חדשות כאן ישראל כסף מדבר מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’

תנועת אומץ ליועמש: לא לסגור תיק המניות בפרשת מיליקובסקי-נתניהו

נתן מיליקובסקי, בן דודו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו ויושב ראש תנועת אומץ מר פליצ׳ה פלד | עיבוד: שולי סונגו ©
מיליקובסקי, נתניהו ופלד
תנועת אומץ, מציינים, כי כל השאלות הללו מחייבות מתן תשובות ברורות ומפורטות לאזרחי המדינה ואין זה ראוי, כי שהעם בישראל לא ידע, כי היועץ המשפטי לא חקר ולא מיצה את הדין עד הסוף בפרשת הבן דוד, הקשורה גם ל"פרשת הצוללות". הטענה, כי מדובר במכירת מניות תמימה של נתניהו, אינה עולה בקנה אחד עם העובדות המפורטות ◄ ראשי תנועת אומץ, מבקשים מהיועמש להורות לגורמים המוסמכים להמשיך בחקירה ולמצות את כל הדין עם כל הנוגעים בדבר כולל החלטה בדבר העמדה לדין ◄ מפלגת הליכוד; "כבר 3 שנים ש'פרשת הצוללות' ממוחזרת פעם אחר פעם בתקשורת השמאל...".
0
0
נתן מיליקובסקי, בן דודו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו ויושב ראש תנועת אומץ מר פליצ׳ה פלד | עיבוד: שולי סונגו ©
מיליקובסקי, נתניהו ופלד

תנועת אומץ, העומדת בראש המאבק בשחיתות השלטונית ופועלת למען הקניית ערכי המנהל התקין, טוהר המידות והדמוקרטיה, פנו באחרונה אל היועץ המשפטי לממשלה, הדר’ אביחי מנדלבליט, בעניין פרסומים בתקשורת על כוונת היועמש לסגור את תיק המניות ב’פרשת מיליקובסקי – נתניהו’.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראלכאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר. 

כזכור, נטען ופורסם, כי מר בנימין נתניהו, בעת שכיהן כיושב ראש האופוזיציה, באוגוסט 2007, רכש מניות, כ-1.7% ממניות חברת Seadrift, תמורת 600 אלף דולר דרך חברת ההחזקות NMSD כשבשנת 2008, חברת הענק GraphTech התחילה בהליך רכישה של שתי החברות המתחרות Seadrift ו-C/G שבשליטת ‘האחים מיליקובסקי’.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראלכאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

נתניהו, התברר, מכר אותן, מקץ 3 שנים תמורת 4.3 מיליון דולר וכי לא דיווח באופן מלא ושלם אודות הנכסים הפיננסיים אלה שלו ואף נטען, כי העביר מידע לא נכון אל מבקר המדינה בזמנו מיכה לינדנשטראוס, בוצעה בדיקה משטרתית בעניין בין היתר, אולם, התברר, כי כלל לא נפתחה חקירה פלילית.

יושב ראש תנועת אומץ, מר פליצ׳ה פלד ויושב ראש המועצה הציבורית שליד אומץ, עורך דין יצחק מינא, פנו בסוף השבוע שעבר (רביעי, 7.10) ליועץ המשפטי לממשלה, במכתב ובו כתבו, כי בתנועת אומץ, מודאגים, כי על פי כל החומר שהוצג בפני היועמש.

מן הדברים שהוצגו לאחרונה בפני הציבור ואשר לא זכו לפרסום, אין מנוס, מלפעול לפתיחת תיק פלילי לכאורה ו/או להורות על לפחות על הקמת וועדת חקירה אשר תבחן את הנושא לעומק בשל הצורך הרב לקבלת תשובות ברורות וחד משמעיות לשאלות שהציגו ראשי תנועת אומץ, המצדיקות המשך חקירה ומיצוי הדין.

א. מהו המועד המדויק שבו רכש מר בנימין נתניהו את המניות בחברת הפלדה של בן דודו נתן מיליקובסקי? (באחת מגרסאותיו מסר מר נתניהו, כי רכש את המניות בהיותו אזרח פרטי, בעוד שהחברה ממנה קנה את המניותseadrift מטקסס – הוקמה רק בשנת 2005 – בעת שמר נתניהו, כיהן כשר האוצר) ומה הסכום ששולם עבור המניות (אם שוּלם)?

ב. מה היה מעמדו הציבורי של מר נתניהו בעת רכישת המניות (חבר כנסת; יושב ראש האופוזיציה) או אזרח פרטי – כגרסאותיו המשתנות?

ג. למי מרשויות החוק דיווח מר נתניהו על הרכישה הנזכרים לעיל?

עורך דין יצחק מינא יושב ראש המועצה הציבורית של תנועת אומץ | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
יצחק מינא

ד. האם ידע מר נתניהו בעת רכישת המניות ובמהלך החזקתן כשותף בחברה עד למכירתן בשנת 2010, מי הם בעלי התפקידים בחברה, מי הם יועציה המשפטיים, מי הם לקוחותיה ומה הן הכנסותיה?

כבעל מניות בחברה – האם קיבל את הדוחות השנתיים (המחויבים להימסר בין השאר לבעלי המניות ולרשויות המס) המפרטים את כל הנזכרים לעיל?

ה. האם ידע מר נתניהו שהחברה בה היה שותף מוכרת רכיבי פלדה למפעל הגרמני “טיסנקרופ” המספק צוללות למדינת ישראל ואשר במספנותיו ביקר?

ו. איך מיישב מר נתניהו את הסתירה בין טענותיו, כי אין לו שום קשר עסקי עם מר מיליקובסקי וכי; “ראש הממשלה ומר מיליקובסקי מעולם לא שוחחו ביניהם על חברות שלמר מיליקובסקי, יש בהן אחזקות“, בעוד ששניהם היו שותפים בחברה הנזכרים לעיל?

ז. מדוע מכר מר נתניהו את מניותיו בחברה רק ב-29 בנובמבר 2010 – שנה ושבעה חודשים לאחר כניסתו לתפקיד ראש הממשלה (2009) – ולא טרם כניסתו לתפקיד, כמתחייב?

ח. כפי שפורסם, תמורת מכירת מניותיו בחברה הנזכרת לעיל קיבל מר נתניהו סך של 16 מיליון שקלים. עוד פורסם, כי מר נתניהו, קיבל מבן דודו ושותפו בחברה מר מיליקובסקי “הלוואות” לצורך תשלום המס המתחייב מקבלת דיבידנד ומרווחי הון.

מדוע נזקק מר נתניהו ל”הלוואות” שעה שלכיסו זרם הון עתק של 16 מיליון שקלים?

ט. מדוע קיבל מר נתניהו מבן דודו ושותפו בחברה מר מיליקובסקי סוג של ‘קיצבה‘ בסך אלפי דולרים במזומן? מדוע הדבר לא דווח לרשויות המס? האם אין כאן התחשבנות עסקית בין שותפים ללא רישום ודיווח כנדרש על פי החוק?

י. בעת פנייתו הראשונה של מר נתניהו ל-וועדת ההיתרים במשרד מבקר המדינה בבקשה לאשר לו לקבל כספים מבן דודו מר מיליקובסקי לצורך מימון הגנתו, הוא הציגו כ”קרוב משפחה” בלבד.

מדוע הסתיר מר נתניהו, כי המדובר גם בשותפים לעסקים?

דוברת תנועת אומץ, הגב’ מיכל אדר מסרה לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי בתנועת אומץ, מציינים, כי כל השאלות הללו מחייבות מתן תשובות ברורות ומפורטות לאזרחי המדינה ואין זה ראוי, כי שהעם בישראל לא ידע, כי היועץ המשפטי לא חקר ולא מיצה את הדין עד הסוף בפרשת הבן דוד, הקשורה גם ל”פרשת הצוללות“.

הטענה, כי מדובר במכירת מניות תמימה של נתניהו, אינה עולה בקנה אחד עם העובדות המפורטות.

ראשי תנועת אומץ, מבקשים מהיועמש להורות לגורמים המוסמכים להמשיך בחקירה ולמצות את כל הדין עם כל הנוגעים בדבר כולל החלטה בדבר העמדה לדין.

תנועת אומץ, אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי, עומדת לדבריה בראש המאבק בשחיתות השלטונית וכן, פועלת למען הקניית ערכי המנהל התקין, טוהר המידות והדמוקרטיה. כמו כן, פועלת תנועת אומץ למען צדק חברתי ומשפטי.

 מפלגת הליכוד; כבר 3 שנים ש’פרשת הצוללות’ ממוחזרת פעם אחר פעם בתקשורת השמאל

מפלגת הליכוד‘ אמש פרסמה (שלישי כ”ה בתשרי התשפ”א) הבהרה עקב העלאת נושא “פרשת הצוללות” כבר 3 שנים שפרשת הצוללות ממוחזרת פעם אחר פעם בתקשורת השמאל. הנה העוּבדות שכדאי לשתף;

 

פרשת הצוללות נסרקה במסרקות ברזל על ידי כל גורמי אכיפת החוק, גם אלה שידוּעים בעוינותם לראש הממשלה מר נתניהו, שאפילו הם נאלצו לקבוע שראש הממשלה לא קשור לפרשה בשום צורה.

אבל ל’שמאל‘ העובדות לא משנות. אז הם הגישו בגצ דרך עמותות השמאל שלהם ובמסגרתו הגישו תצהירים מבוגי יעלון ומקורביו.

■ 

הם כמובן, לא גבו תצהירים מבכירים אחרים במערכת הביטחון, אותם אלה שליוו את הנושא באופן צמוד ויודעים את האמת ושעמדתם המקצועית דוחה לחלוטין את התצהירים הפוליטיים של יעלון ושותפיו.

למשל, ראשי המל’ל לשעבר פרופ’ יעקב נגל שאמר לגבי רכש הצוללות והספינות; ״ההחלטות אושרו בתמיכה מלאה של צהל והרמטכל דאז… לא הייתה מחלוקת על כך שצריך את הספינות האלה״.

גם ראש המלל לשעבר יעקב עמידרור, קבע, כי; “ההליכים להזמנת צי הצוללות הבא היו נכונים מכל בחינה מקצועית״.

אפילו דן הראל, מנכל משרד הביטחון לשעבר, אמר בזמן אמת; “העסקה שנחתמה היום היא אירוע משמעותי ביותר המהווה קפיצת מדרגה דרמטית ביכולות ההגנה של חיל הים.

אנחנו שמחים וגאים בתוצאותיו של המשא ומתן, אשר הבטיחו הישגים מקסימליים, הן בפן המבצעי והן בפן הכלכלי“.

כל אחד מבין שמדובר בניסיון שקוף ונואש להכפיש את ראש הממשלה בשעה שהמעשים החמורים שנעשו נגדו במהלך תפירת התיקים נגדו הולכים ונחשפים”. עד כאן הודעת מפלגת הליכוד.

0
0About the author

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 68, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי נעים, סבא מאושר ל-5 נכדים; רפאל, אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

דילוג לתוכן