קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן ישראל כנסת ישראל

תנועת אומץ בפנייה אל יור הכנסת אדלשטיין: 'זכות הציבור לדעת'

"הוועדה המסדרת" בראשות חבר כנסת מיקי זוהר (הליכוד), ממליצה להפסיק את פעילותה של וועדת השקיפות בכנסת. בתנועת אומץ, טוענים, כי הנגשת המידע לאזרחי המדינה היא אבן יסוד בדמוקרטיה וביטול העברת מידע חיוני זה הוא פגיעה קשה בעקרונות הדמוקרטיים. לפיכך, תנועת אומץ, מתנגדת בכל תוקף להפסקת פעילותה של 'וועדת השקיפות'.
פליצ'ה פלד, יושב ראש תנועת אומץ,  עם יושב ראש הכנסת חבר כנסת יולי אדלשטיין | עיבוד צילום: שולי סונגו
פליצ'ה פלד, יולי אדלשטיין

התנגדות נמרצת להפסקת פעילותה של 'וועדת השקיפות בכנסת' הפועלת למען האינטרס הציבורי בשל מה שמוגדר ״זכות הציבור לדעת״! מביעה תנועת אומץ, (אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי) בפניית בכתב אל יושב ראש הכנסת היוצאת, חבר כנסת יולי אדלשטיין.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

עולה, כי יושב ראש תנועת אומץ, מר פליצ׳ה פלד ורכז תחום השלטון המקומי ב-חיפה והצפון, דר' זכריה ציוני, פנו אל יושב ראש הכנסת כבר לפני כניסת חג הפסח בטענה, כי מחומרים שהגיעו אל משרדי תנועת אומץ, מתברר, כי "הוועדה המסדרת" בראשות חבר כנסת מיקי זוהר (סיעת הליכוד), ממליצה להפסיק את פעילותה של וועדת השקיפות בכנסת.

החלטה זאת ניתנה עקב יחסים עכורים בין יושבת ראש הוועדה המיוחדת ליישום הנגשת המידע הממשלתי ועקרונות שקיפותו לציבור, חברת הכנסת סתיו שפיר מטעם מפלגת העבודה, לבין ראשי הקואליציה, חבר הכנסת מטעם מפלגת הליכוד בכנסת העשרים דוד ביטן ועמיתו חבר הכנסת דודו אמסלם שהגיעו להתנגחויות ועימותים בכנסת האחרונה.

לעניות דעתם של אנשי תנועת אומץ, אין כל סיבה מוצדקת להפסקת פעילותה של ועדה חשובה זו, אשר תפקידה העיקרי הוא לחשוף ולהציג בפני הציבור, אי סדרים ומחדלים מקפחים.

 אומץ; ביטול השקיפות, יעודד מעשי שחיתות בשלטון המרכזי וגם בשלטון המקומי

בנוסף לכך, זוהי פגיעה קשה בעקרונות הבאים;

  • זכות הציבור לדעת.
  • שקיפות – שהיא חשיפה של פעילות ופעולות אסורות על פי החוק או אינן כשרות בלשון המעטה.
  • יכולת הפיקוח של הרשות המחוקקת על הרשות המבצעת.

דוברת תנועת אומ״ץ הגב' מיכל אדר, מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי; עוד טוענים באומץ, כי הנגשת המידע לאזרחי המדינה היא אבן יסוד בדמוקרטיה וביטול העברת מידע חיוני זה הוא פגיעה קשה בעקרונות הדמוקרטיים.

זאת ועוד, מדגישים בתנועת אומץ, הדוגלת בשקיפות מלאה, ניתן לקבוע בוודאות, כי ביטול השקיפות, יעודד מעשי שחיתות בשלטון המרכזי וגם בשלטון המקומי, שחיתויות להם נחשפים ב'תנועת אומץ' השכם והערב בהסכמים קואליציוניים שערורייתיים ובמספר לא מבוטל של ראשי רשויות מקומיות אשר נחקרו, נשפטו ואף הורשעו.

לפיכך, תנועת אומץ, מתנגדת בכל תוקף להפסקת פעילותה של 'וועדת השקיפות'. העתקים מפניית התנועה בנושא, נשלחו לכב' שופט (בדימוס) יוסף שפירא המשמש מבקר המדינה, אל חבר הכנסת ניסן סלומינסקי – יושב ראש ועדת חוק חוקה ומשפט ואל יושבת ראש ועדת השקיפות – חברת כנסת סתו שפיר ולחברי 'ועדת השקיפות בכנסת'.
  • אודות הכותב

    משה נעים

    עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

    דילוג לתוכן