"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

הבחירות לכנסת ה-22 חדשות כאן ישראל

תנועת אומץ לשופט מלצר – היערך לניסיונות מירמה וזיופים בבחירות

כזכור, בחירות 2015, היה אחוז ניכר ממקרי הזיוּף נעשו על ידי מזכירי ועדות הקלפי, האמונים על מניעת זיופים וליקויים. הנושא כבר הועבר לטיפול במשטרת ישראל ועל פי ממצאי החקירה, יוחלט באיזה צעד לנקוט כנגד אותם מזכירי קלפיות ◄עוד מבקשים נציגי אומ״ץ, לציין בפני כבוד השופט חנן מלצר, יושב ראש וועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-22 את עובדה שמעלה תהיות רבות וחשד לזיוּף תוצאת הבחירות בשנת 2015, הנוגעת לאחוזי ההצבעה לאחר השעה 20:00.
כב' השופט חנן מלצר, יושב ראש וועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-22 | רקע תיבת הצבעה קלפי בישראל | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
כב' השופט חנן מלצר

השאלה הנצחית – מה קדם למה: הביצה או התרנגולת? האם חשוב להמתין לדוח מבקר המדינה הבא בעניין הבחירות מחודש אפריל האחרון לכנסת ה-21 או לפעול כבר במערכת הבחירות הקרובה לכנסת ה-22 על מנת למגר תופעות של זיוף ומרמה בקלפיות ברחבי המדינה – אליבא דיושב ראש תנועת אומ״ץ, מר פליצ׳ה (פנחס) פלד ועורך דין ירון דגן מהצוות המשפטי באומ״ץ, שפנו יחדיו השבוע אל כב' השופט מלצר, יושב ראש ראש וועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-22, בבקשה שלא להמתין ל'דוח מבקר המדינה' הבא בעניין הבחירות מחודש אפריל האחרון, אלא לפעול כבר במערכת הבחירות הקרובה, כדי למגר תופעות של זיוף ומרמה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

פניית אנשי תנועת אומ״ץ, יושב ראש תנועת אומ״ץ, מר פלד ועורך דין דגן מהצוות המשפטי באומ״ץ, נעשתה על רקע המידע המדאיג אודות 'זיוּפים' בתוצאות הבחירות לכנסת ה-20 בשנת 2015 והחשש מפני הישנות התופעה, בייחוד בבחירות החוזרות הקרובות לכנסת העשרים ושתיים הצפויות להיערך ביום שלישי, י"ז באלול ה'תשע"ט, ה-17 בספטמבר 2019.

לאחר תחקיר מעמיק, המידע שיש ברשות אומ״ץ, חמוּר, חלקו פורסם ב'דוח מבקר המדינה לשנת 2016' על תפקודו עדת הבחירות המרכזית, בבחירות 2015, בה נרשמו מקרים רבים של זיוּף קולות והצבעה כפוּלה, הצבעה במקומם של אנשים השוהים בחוץ לארץ ונפטרים וכן הזנה כפוּלה של קולות מצביעי ה"מעטפות הכפוּלות".

שיעור הצבעה גבוה וחריג, עד כדי לא סביר בבחירות 2015, נצפה, דווקא בשעות הערב המאוחרות, לאחר השעה 20:00 וסגירת קלפיות מ"דגמי ערוצי הטלוויזיה".

כל אלה, להבנת אנשי תנועת אומ״ץ, אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי, הן תופעות בחזקת "נורת אזהרה" שעל 'וועדת הבחירות המרכזית' למגר.

תנועת אומץ: אחוז ניכר ממקרי הזיוּף נעשו על ידי מזכירי ועדות הקלפי, האמונים על מניעת זיופים וליקויים.

יושב ראש אומ״ץ, מר פליצ׳ה (פנחס) פלד | עיבוד: שולי סונגו
פליצ׳ה (פנחס) פלד

באומ״ץ הפועלת למען צדק חברתי ומשפטי, מדגישים ומציינים, כי התופעה אולי החמוּרה ביותר העולה מ'דוח המבקר לשנת 2016' היא תופעת ההצבעות הכפוּלות, באמצעות הזנה כפוּלה של קולות ה"מעטפות הכפולוּת".

דוברת דוברת תנועת אומ״ץ הגב'  מיכל אדר, מסרה והבהירה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי; הדבר מקבל חומרה יתרה בשל העובדה, כי אחוז ניכר ממקרי הזיוּף נעשו על ידי מזכירי ועדות הקלפי, האמונים על מניעת זיופים וליקויים.

הנושא כבר הועבר לטיפול במשטרת ישראל ועל פי ממצאי החקירה, יוחלט באיזה צעד לנקוט כנגד אותם מזכירי קלפיות.

עוד מבקשים נציגי אומ״ץ, לציין בפני כבוד השופט חנן מלצר, יושב ראש וועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-22 את עובדה שמעלה תהיות רבות וחשד לזיוּף תוצאת הבחירות בשנת 2015, הנוגעת לאחוזי ההצבעה לאחר השעה 20:00.

כזכור, בחירות 2015, היו בסימן כישלון הסקרים והמדגמים בנוגע לזהות המפלגה הגדולה וכוחה האלקטורלי.

כ-584 אלף בוחרים (נתון חסר תקדים) הצביעו ביום הבחירות בין השעה 20:00 ל-22:00, למעלה מפי שניים הממוצע ב-3 מערכות הבחירות הקודמות.

להבנת של יושב ראש תנועת אומ״ץ, מר פליצ׳ה פלד ועורך דין ירון דגן מהצוות המשפטי באומ״ץ, נתון זה אינו סביר, ומעלה חשד כבד שמא קולות רבים זויפוּ דווקא בשעות המאוחרות של יום הבחירות, לאחר סגירת קלפיות המדגמים.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן