מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

לב וכלי דם

הסתיידות עורקים היא בין גורמי המוות העיקרים בקרב חולי דיאליזה

0
0

כך מעלה מחקר חדש בארצות הברית; עודף סידן יכול לגרום גם למוות ■ הסתדרות הרופאים בישראל; שבוע הכליה ישראל יצוין לראשונה ■ בישראל 5,000 חולי דיאליזה
הסתיידות עורקים היא בין גורמי המוות העיקרים בקרב חולי דיאליזה
הסתיידות עורקים היא בין גורמי המוות העיקרים בקרב חולי דיאליזה

כידוע אצל חולי דיאליזה יש רמת זרחן גבוהה בדם. על מנת לפנות אותו משתמשים בתכשירים המבוססים על סידן. תכשירים אלו גורמים להסתיידות עורקים המסכנים את חייהם של החולים. במחקר מדעי חדש, המתפרסם בימים אלה, נמצא, כי אצל חולים שמגופם פונה זרחן באמצעות תכשיר שאינו מכיל סידן, בשם רנג’ל, נמצאה רמה נמוכה של הסתיידות עורקים וכתוצאה מכך נרשמה ירידה במספר מקרי המוות הקשורים להסתיידות עורקים.

המחקר פורסם בגיליון חודש מרץ של המגזין הרפואי למחלות כליה; “KidneyInternational”, נערך בחמישה מרכזים בארצות הברית והשתתפו בו 127 חולים.

“תוצאות אלו משמעותיות מאוד כיוון שהן מראות בפעם הראשונה שרמות גבוהות של הסתיידות עורקים לבביים קשורות באופן ישיר לתמותה בקרב חולי כליה המטופלים בדיאליזה” טוען ד”ר ג’פרי בלוק החוקר הראשי במכון הנפרולוגי בדנוור קולורדו, אשר ערך את המחקר.

“בהתייחס לשיעור התמותה הגבוה בחולי הדיאליזה, שליטה על רמת הסתיידות העורקים צריכה להיות שיקול משמעותי לרופאים הנפרולוגים בקביעתם את סוג הטיפול הניתן למטופלים”. מוסיף ד”ר בלוק.

תרופה רנג’ל; בישראל כ-700,000 חולי כליה – כ-10 אחוז מהציבור.

המחקר מראה, כי בחולים שקיבלו תרופה קושרת זרחן שאינה מבוססת על סידן, בשם רנג’ל, נמצאה רמה נמוכה יותר של הסתיידות עורקים התורמת להורדת הסיכון למוות.

במשך 44 חודשים נבחנו כל מקרי המוות בקבוצת החולים. במשך התקופה אירעו 34 מיקרי מוות. 23 מקרב הקבוצה שטופלה בקלציום ו-11 מקרי מוות בקבוצה שטופלה ברנג’ל. תוצאות המחקר הראו, כי מדד הסתיידות העורקים חשוב ומשמעותי בקביעת סכנת חיים.

מחלות כליה בישראל

השבוע, הכריזה הסתדרות הרופאים בישראל על שבוע הכליה. שכיחותה של מחלת כליות כרונית בעולם נעה בין 16-6 אחוז מהאוכלוסייה. ההערכה היא, כי בישראל כ-700,000 חולי כליה – כ-10 אחוז מהציבור.

מספר חולי הדיאליזה בישראל עולה בעקביות ועומד היום על 5,000 חולי דיאליזה.

ראשי האיגוד לנפרולוגיה ויתר לחץ דם בישראל ציינו שבניגוד לבלימה שחלה בשיעורי התמותה ממחלות לב, יש עלייה ברורה בשיעור התחלואה והתמותה ממחלות כליה.

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן