קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

באקה אל-גרבייה חדשות כאן ישראל חינוך

תנועת אומ״ץ דורשת מודל תקצוב שוויוני לכל המכללות ובהן הערביות

באומץ, טוענים, כי לא יתכן שהאקדמיה תגיש בגץ, נגד הפליה בשיטת התקצוב החדש ומנגד משרד החינוך, ירחיב את ההפליה כלפי שאר המכללות הערביות האחרות וכל הסדר מפלה הפוגע בעיקרון השוויון אינו מידתי ואינו כדין ◄ אומץ, ביקשה בפנייתה להודיע אל פרקליטות המדינה ואל משרד החינוך, כי התנועה, תתנגד לכל הסדר מפלה ומבקשת להעביר אליה כל הסדר מוצע, על מנת לוודא, כי הוא אינו פוגע ב'עיקרון השוויון'.
יושב ראש תנועת אומ"ץ, מר פליצ'ה (פנחס) פלד | רקע: מכללת אלקסאמי, שב-באקה אל-גרבייה | צילום: ויקיפדיה | עיבוד צילום: שולי סונגו
פליצ'ה (פנחס) פלד

דרישה לעשות צדק ושוויון באופן שלא תהיה הפליה בתקצוב כל המכללות ובכללן הערביות בהשוואה לכל המכללות האחרות המתוקצבות הופנתה באחרונה אל משרד החינוך ואל לפרקליטות המדינה בתקווה שהעוול יתוקן על ידי תנועת אומ"ץ, באמצעות יושב ראש אומ"ץ, מר פליצ'ה (פנחס) פלד ועורך דין יצחק מינא, יושב ראש המועצה הציבורית שליד אומץ.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

יושב ראש אומץ, מר פלד, הבהיר, כי הפנייה מתייחסת לעתירה של 'אקדמיית אלקאסמי' (أكاديمية القاسمي) נגד משרד החינוך ונגד שר החינוך, בו אקדמיית אלקסאמי, מכשירה מורים ללימודי האסלאם, ערבית, לימודים כללים ועוד בתמיכת משרד החינוך ובעידודו, מבקשת להחיל את מודל התקצוב החדש גם על האקדמיה, כפי שהמשרד נוהג עם שאר המכללות לעובדי הוראה.

מכללת אלקסאמי, נמצאת ב-באקה אל-גרבייה, עיר בצפון השרון ליד הקו הירוק, הוסיפה מספר טענות סף, כמו; סטייה מהוראות סעיף 3א' ל'חוק יסודות התקציב' חוסר מידתיות וכיוצא באלה.

לטענת תנועת אומץ, אל משרדיה, הגיע מידע, כי בעקבות עתירת אקדמיית אלקסאמי, שוקל משרד החינוך לחתום על הסכם פשרה ייחודי עם אלקסאמי באופן שהסדר זה, לא יחול על שאר המכללות הערביות, דבר המנוגד לדעת תנועת אומ״ץ שחרטה על דגלה צדק, להגיון ולחוק.

█ תנועת אומץ, תתנגד לכל הסדר מפלה ומבקשת להעביר אליה כל הסדר מוצע, על מנת לוודא, כי הוא אינו פוגע ב'עיקרון השוויון'

כידוע, "אומ"ץ" (או "תנועת אומ"ץ") פועלת במדינת ישראל ונאבקת נגד הקשר ההדדי בין הון ושלטון, נגד השחיתות ולמען שוויון הכול בפני החוק.

"כל הסדר בעניין עתירת מכללת אלקסאמי, אמור להיבנות בשיתוף  עם יתר המכללות ואמור לחול על כולן, באופן שוויוני – שהרי זו מהות העתירה. כל הסדר אחר שייחתם – נראה בלתי חוקי בעליל". מדגישים ומזהירים, יושב ראש אומץ, מר פלד ועורך דין מינא, יושב ראש המועצה הציבורית שליד תנועת אומץ.

בתנועה, טוענים, כי לא יתכן שהאקדמיה תגיש עתירה אל בית המשפט הגבוה לצדק נגד הפליה בשיטת התקצוב החדש ומנגד משרד החינוך, ירחיב את ההפליה כלפי שאר המכללות הערביות האחרות וכל הסדר מפלה הפוגע ב'עיקרון השוויון' אינו מידתי ואינו כדין.

דוברת תנועת אומץ, הגב' מיכל אדר, ממשרד אדר מדיה דיגיטל, מסרה והוסיפה בהודעתה לפורטל'כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינהכי; אומץ, ביקשה בפנייתה להודיע אל פרקליטות המדינה, ואל משרד החינוך, כי התנועה, תתנגד לכל הסדר מפלה ומבקשת להעביר אליה כל הסדר מוצע, על מנת לוודא, כי הוא אינו פוגע ב'עיקרון השוויון'.
  • דילוג לתוכן