פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

באקה אל-גרבייה חדשות כאן ישראל חינוך

תנועת אומ״ץ דורשת מודל תקצוב שוויוני לכל המכללות ובהן הערביות

באומץ, טוענים, כי לא יתכן שהאקדמיה תגיש בגץ, נגד הפליה בשיטת התקצוב החדש ומנגד משרד החינוך, ירחיב את ההפליה כלפי שאר המכללות הערביות האחרות וכל הסדר מפלה הפוגע בעיקרון השוויון אינו מידתי ואינו כדין ◄ אומץ, ביקשה בפנייתה להודיע אל פרקליטות המדינה ואל משרד החינוך, כי התנועה, תתנגד לכל הסדר מפלה ומבקשת להעביר אליה כל הסדר מוצע, על מנת לוודא, כי הוא אינו פוגע ב'עיקרון השוויון'.
0
0
יושב ראש תנועת אומ"ץ, מר פליצ'ה (פנחס) פלד | רקע: מכללת אלקסאמי, שב-באקה אל-גרבייה | צילום: ויקיפדיה | עיבוד צילום: שולי סונגו
פליצ’ה (פנחס) פלד

דרישה לעשות צדק ושוויון באופן שלא תהיה הפליה בתקצוב כל המכללות ובכללן הערביות בהשוואה לכל המכללות האחרות המתוקצבות הופנתה באחרונה אל משרד החינוך ואל לפרקליטות המדינה בתקווה שהעוול יתוקן על ידי תנועת אומ”ץ, באמצעות יושב ראש אומ”ץ, מר פליצ’ה (פנחס) פלד ועורך דין יצחק מינא, יושב ראש המועצה הציבורית שליד אומץ.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

יושב ראש אומץ, מר פלד, הבהיר, כי הפנייה מתייחסת לעתירה של ‘אקדמיית אלקאסמי’ (أكاديمية القاسمي) נגד משרד החינוך ונגד שר החינוך, בו אקדמיית אלקסאמי, מכשירה מורים ללימודי האסלאם, ערבית, לימודים כללים ועוד בתמיכת משרד החינוך ובעידודו, מבקשת להחיל את מודל התקצוב החדש גם על האקדמיה, כפי שהמשרד נוהג עם שאר המכללות לעובדי הוראה.

מכללת אלקסאמי, נמצאת ב-באקה אל-גרבייה, עיר בצפון השרון ליד הקו הירוק, הוסיפה מספר טענות סף, כמו; סטייה מהוראות סעיף 3א’ ל’חוק יסודות התקציב‘ חוסר מידתיות וכיוצא באלה.

לטענת תנועת אומץ, אל משרדיה, הגיע מידע, כי בעקבות עתירת אקדמיית אלקסאמי, שוקל משרד החינוך לחתום על הסכם פשרה ייחודי עם אלקסאמי באופן שהסדר זה, לא יחול על שאר המכללות הערביות, דבר המנוגד לדעת תנועת אומ״ץ שחרטה על דגלה צדק, להגיון ולחוק.

█ תנועת אומץ, תתנגד לכל הסדר מפלה ומבקשת להעביר אליה כל הסדר מוצע, על מנת לוודא, כי הוא אינו פוגע ב’עיקרון השוויון’

כידוע, “אומ”ץ” (או “תנועת אומ”ץ“) פועלת במדינת ישראל ונאבקת נגד הקשר ההדדי בין הון ושלטון, נגד השחיתות ולמען שוויון הכול בפני החוק.

“כל הסדר בעניין עתירת מכללת אלקסאמי, אמור להיבנות בשיתוף  עם יתר המכללות ואמור לחול על כולן, באופן שוויוני – שהרי זו מהות העתירה. כל הסדר אחר שייחתם – נראה בלתי חוקי בעליל”. מדגישים ומזהירים, יושב ראש אומץ, מר פלד ועורך דין מינא, יושב ראש המועצה הציבורית שליד תנועת אומץ.

בתנועה, טוענים, כי לא יתכן שהאקדמיה תגיש עתירה אל בית המשפט הגבוה לצדק נגד הפליה בשיטת התקצוב החדש ומנגד משרד החינוך, ירחיב את ההפליה כלפי שאר המכללות הערביות האחרות וכל הסדר מפלה הפוגע ב‘עיקרון השוויון’ אינו מידתי ואינו כדין.

דוברת תנועת אומץ, הגב’ מיכל אדר, ממשרד אדר מדיה דיגיטל, מסרה והוסיפה בהודעתה לפורטלכאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה‘ כי; אומץ, ביקשה בפנייתה להודיע אל פרקליטות המדינה, ואל משרד החינוך, כי התנועה, תתנגד לכל הסדר מפלה ומבקשת להעביר אליה כל הסדר מוצע, על מנת לוודא, כי הוא אינו פוגע ב‘עיקרון השוויון’.

0
0דילוג לתוכן