מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

תרבות הדיור | ועד בית

האם לועד בית מגיע שכר בגין תפקידו

האם לחברי ועד הבית, שעיסוקם למען הדיירים גוזלת זמן רב וטרחה לא מעטה, מגיע שכר בגין עבודתם ו/או פטור מתשלום מיסי הועד?
האם לועד בית מגיע שכר בגין תפקידו
האם לועד בית מגיע שכר בגין תפקידו. עו”ד גולדנברג

ועד הבית הינו “מוסד” מוכר בבתים משותפים והעיסוק בגביית דמי ועד הבית ובניהול ענייני הבית המשותף גוזל זמן רב וטרחה לא מעטה. בבתים משותפים רבים השתרש נוהג שלפיו חברי ועד הבית מקבלים שכר בגין עבודתם ו/או פטור מתשלום מיסי ועד בית. לעיתים מחליט ועד הבית, על דעת עצמו, להקנות לו את ההטבות האמורות ובכך הוא מקים עליו את זעמם של יתר הדיירים בבנין.

יצוין, כי “הגוף העליון”, שמחליט בענייני הבית, הינו “האסיפה הכללית” שחייבת להתכנס לפחות פעם בשנה. שלושה סוגי רוב קיימים בכל הנוגע לסוגי החלטות שמקבלת האסיפה הכללית – הדין עורך הבחנה בין שלושה סוגי החלטות:

א. החלטות המתקבלות ברוב רגיל.

ב. החלטות של רוב מיוחד (בדרך כל שני שלישים).

ג. החלטות הנדרשות להסכמה פה אחד.

דעתי היא, שכל החלטה המקנה שכר לחברי הוועד או לחלופין מזכה אותם בהנחה בדמי וועד מחייבת הסכמה בפה אחד. זוהי הפרשנות היחידה האפשרית משילוב הוראות התקנון המצוי והחוק ככל שהדבר נוגע לוועד נבחר ולא לוועד ממונה ע”י המפקח.

הדבר נובע אף מהעובדה שהנחה או תשלום לוועד מטיל חיוב נוסף על יתר בעלי הדירות ולפי התקנון המצוי, החל על מרבית הבתים בישראל, אין אפשרות ליצור חיוב כספי בלא הסכמתם המפורשת.

כמובן, שאם בבנין מסוים נהוג תקנון שונה יש לבחון את הוראותיו הספציפיות ואת התייחסותן לסוגיה זו.

כלומר, אם מדובר בבנין שבו מונהג התקנון המצוי ואם לא התקבלה, כאמור, החלטה “פה אחד” של כל בעלי הדירות בבניין, אין תוקף ל”פטור” שהקנו לעצמם חברי הוועד ו/או לשכר ששילמו לעצמם והם יידרשו להחזיק לקופת הבית המשותף את מה שקיבלו או לשלם את המיסים שלא שילמו.

* הכותב הוא בעל משרד עצמאי לעריכת דין: אילן גולדברג משרד עורכי דין
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן