חדשות כאן ישראל כאן חולון ערים בישראל קהילה

תנועת אומץ: לאכלס מידית ועתידית את דיירי הבניין שקרס בעיר חולון

פנחס (פליצ‘ה) פלד יושב ראש תנועת אומץ ברקע: שרידי הבניין הבית המשותף בחולון לאחר הקריסה | צילום רקע: הרשות הארצית לכבאות והצלה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
פנחס (פליצ‘ה) פלד
תנועת אומץ: "נמצא פתרון מביך ומשפיל על ידי עיריית חולון לדיירים אשר שוכנו ב-מתנס, זאת ללא מקלחות ושירותים בסיסיים כשמדובר גם על משפחות צעירות עם ילדים ותינוקות". באומץ, מדגישים, כי "לא נעשתה כל פנייה לדיירים ממחלקת הרווחה בעירייה והם הוזנחו לנפשם, תוך הסבר, כי העירייה, אינה יכולה לספק דירות למגורים למפונים או לממן שהייה בבתי מלון" ◄ עיריית חולון, תעניק מעטפת תמיכה עירונית לטווח הקצר ולטווח הארוך לדיירי הבניין ברח' סרלין.
0
0
פנחס (פליצ‘ה) פלד יושב ראש תנועת אומץ ברקע: שרידי הבניין הבית המשותף בחולון לאחר הקריסה | צילום רקע: הרשות הארצית לכבאות והצלה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
פנחס (פליצ‘ה) פלד

״לא יעלה על הדעת, כי 36 משפחות, יופנו למתנסים ללא שירותים בסיסיים ומבלי שמחלקת הרווחה של עיריית חולון, תדאג לרווחתם באִכְלוּס מיידי ודאגה לעתידים של דיירי הבניין שקרס ברחוב יוסף סֶרְלִין בעיר״ – כך מאשימים ודורשים ראשי תנועת אומץ, אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או בטוויטר.

יושב ראש תנועת אומץ, מר פליצ׳ה פלד ועורכך דין יצחק מינא, פנו בראשית השבוע (ב׳) אל ראש הממשלה מר נפתלי בנט, אל שר הבינוי והשיכון מר זאב אלקין, אל ראש עיריית חולון מר מוטי ששון ואל יושב ראש השלטון המקומי מר חיים ביבס בעקבות קריסת בניין מגורים ברח׳ סרלין בחולון.

כותבים ראשי התנועה בפנייתם; “הבניין בחולון, קרס עקב כשלים הנדסיים רציניים, ורק בנס ניצלו חייהם של כל הדיירים, אשר פונו ב”דקה התשעים“. למרבה המזל, נתגלה הכשל ההנדסי בזמן, עקב תקלה אקראית שאותרה על ידי דיירי הבניין.

התוצאה מקריסת הבניין, למרבה הצער, הינה ש-36 משפחות נותרו ללא קורת גג וללא כל רכוש, והפכו בעל כורחם להומלסים (“מחוסרי בית”) לכל דבר ועניין״.

עוד מדגישים ראשי התנועה, כי המבנה הסמוך נפגע אף הוא בחלקו האחורי, וגם משם פונו הדיירים ובנס לא קרה שם אסון דומה וכרגע, מתבצעת במקום הערכת מצב של גורמי המשטרה, הכבאות ומהנדסי עיריית חולון, כדי לבחון את המבנים באזור הבניין שקרס, כדי להבין איך הקריסה תשפיע עליהם.

בתנועת אומץ, מציינים, כי נמצא פתרון מביך ומשפיל על ידי עיריית חולון לדיירים אשר שוכנו ב-מתנס, זאת ללא מקלחות ושירותים בסיסיים כשמדובר גם על משפחות צעירות עם ילדים ותינוקות.

באומץ, מדגישים, כי לא נעשתה כל פנייה לדיירים ממחלקת הרווחה בעירייה והם הוזנחו לנפשם, תוך הסבר, כי העירייה, אינה יכולה לספק דירות למגורים למפונים או לממן שהייה בבתי מלון.

בתנועת אומץ דורשים מעיריית חולון והן ממשרד הבינוי והשיכון, לבצע פעולה מהירה על מנת לאכלס את ה-דיירים חסרי הבית בבתי מגורים או בתי מלון עד אשר ימצא פתרון של קבע. לא יתכן שהרשויות השונות, יזלזלו באנשים אשר חרב עליהם ביתם ויש לטפל בהן מיידית.

עוד מציעים ראשי התנועה שיוקם מבנה מגורים חדש במסגרת תכנית “פינוי – בינוי” במקום בו קרס הבניין ולאפשר דירה במבנה זה לכל דייר אשר איבד את ביתו ורכושו.

דוברת אומץ הגב’ מיכל אדר, מסרה לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי להבנת אנשי תנועת אומץ, מקרה הזנחה זה, מלמד באשר לחשש מתקלות דומות במבנים נוספים ב-ערי ישראל.

על כן, מצעים בתנועת אומץ שחרטה בין השאר על דגלה “אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי” כי יש להקפיד הקפדה יתרה, מיוחדת ומקצועית על ידי הגורמים המוסמכים.

כמו למשל; העירייה ומשרד השיכון והבינוי, בכדי להיערך בהתאם תקציבית ושירותי רווחה, שמא חלילה, נעמוד בפני שוקת שבורה במקרים דומים בעתיד.

תנועת אומץ, אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי, עומדת בראש המאבק בשחיתות השלטונית ופועלת למען הקניית ערכי המנהל התקין, טוהר המידות והדמוקרטיה. כמו כן, פועלת תנועת אומץ למען צדק חברתי ומשפטי.

עיריית חולון; דיירי הבניין ברחוב יוסף סֶרְלִין, יקבלו מענק כספי וסיוע במגורים עד סוף תקופת החגים

עיריית חולון, הודיעה אתמול, כי תעניק לכל משפחה שפוּנתה מביתה בעקבות קריסת מבנה המגורים ברח’ יוסף סֶרְלִין בעיר, מענק סיוע של 5,000 ₪; כאשר 3,000 ₪ מתקציב העירייה, 1,000 ₪ יועברו מתרומת רשת חנויות רמי לוי שיווק השיקמה 2006 בעמ, בשיתוף הנהגת ההורים בחולון ו-1,000 ₪, תרומת רשת מרכולים כל בו חצי חינם בעמ.

מוטי ששון ראש העיר חולון והריסות הבניין שקרס ברחוב יוסף סֶרְלִין | צילום רקע: הרשות הארצית לכבאות והצלה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
מוטי ששון

בנוסף, בעקבות פנייתו של ראש העיר חולון אל מספר בעלי בתי הארחה, יוכלו משפחות, שמתקשות במציאת הסדרי מגורים בטווח המיידי, להתגורר עד סוף תקופת החגים ללא עלות בחדרי הארחה במספר מקומות בארץ, בהתאם להמלצת שירותי הרווחה בעיריית חולון.

דוברת עיריית חולון, הגב’ נורית בייסקי, מסרה לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי לטווח הארוך יותר, ראש עיריית חולון, הנחה את מינהל ההנדסה חולון ואת מינהלת ההתחדשות העירונית של חולון ב-חברה הכלכלית לפיתוח חולון, ללוות את הדיירים לבחירת נציגות מטעמם, כדי לקדם תוכנית בניין עיר שתאפשר יפינוי בינוי מהיר‘ בהתאם למדיניות העירונית.

בדרך זו, יקבלו התושבים ליווי מקצועי מסודר ומסלול ירוק למציאת פתרון בעקבות הרס הבניין וקריסתו לאחר שהוכרז מבנה מסוכן בשבת ודייריו פוּנו.

מינהלת ההתחדשות העירונית של חולון, החלה כבר אתמול (ב) ליצור קשר עם הדיירים לקידום תהליך זה.

ראש עיריית חולון, מר מוטי ששון; “אנו מבינים את הכאב העצום והאובדן. לנגד עינינו, עמד קודם כל הרצון שלא לסכן חיים בשום מקרה.

מרגע תחילת האירוע, היה ברור לי, כי יש צורך במתן פתרון כולל לטווח המיידי ולטווח הארוך.

אני מאמין שהמעטפת שגיבשנו תיתן מענה לצרכי התושבים. אנו נעשה, כל מה שאפשר כדי ללוות אותם ולסייע בתהליך בינוי זריז, ככל שניתן.

נעשה כל שביכולתנו על מנת שיוקם בניין חדש במסגרת פינוי בינוי וכדי שהדיירים, יוכלו להיכנס לדירות בתוך כשנתיים. חשוב שהדיירים, יידעו שבטווח הארוך הם לא יישארו ללא דירה.

התרגשתי לראות בימים האחרונים את הנכונות של תושבים רבים בעיר חולון להתגייס ולסייע בתרומות לדיירים המפונים תוך הפגנת מחויבות וסולידריות קהילתית“. אמר ראש עיריית חולון, מר ששון.

0
0About the author

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 68, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי נעים, סבא מאושר ל-5 נכדים; רפאל, אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

דילוג לתוכן