חדשות מדינת ישראל בת 70 מסחר | תעשייה

תחרות ’70 ההמצאות הגדולות של ישראל כחול-לבן’ החלה

שר הכלכלה והתעשייה, מר אלי כהן
שר הכלכלה והתעשייה, מר אלי כהן
דוד השמש, הטפטפות, התפלת מים, הדפוס הדיגיטלי, הדיסק און קי, תוכנות המסרים המיידיים, הדלקן, הקופקסון,  הסטנט, כיפת ברזל, טיל החץ... 70 המצאות, 70 שנה – מי תהיה "ההמצאה של ישראל"? תחרות "70 ההמצאות הגדולות של ישראל כחול-לבן" יוצאת לדרך ◄ שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: " לאורך שנות קיומה הגיעה מדינת ישראל להישגים ייחודיים ומצוינות יוצאת דופן, ובזכות ההכרה בחשיבות המחקר, הפיתוח, החדשנות ובעיקר ההון האנושי, הפכנו למעיין נובע של יצירתיות וחדשנות ולחממה טכנולוגית המהווה השראה לעולם כולו והרבה גאווה לאומית לכולנו".
0
0
שר הכלכלה והתעשייה, מר אלי כהן ברקע: לוגו חגיגות ה-70 לעצמאות ישראל
שר הכלכלה והתעשייה, מר אלי כהן ברקע: לוגו חגיגות ה-70 לעצמאות ישראל

במסגרת התחרות עומדות לבחירה באינטרנט ’70 מההמצאות הגדולות ופורצות הדרך’ אשר הומצאו ופותחו לאורך שנות  קיומה של מדינת ישראל. מתוכן, יבחר הציבור הרחב את ההמצאות אשר משפיעות על כמות גדולה של אנשים בעולם, מעצבות את המציאות, הופכות את העולם לטוב יותר, ומהוות עבורנו מקור לגאווה לאומית.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

במהלך שנות קיומה הפכה ישראל למעצמה עולמית בכל מה שנוגע ביזמות וחדשנות טכנולוגית ומדעית. ‘החדשנות הישראלית’ מקורה בצורך הקיומי של המדינה עוד בשנותיה הראשונות להגן על עצמה בכוחותיה ולפתח כושר ייצור עצמאי.

החדשנות, הרעיונות וההמצאות אשר יצאו מהתעשיות הצבאיות, יושמו בהמשך בתחומים האזרחיים גם כן, פרצו אל העולם כולו והפכו את מדינת ישראל למעצמה עולמית.

מוצרים וטכנולוגיות ישראליים בתחומים רבים בתחומים רבים, כגון; תקשורת, אינטרנט, מובייל, אלקטרוניקה חומרה ותוכנה, פארמה ומכשור רפואי, חקלאות, טכנולוגיות מים ואנרגיה מתחדשת – נמצאים בשימוש ברחבי העולם, משפיעים על כמות עצומה של אנשים ומיצבו את התעשייה הישראלית כחדשנית ופורצת דרך בקנה מידה עולמי והפכו מקור לגאווה לאומית.

שר הכלכלה והתעשייה, חבר כנסת אלי כהן, אומר; “אני גאה לשתף את הציבור במגוון הרחב של ההמצאות, החידושים והטכנולוגיות שההון האנושי הייחודי של ישראל, הביא לעולם. לאורך שנות קיומה הגיעה ישראל להישגים ייחודיים ומצוינות יוצאת דופן גם בהשוואה למדינות גדולות, חזקות ומתקדמות.

ישראל אשר הכירה מאז היווסדה בחשיבות המחקר, הפיתוח והחדשנות לקיומה ושגשוגה של המדינה, ניצבת גם היום במקום הראשון בעולם בהשקעה בתחומים אלו, וההמצאות הישראליות אשר החלו עוד טרם הקמת המדינה  הפכו עם השנים למעיין נובע ואת ישראל לחממה טכנולוגית לעולם כולו.

עלינו להמשיך, לשמר ולהעצים את היתרון התחרותי שלנו ולהישאר שחקן מרכזי העומד בחוד החנית של עולם המתבסס יותר ויותר על יזמות וחדשנות.

 ההמצאות של ישראל, נבחרו מתוך רשימה ארוכה של המצאות שפותחו ונוצרו לאורך שנות קיומה של המדינה

אין ספק שהתכונות הישראליות, ובכללן חשיבה מקורית, נועזות, הסתגלות מהירה לתנאים משתנים ויכולת לעקוף מחסומים מלאכותיים מסייעים ויסייעו לנו להמשיך ולהביא לעולם את בשורת היזמות והחדשנות הישראלית גם בעתיד”.

70 ההמצאות אשר יעמדו לבחירת הציבור על הרשת בתחרות “ההמצאות של ישראל“, נבחרו מתוך רשימה ארוכה של המצאות אשר פותחו ונוצרו לאורך שנות קיומה של המדינה והן ממגוון ענפים ותחומי תעשייה.

המצאות, כגון; דוד השמש, הטפטפות, התפלת מים, הדפוס הדיגיטלי, הדיסק און קי, תוכנות המסרים המיידיים, הדלקן ועד הקופקסון, הסטנט, כיפת ברזל, טיל החץ ועוד רעיונות והמצאות רבות שהיוו ועדיין מהוות פריצת דרך של ממש והשראה לעולם כולו.

לצורך בחירת רשימת ההמצאות פורצות הדרך, הוקמה וועדת היגוי ברשות לחדשנות אשר הגדירה קריטריונים לבחירתה. רשימת ההמצאות הללו תופיע בספר; “חדשנות ישראלית – מוצרים פורצי דרך אשר שינו את העולם” אשר ייצא לאור בקרוב ביוזמת משרד הכלכלה והתעשייה.

לתחרות “ההמצאות של ישראל” ניתן להצביע באתר משרד הכלכלה ואתם מוזמנים להיכנס ולבחור את ההמצאות המועדפות עליכם.

0
0About the author

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 68, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי נעים, סבא מאושר ל-5 נכדים; רפאל, אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

דילוג לתוכן