מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות לב וכלי דם

תרופה לטיפול ב’לחץ דם נמוך’ מסוכן אושרה על ידי ה-FDA

התרופה לטיפול ב'לַחַץ דָּם נָמוּךְ' באופן מסוכן אנגיוטנסין II, נועדה באמצעות זריקת עירוי תוך ורידי, כדי להגביר את לחץ הדם אצל אצל מבוגרים וקשישים עם ספטי או זעזוע חלוקה אחרים. ה-FDA, נתן את אישורו ל-Giapreza  (אנגיוטנסין II) של חברת התרופות הפרמצבטית 'לה-ג'ולה' | La Jolla.
0
0
בדיקת לַחַץ דָּם בידי רופאה | עיבוד: שולי סונגו ©
בדיקת לַחַץ דָּם בידי רופאה | עיבוד: שולי סונגו ©

רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) אישרה בשבוע שעבר את של Giapreza (אנגיוטנסין II) להזרקה תוך ורידית, כדי להגביר את לחץ הדם אצל מבוגרים וקשישים עם אילוח (זיהום – תהליך של התיישבות מזיקה של גורם זר באורגניזם פונדקאי) או distributive shock (הלם הנגרם מאי חלוקת דם לאיברי הגוף).

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

“זעזוע, חוסר היכולת לשמור על זרימת הדם לרקמות חיוניות, עלול לגרום ל‘כשל באיברים’ ואפילו למוות” – אמר דוקטור נורמן סטוקברידג’, מנהל המחלקה למוצרים קרדיווסקולאריים ומוצרים כִּליָתִיים במרכז המחקר להערכת התרופה של ה-FDA.

“יש צורך לאפשרו טיפול לחולים היפוטנסיביים (בעלי לַחַץ דָּם נָמוּךְ) הסובלים מן המחלה באופן קריטי, שאינם מגיבים כראוי לטיפולים הזמינים”. סיכם דוקטור סטוקברידג’.

לחץ דם הוא כוח של הדם הדוחף את הדפנות של העורקים כמו הלב משאבות דם. לחץ דם נמוך באופן חריג. הלם, הוא למעשה מצב קריטי שבו לחץ הדם יורד כל כך נמוך, כי המוח, הכליות ואיברים חיוניים אחרים לא יכולים לקבל מספיק זרימת דם לתפקד כראוי. כלומר, הנפגע אינו מאבד דם, אך מכיוון שנפחם של כלי הדם גדל, לחץ הדם יורד, ופחות דם מגיע אל רקמות.

במחקר ניסוי טיפולי קליני של 321 מטופלים עם הלם ולחץ דם נמוך באופן משמעותי, חולים רבים יותר, הגיבו לטיפול ב-ג’פרזה | Giapreza בהשוואה לאלו שטופלו ב-פלצבו, פלסבו (שהיא למעשה תְּרוּפַת דֶּמֶה).

 התרופה, אם תאושר, תשפר משמעותית את הבטיחות או היעילות של טיפול

התברר, כי Giapreza | אנגיוטנסין II, הגביר באופן יעיל את לחץ הדם, כאשר הוסיפו טיפולים קונבנציונאליים המשמשים להעלות את לחץ הדם.

ה- FDA, ציין עוד, כי Giapreza, יכול לגרום ל‘קרישי דם’ מסוכנים עם השלכות חמורות (קרישי דם בעורקים וורידים, כולל פקקת ורידית עמוקה); טיפול מונע קרישי דם.

יישום זה, קיבל סקירה של עדיפות, לפיה המטרה של ה-‘FDA’ היא לנקוט פעולה על יישום תוך שישה חודשים, כאשר הסוכנות, קובעת, כי התרופה, אם תאושר, תשפר משמעותית את הבטיחות או היעילות של טיפול, אבחון או מניעה של מצב חמור.

ה-FDA, נתן את אישורו ל-Giapreza  (אנגיוטנסין II) של חברת התרופות ‘לה-ג’ולה’ | La Jolla החברה הפרמצבטית היא חברה ביו-רפואית המתמקדת בגילוי, פיתוח ומסחור של טיפולים חדשניים שנועדו לשפר באופן משמעותי את התוצאות בחולים הסובלים מ’מחלות מסכנות חיים‘.

ה-FDA, סוכנות בתוך מחלקת הבריאות של ארצות הברית, מקדם ומגן על בריאות הציבור, בין היתר, תוך הבטחת בטיחות, יעילות ואבטחה של תרופות אנושיות וטרינריות, חיסונים ומוצרים ביולוגיים אחרים לשימוש אנושי והתקנים רפואיים.

ה-FDA, גם אחראית על הבטיחות והאבטחה של אספקת המזון של האומה של ארצות הברית, מוצרי קוסמטיקה, תוספי תזונה, מוצרים המפיצים קרינה אלקטרונית וכן להסדרת מוצרי טבק.

0
0דילוג לתוכן