חדשות כאן ישראל מאזני הצדק מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’

תנועת אומץ אל משרד המשפטים: מה מסתתר בתוך אלפי התלונות הגרוסות?

 פנחס (פליצ׳ה) פלד יושב ראש עמותת תנועת אומץ, ברקע: מזכירה עם מגרסת נייר גורסת מסמך סודי ביותר הורס | איור רקע: Depositphotos | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
 פנחס (פליצ׳ה) פלד
תנועת אומץ, אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי, עומדת בראש המאבק בשחיתות השלטונית ופועלת למען הקניית ערכי המנהל התקין, טוהר המידות והדמוקרטיה הפועלת תנועת אומ״ץ למען צדק חברתי ומשפטי דורשת משר המשפטים סער; "לאחר אמירותיו הקשות של השר אלעזר שטרן, אשר הצהיר בערוצי התקשורת השונים שהוא נהג לגרוס תלונות אנונימיות, דורשים כעת בתנועת אומץ להוציא מסמך הבהרות מטעם משרד המשפטים בסוגיית התלונות האנונימיות ודרכי הטיפול בהן, למשרדי ממשלה ולמוסדות הציבור השונים כמו; צהל, משטרה, ש.ב.כ, מוסד ועוד".
0
0

תנועת אומץ, מנסה לפתור את התעלומה, מה מסתתר בתוך אלפי התלונות הגרוסות? היא פנתה באמצע השבוע, אל מר גדעון סער שר המשפטים בדרישה לקבל לידיה מסמך הבהרות בסוגיית תלונות אנונימיות אשר הופנו אל משרדי הממשלה וכן אל מוסדות הציבור השונים במדינה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

 יושב ראש עמותת תנועת אומץ, מר פנחס (פליצ׳ה) פלד ועמיתו עורך דין יצחק מינא, יושב ראש ‘תנועת אומץ למלחמה בשחיתות‘ ביקשו מן השר סער לשקול הנחיות חדשות שיחייבו את הנוגעים בדבר להימנע מ‘גריסה אוטומטית של תלונות’ ולמצוא את הדרך לחקירה ובדיקה ראשונית של כל תלוּנה ותלונה.

דברים אלו, באו על רקע המציאות שבה התגבש נוהג פסול של גריסתן או סגירתן של תלונות אלה בשל העובדה שהמתלונן, אינו מזדהה.

ראשי תנועת אומץ, הוסיפו וכתבו אל שר המשפטים, כי; ״לאחרונה’ אנו עדים לתופעה של ‘אי טיפול בתלונות אנונימיות ו-גניזתן‘.

תלונות אלה, מתברר, הינן בתחום הפלילי ובמיוחד בנושא; הטרדות מיניות, מוגשות לגורם המוסמך הן במשטרה, הן בצבא והן גופים ציבוריים אלו ואחרים״.

ראשי אומץ, מבקשים מכב’ השר סער, אף לשקול הנחיות חדשות אשר יחייבו את הנוגעים בדבר ‘להימנע מגריסה אוטומטית של תלונות אלה’ ולמצוא את הדרך לפתיחת חקירה ובדיקה ראשונית של כל תלונה המופנית אל משרדי הממשלה וכן אל מוסדות הציבור השונים במדינה.

“יש למצוא את הדרך שתלונות כאלה, ובמיוחד בתחום ה-הטרדות המיניות, תיבדקנה ותיחקרנה לעומק…”

אנשי תנועת אומץ, מציינים, כי על פי דבריו בתקשורת של אלעזר שטרן, המשמש שר המודיעין ו-חבר הכנסת מטעם מפלגת “יש עתיד ” גרס שטרן, בהיותו ראש אגף כוח האדם במטה הכללי של צהל (אכא) תלונות של חיילות אשר התלוננו על הטרדות מיניות ב-עילום שם.

ראשי התנועה, מדגישים, עוד, כי; “מטבע הדברים יש מקרים בהם המתלונן, נמנע מלפרסם את שמו בשל החשש לפגיעה זו או אחרת בו או במשפחתו.

על כן, יש למצוא את הדרך שתלונות כאלה, ובמיוחד בתחום ה-הטרדות המיניות, תיבדקנה ותיחקרנה לעומק.

בתנועת אומץ, סבורים, כי הנחיה כזו, תיתן לחוקרים קצה חוט לברר תלונות חמורות ויש בה עניין ציבורי רב במניעת התחמקותם של האשמים מעונש הולם.

לאחר אמירותיו הקשות של השר אלעזר שטרן, אשר הצהיר בערוצי התקשורת השונים שהוא נהג לגרוס תלונות אנונימיות, דורשים כעת בתנועת אומץ להוציא מסמך הבהרות מטעם משרד המשפטים בסוגיית התלונות האנונימיות ודרכי הטיפול בהן, למשרדי ממשלה ולמוסדות הציבור השונים כמו; צהל, משטרה, ש.ב.כ, מוסד ועוד.

דוברת תנועת אומץ הגב’ מיכל אדר, מסרה לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי באומץ, מקווים, כי גם שדולת הנשים וכן ארגוני נשים נוספים, יצטרפו אל הדרישה.

0
0About the author

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 68, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי נעים, סבא מאושר ל-5 נכדים; רפאל, אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

דילוג לתוכן