מזכ”ל האיגוד הקרדיולוגי בישראל, חבר וועד האירופאי לטיפול נמרץ לב ומנהל יחידת טיפול נמרץ לב במערך הקרדיולוגי בבית החולים סורוקה באר שבע.

מחלות לב – גורם המוות העיקרי

מחלות לב הינן המחלות השכיחות ביותר בישראל ובעולם המערבי ומהוות את גורם התמותה העיקרי. על פי נתוני סקר ACSIS האחרון המשקף את תמונת המצב של אירועים כליליים בארץ, מדי שנה מאובחנים בישראל כ-20 אלף גברים ונשים עם תסמונת כלילית חריפה המתבטאת בתסמינים שונים. על פי נתונים כלל עולמיים כ-50% מהלוקים בתסמונת זו עלולים למות מהתקף לב בתוך שעות ספורות מרגע הופעת התסמינים.

תסמונת כלילית חריפה – מי בסיכון גבוה

תסמונת כלילית חריפה, היא ביטוי לחסימת אחד מהעורקים האחראי על הזרמת הדם ללב. החסימה נגרמת כתוצאה מהיווצרות קרישי דם וטרשת עורקים, המביאה ברוב המקרים להתפתחות התקף לב, המתרחש תוך שעות או ימים מתחילת הופעת התסמינים. אנשים הסובלים מעודף משקל, מעשנים, חולי סוכרת, בעלי יתר לחץ דם, רמה גבוהה של כולסטרול ובעלי היסטוריה משפחתית של מחלות לב וכלי דם מצויים בסיכון גבוה ללקות במחלה.

טיפול חדש – כבר מהשעה הראשונה

הטיפול החדש הנקרא אריקסטרה (ARIXTRA), יינתן כבר מהשעה הראשונה להופעת התסמינים הידועים של התסמונת, כגון; כאבים בחזה, כאבים ביד שמאל, הזעה, סחרחורת, קשיי נשימה ועוד ובכך יפחית את הסיכון ואף ימנע התקף לב בקרב החולים.

על פי שני מחקרים רחבי היקף, הטיפול החדש יוריד את התמותה ב-17% ואת הסיכון לדימומים קשים ב-48% בקרב החולים בתסמונת כלילית חריפה. החישוב לקביעת מסקנות המחקר התבסס על בחינת יעילות הטיפול החדש אשר הוריד את אחוזי התמותה ל-2.9% מקרב החולים שטופלו בו לעומת 3.5% אחוזי תמותה עם הטיפול המקובל, כמו גם הוריד את אחוזי הדימום ל-2.2% לעומת 4.1% עם הטיפול המקובל. כמו כן, יוריד את השכיחות להישנות התקפי לב בקרב חולים בתסמונת כלילית חריפה אשר מצויים בסיכון לטווח ארוך להתקף לב חוזר ותמותה מבעיות בלב.

נתונים אלו, נסמכים על תוצאות שני מחקרים חדשים, חסרי תקדים בגודלם שכללו למעלה מ- 32 אלף חולים בתסמונת כלילית חריפה. הטיפול החדש פותח בחברת התרופות גלקסו סמית קליין (GSK), מוצג כאמור היום לראשונה בישראל בכנס הבינלאומי החמישי לטיפול נמרץ לב.

ד”ר שמיר מהטה מאוניברסיטת מק מאסטר בקנדה אשר ריכז בקנדה את צוות החוקרים מסר, כי; “חולים בתסמונת כלילית חריפה נמצאים בסיכון לדימום קשה, שהינו תופעת לוואי לנוגדי הקרישה שהם מקבלים. אריקסטרה הוא טיפול נוגד הקרישה היחיד שמוריד את שיעור הדימומים והתמותה ומעניק לרופאים אפשרות טיפול חדשה ומבורכת”.

רישום הטיפול

הטיפול ב”אריקסטרה” קיבל לאחרונה את אישור סוכנות התרופות האירופאית ה- EMEA ודורג כטיפול הראשוני היעיל, הבטוח והמומלץ ביותר בקרב חולים להם נקבע מתן טיפול תרופתי ולא פולשני של צינתור, כחלק מהקווים המנחים (Guidelines) החדשים של איגוד הלב האמריקאי ה- AHA והאיגוד האירופאי לקרדיולוגיה ה-ESC אשר פורסמו לאחרונה ונוסחו בין היתר בהשתתפות פרופ’ ז’אן פייר באסאנד מצרפת ופרופ’ יהונתן חסין מישראל.

מחלות לב שכיחות ביותר בישראל ובעולם המערבי הן גורם התמותה העיקרי

פרופ’ ז’אן פייר באסאנד, ראש המחלקה לקרדיולוגיה באוניברסיטת בית החולים ג’ין מינג’וז, בסנקון בצרפת והנשיא היוצא של האיגוד האירופאי לקרדיולוגיה, אשר מכהן כיו”ר הועדה לכתיבת הקווים המנחים החדשים של האיגוד האירופאי לקרדיולוגיה והגיע לישראל כדי להציג את הטיפול החדשני בכנס הבינלאומי לטיפול נמרץ, ציין, כי; “ממצאי המחקרים הנרחבים הראו ירידה משמעותית בתמותה ובדימומים קשים עם הטיפול הניתן באריקסטרה, בהשוואה לטיפולים הקיימים.

האישור האירופאי שניתן לאחרונה לטיפול וההמלצות הברורות לשימוש בו, כפי שבאות לידי ביטוי בקווים המנחים החדשים האירופאיים, יעמידו בפני הרופאים אופציה טיפולית חדשה, שהוכחה כבטוחה וכיעילה יותר לטיפול בחולים ומורידה אצלם את הסיכון לתחלואה חוזרת לאורך זמן”.

כיצד פועל הטיפול החדש

הטיפול החדש הנקרא; אריקסטרה (ARIXTRA), פותח בחברת התרופות גלקסו סמית קליין (GSK), כנוגד קרישה, הניתן בהזרקה תת עורית מדודה פעם ביום ואינו מצריך פיקוח על המינון. זהו טיפול ממוקד המכיל חומרים פעילים המעכבים באופן ישיר את גורם הקרישה Xa, שהוא חלבון המהווה חלק מתהליכי הקרישה וגורם מרכזי ביצירת קרישי דם בעורקים.

הטיפול באריקסטרה קיבל כאמור לאחרונה את אישור סוכנות התרופות האירופאית ה- EMEA ואף ממתין כיום לאישור מינהל המזון והתרופות האמריקאי ה-FDA וכן משרד הבריאות הישראלי.

נתונים מספריים על תסמונת כלילית חריפה

נאוה עינבר, יועצת תקשורת לחברת גלקסו סמית קליין, (GSK) ישראל במשרד יעל קופר תקשורת שיווקית, מסרה לכתב פורטל כאן נעים – Kan-naim.co.il,, כי על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי (WHO) מחלות לב וכלי דם הינן גורם התמותה מספר אחת בעולם, כאשר מדי שנה הן גורמות לתמותה של כ-17 מיליון איש ברחבי העולם ובישראל כ-4,200 בני אדם מתים מדי שנה כתוצאה מהתקף לב.

על פי נתוני סקר ACSIS, המשקף את תמונת המצב של אירועים כליליים בישראל, כיום חיים ב מדינת ישראל כ-500 אלף איש עם תסמונת כלילית חריפה ומדי שנה מאובחנים כ-20 אלף נוספים. מתוכם כ-6,000 חולים עם אוטם חד בשריר הלב, כ-9% מהחולים הינם בני 45 או פחות. על פי נתונים עולמיים כ-50% מהלוקים בתסמונת עלולים למות מהתקף לב בתוך שעות ספורות מרגע הופעת התסמינים.

מחקר קליני – הטיפול הוריד ב-17% את התמותה

מחקר קליני חדש וחסר תקדים בגודלו, שנערך בקרב כ-20 אלף חולים ב-41 מדינות ברחבי העולם, קבע, כי טיפול חדשני ב”אריקסטרה” מוריד ב-17% את התמותה וב-48% את הדימום הקשה לעומת טיפול אחר שהיה מקובל עד כה בקרב חולי תסמונת כלילית חריפה. המחקר נקרא אואזיס 5[/

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן