ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

לגלריית כאן נעים

פורום כאן נעים

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

חדשות כאן ישראל

תנועת אוֹמֶץ לבגץ: להעביר למדינה דירת שרד במנהטן על שם נתניהו

תנועת אוֹמֶץ; כל פניותינו אל משרד החוץ, אל פרקליטות המדינה ואל היועץ המשפטי לממשלה, הוּשבו ריקם עד עצם היום הזה ◄רק לפני מספר ימים, התבשרנו, אומר יושב ראש תנועת אוֹמֶץ, מר פליצ'ה פנחס פלד, כי הנהלת הבניין בשדרה החמישית בעיר ניו יורק, שבו נמצאת דירת שגרירי ישראל באומות המאוחדות (אוּם) עיכבה את כניסתה של שגריר ישראל באום משפחת גלעד אֶרְדָן, לדירה, בטענה, כי רק הבעלים הרשוּם שלה מר בנימין נתניהו, יכול להתגורר בה.
0
0
ראש הממשלה מר בנימין נתניהו ויושב ראש תנועת אומץ מר פליצ׳ה פלד ברקע: בניין דירות בשדרה החמישית בו דירה הרשומה על שם נתניהו | צילום: depositphotos | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
בנימין נתניהו ו-פליצ׳ה פלד

תפסו אומץ. בפעם השנייה בתוך 5 חודשים, פנתה תנועת אוֹמֶץ, אל בית-המשפט הגבוה לצדק (בג”ץ) נגד שר החוץ גבי אשכנזי, ממשלת ישראל, שר האוצר, היועץ המשפטי לממשלה וראש הממשלה מר בנימין נתניהו, בבקשה להתערבות מיידית בעניין העברת רישום דירת השגרירים במנהטן (Manhattan) אחד מחמשת רובעי העיר ניו יורק, לידי בעלות מדינת ישראל.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

יושב ראש תנועת אוֹמֶץ, עמותה הפועלת בישראל ונאבקת נגד הקשר ההדדי בין הון ושלטון, נגד השחיתות ולמען שוויון הכול בפני החוק מר פליצה פנחס פלד ויושב ראש המועצה הציבורית שליד אומ״ץ, עורך דין יצחק מינא, פנו שלשום (יום שני כ”ה באלול התש”פ) בעֲתִירָה (הַגָּשַׁת בקשה לדיון) מבקשת תנועת אומ״ץ משר החוּץ, מר גבי אשכנזי להשיב “מדוע נמנע עד היום מלרשום את הדירה שנרכשה על ידי משרד החוץ על שם מדינת ישראל ומדוע לא ביטל עד היום את רישום הדירה על שם מר בנימין נתניהו“.

בעבר פנתה תנועת אוֹמֶץ, מספר פעמים אל משרד החוץ, ליועץ המשפטי לממשלה דר’ אביחי מנדלבליט, העומד בראש המערכת המשפטית של הרשות המבצעת ושל השירות המשפטי הציבורי בישראל.

כמו כן, פנתה אוֹמֶץ, גם אל שר החוץ מר אשכנזי והצביעה על אי סדרים מהותיים לעניין רישום דירת שרד בעיר ניו יורק ששווייה 15 מיליון דולר שעדיין רשוּמה על שמו של; נתניהו, מי שהיה שגריר ישראל בניו יורק לפני 33 שנה.

לטענת קברניטי תנועת אומ״ץ  כל פניותיה אל משרד החוץ, אל פרקליטות המדינה  ואל היועץ המשפטי לממשלה, הוּשבו ריקם עד עצם היום הזה.

רק לפני מספר ימים, התבשרנו, אומר מר פלד, כי הנהלת הבניין בשדרה החמישית בעיר ניו יורק, שבו נמצאת דירת שגרירי ישראל באומות המאוחדות (אוּם) עיכבה את כניסתה של שגריר ישראל באום משפחת גלעד אֶרְדָן, לדירה, בטענה, כי רק הבעלים הרשוּם שלה מר בנימין נתניהו, יכול להתגורר בה.

דוברת תנועת אוֹמֶץ, הגב’ מיכל אדר, הוסיפה לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי העתירה שהוגשה אל בית-המשפט הגבוה לצדק (בגץ) אתמול בבוקר בפעם השנייה, הינה עתירה מתוקנת למתן צו על תנאי ו’צו החלטי‘ המורה לרשום את הדירה במנהטן על שם מדינת ישראל ולבטל את הרישום על שם מר בנימין נתניהו.

לעתירה, צורפו המסמכים הרלוונטיים; חילופי המכתבים בין תנועת אוֹמֶץ, ליועמש ומשרד החוץ, שטר חכירת הנכס, עותק מכתב המאשר את בעלוּת נתניהו על הדירה ועותק משטר המניות על שם נתניהו.

אומ”ץ” (או “תנועת אוֹמֶץ“) היא עמותה הפועלת בישראל ונאבקת נגד הקשר ההדדי בין הון ושלטון, נגד השחיתות ולמען שוויון הכול בפני החוק.

תנועת אומ״ץ, אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי, עומדת בראש המאבק בשחיתות השלטונית ופועלת למען הקניית ערכי המנהל התקין, טוהר המידות והדמוקרטיה. כמו כן פועלת תנועת אומ״ץ למען צדק חברתי ומשפטי.

אל עתירה מחודשת בעניין רישום דירת נתניהו בניו יורק.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן