"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות

תרגיל שקנאי מדא תרגל מצב חירום בנתבג עם 300 נפגעים

מנכל מגן דוד אדום מר אלי בין; "מדובר בתרגיל מורכב וחשוב שבא לתרגל את כוחות מדא לתרחיש אסון תעופתי בנמל התעופה הלאומי. אין ספק שהתרגול נתן לצוותים שלנו כלים אמתיים לבצע הלכה למעשה פעילות יוצאת מן הכלל של הצלת חיים. שיתוף הפעולה בין כוחות הביטחון השונים ורשות שדות התעופה הוא מרכיב קריטי להצלחה של פעילות הצלת החיים, אני רוצה להודות לכל הגופים שלקחו חלק בתרגיל וכמובן לצוותי מדא, שממשיכים לרכוש כלים חדשים על מנת לתת את המענה הרפואי הטוב ביותר".

תרגיל חירום תעופתי בנמל התעופה על שם דוד בן גוריון בשם; 'תרגיל שקנאי' עם 300 נפגעים מדומים טופלו על ידי מגן דוד אדום, ריגש היום (שלישי, כ"ג באייר תשע"ח) את כוחות ההצלה שכללו את עובדי נתבג, מגן דוד אדום, משטרת ישראל, כיבוי אש, פיקוד העורף, חיל האוויר, משרדי הביטחון, הבריאות והתחבורה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

אל "צפירת ההרגעה" נוספה העובדה, כי חרף המתח הביטחוני בצפון הארץ ומול איראן, כי המדובר הוא בתרגיל חירום תעופתי המלא הדו שנתי של רשות שדות התעופה ומערך החירום בישראל בהשתתפות כוחות הביטחון.

תרגיל שקנאי - מדא במצב חירום בנתבג
תרגיל שקנאי – מדא במצב חירום בנתבג

תרגיל החירום התעופתי המכונה "שקנאי" דימה התרסקות מטוס שעל סיפונו 300 נוסעים ואנשי צוות. מטרת 'מדא' בתרגיל הייתה לבחון את הפעלת נהלי החירום ואת שיתוף הפעולה בין כלל הגורמים המשתתפים, הגעה מהירה לזירת האירוע, פריסה כוחות בשטח, טיפול ופינוי מהיר של הנפגעים והשתלטות על האירוע.

התרגיל דימה מצב בו התרסק מטוס 747-400 שנחת על המסלול בנתבג וגרם ל-120 חללים, 145 פצועים ו-35 אזרחים שלא נפגעו.

דובר מדא, מר זכי הלר, מסר לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי; במהלך התרגיל, צוותי מדא, גם חברו אל מסוק צבאי שנחת בשטח 'שדה התעופה בן גוריון' ופינו אליו פצועים אל פינוי מוסק אל בתי החולים.

בתרגיל לקחו חלק כוחות רבים של מדא, בהם עשרות אמבולנסים, אופנועי מדא וניידות טיפול נמרץ, רכבי תארן (תחנות אירוע רב נפגעים), ג'יפבולנסים, רכבי החפק של מדא ומאות פאראמדיקים, חובשים ומגישי עזרה ראשונה.

█ רב מגן אלי בין; "מדובר בתרגיל מורכב וחשוב שבא לתרגל את כוחות מדא לתרחיש אסון תעופתי בנמל התעופה הלאומי…".

מנהל מרחב איילון במדא אשר פיקד על התרגיל, אפי בר, אמר; "תרגלנו כאן היום טיפול באירוע ברמה הלאומית. בזירה שבה 300 נפגעים מדומים ובפינוי, מיון וניהול הזירה. מדובר בתרגיל מורכב שיאפשר לנו להיות ערוכים במלוא כוחותינו במידה ואירוע מהסוג הזה יתרחש".

סמנכל מבצעים במגן דוד אדום מר גיל מושקוביץ; "אין ספק, כי מדובר באחד התרגילים הגדולים בו השתתפו למעלה מ- 250 חובשים ופאראמדיקים. מדא, כארגון ההצלה הלאומי, מפעיל למעלה מ- 1,000 רכבי הצלה וכ- 600 אופנועי עזרה ראשונה.

באירוע אמת,ערוך מדא, לשגר בתוך זמן קצר לאבטחה רפואית ולטיפול במקרה של נחיתת חירום או חלילה התרסקות מטוס בנתבג מעל ל- 100 רכבי הצלה הכוללים אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ, אופנועי מדא, רכבי פיקוד, חדר פיקוד ועוד ובמקביל להמשך לתת מענה רפואי לאירועי שגרה ומוכנות לאירועי חירום נוספים".

מנכל מגן דוד אדום מר אלי בין; "מדובר בתרגיל מורכב וחשוב שבא לתרגל את כוחות מדא לתרחיש אסון תעופתי בנמל התעופה הלאומי. אין ספק שהתרגול, נתן לצוותים שלנו כלים אמתיים לבצע הלכה למעשה פעילות יוצאת מן הכלל של הצלת חיים.

שיתוף הפעולה בין כוחות הביטחון השונים ורשות שדות התעופה הוא מרכיב קריטי להצלחה של פעילות הצלת החיים, אני רוצה להודות לכל הגופים שלקחו חלק בתרגיל וכמובן לצוותי מדא, שממשיכים לרכוש כלים חדשים על מנת לתת את המענה הרפואי הטוב ביותר".
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן