בילוי נעים | אתר התרבות של ישראל כאן אור יהודה כאן תל אביב-יפו מלחמת חרבות ברזל רדיו | טלוויזיה

תאגיד השידור הישראלי, חוסך: עובר מהעיר תל אביב לעיר אור יהודה

המתחם החדש מרכז שידור חדשני ב"פארק נעימי" נועד לצמצם עלויות ולהביא לחיסכון בכספי ציבור, כולל אולפן חירום לעת מלחמה, אולפני טלוויזיה, רדיו ופודקאסטים מתקדמים וסטודיו חדשני לדיגיטל ופרומו ◄ גיל עומר, יו"ר התאגיד: "כיום חשיבותו של שידור ציבורי חזק, בחירום ובשגרה, ברורה אף יותר מתמיד" ◄ גולן יוכפז, מנכ"ל התאגיד: "מרכז השידורים החדש של התאגיד באזור המרכז, יקפיץ את כאן לעידן טכנולוגי ושידורי חדש".
0
0
העיתונאי גולן יוֹכְפָּז, מנכל תאגיד השידור הישראלי ברקע: הדמיה של מרכז השידורים | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
גולן יוֹכְפָּז, התאגיד

“מרכז השידורים החדש של ‘התאגיד’ שיעבור אל אזור המרכז, יקפיץ את “כאן” לעידן טכנולוגי ושידורי חדש עם אמצעי השידור, ההפקה והעריכה המתקדמים ביותר, ויאפשר לעובדות ולעובדים לפעול בתנאי היצירה הטובים ביותר שיש. המרכז , יאפשר שידור רציף של דיגיטל, טלוויזיה ורדיו גם בעת מלחמה או חירום” כך אמר בין היתר העיתונאי גולן יוֹכְפָּז, מנכל תאגיד השידור הישראלי, המוכר כמותג “כאן” ו”מַכַּאן” בערבית.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

המעבר מלב תל אביב ל”מסובים” יאפשר חיסכון משמעותי של מיליוני ₪ לאורך כל שנות הפרויקט, שיושקעו ב-תוכן חדש עבור צופי התאגיד ולחיזוק תעשיית הטלוויזיה בישראל.

אני מבקש להודות ליושב ראש המועצה, לחברי וחברות מועצת תאגיד השידור הישראלי (הגוף המטפל במדיניות התאגיד ופיקוח על יישומה, לרבות מדיניות השידורים הכוללת, אישור לוחות השידורים ותקציביו של התאגיד).

ולכל “צוות המעבר” בראשות רונית מימון, שפעלו במרץ להגשים את היוזמה הזו”. סיכם יוֹכְפָּז מנכל תאגיד השידור הישראלי.

יוֹכְפָּז, זוכה להערכה רבה על כישוריו בקרב בעלי המקצוע והקהל הרחב. הוא עיתונאי, מגיש ועורך חדשות ישראלי, אשר ניהל בעבר את ‘המכון הישראלי לעיתונות‘ והיה מנכל “חדשות 10” (“חדשות 13” כיום).

יושב ראש התאגיד מר גיל עומר; “עם המעבר למרכז החדש התאגיד, ישדרג את יכולותיו ואת תנאי השידור שבהם הוא פועל.

כיום חשיבותו של שידור ציבורי חזק, בחירום ובשגרה, ברורה אף יותר מתמיד, נמשיך לשרת את הציבור מהשטח ומהאולפנים בכל רחבי הארץ, באומץ וללא משוא פנים“.

תאגיד השידור הישראלי, שהחל את שידוריו בטלוויזיה וברדיו ב-15 במאי 2017, ומוכר תחת המותג; “כאן” בעברית ובאנגלית ו”מַכַּאן” בערבית, יעבור ביום ראשון הקרוב (7 באפריל 2024) אל מרכז שידור חדשני באזור המרכז בעיר אור יהודה.

בכך, יחליף ה-תאגיד סטטוטורי ממלכתי את הסניף התל אביבי הוותיק, שבו פעל התאגיד במהלך 8 השנים האחרונות.

המעבר מלב תל אביב אל צומת מסובים, נתקבלה בהחלטה של מועצת והנהלת תאגיד השידור הישראלי, בצורך בצמצום עלויות משמעותי ובכך, יביא לחיסכון בכספי ציבור בהיקף של מיליוני שקלים לכל אורך 10 שנות הפרויקט.

יצוין, כי מרכז השידורים החדש, נחשב קטן באופן משמעותי מן הסניף הוותיק ברחוב קרמניצקי בעיר תל אביב, והוא חדיש, מודרני ועלויותיו נמוכות בהרבה.

הסניף החדש של התאגידכאן” יפעל במקביל למשכנו המרכזי של התאגיד בעיר ירושלים, שבו מרוכזים המטה וחטיבת החדשות, אולפני הרדיו והטלוויזיה וממנו משודרים מרבית שידוריו ובמקביל לסניף הצפוני של התאגיד – בעיר חיפה ולסניף הדרומי – בעיר באר שבע.

 התאגיד לא החזיק עד כה ‘אולפן פעיל לעת חירום ו-מלחמה’ שיאפשר שידורי חדשות רציפים ומוגנים

דוברת התאגיד היא העיתונאית גילי שם טוב, מסרה לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי 270 עובדי ועובדות התאגיד בעיר תל אביב, יעברו אל מרכז השידורים החדש בפארק נעימי שבצומת מסובים.

המעבר אל מרכז השידורים החדש, צפוי לפתור גם שתי בעיות מרכזיות שעימן מתמודד התאגיד מיום הקמתו.

גיל עומר יושב ראש תאגיד השידור ואיש תקשורת ברקע: הדמיה של מרכז השידורים החדש | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
גיל עומר יו”ר התאגיד

העובדה שטרם נמצא אולפן חלופי ראוי שיוכל להחליף בעת הצורך את האולפן המרכזי בירושלים (למשל בעת תקלה טכנית משמעותית, או פגיעה משמעותית בבניין).

כמו כן, העובדה שהתאגיד לא החזיק עד כה ‘אולפן פעיל לעת חירום ו-מלחמה‘ שיאפשר שידורי חדשות רציפים ומוגנים, גם בעת לחימה ממושכת והתקפות טילים לעבר שטח ישראל.

מרכז השידורים החדש, כולל; חללי עבודה חדשניים, דסק חדשות מודרני, חדרי עריכה, סאונד, שני אולפני טלוויזיה (אחד מהם בתוך ממ”ד) ארבעה אולפני רדיו-מצולם (אחד מהם בתוך ממ”ד) חדרי הקלטת פודקאסטים וסטודיו עבודה וצילומים נרחב עבור חטיבת הדיגיטל ומחלקת הפרומו.

ב-מרכז מתחם השידורים, ממוקם אולפן טלוויזיה נרחב, שעוצב ע”י אבי פחימה (סטודיו “פורמה“) שיאפשר שורה של זוויות צילום משתנות – אל קו הרקיע של תל אביב, אל פארק אריאל שרון הסמוך, אל חדר החדשות ואל אולפני הרדיו.

חללי העבודה” שעוצבו על ידי בן בירן ,יאפשרו לעובדים עבודה היברידית מהמשרדים ומהבית באמצעות אפליקציה, ובכך יאפשרו צמצום עמדות ו-עלויות שטחי עבודה.

פארק נעימי” של היזם מיקי נעימי, שייחנך במהלך שנת 2024, הוא ממרכזי העסקים וההייטק הגדולים בישראל – הוא משתרע על פני כ-350 אלף מ”ר של מרחבי עבודה בשורת בניינים ומתחמים שונים.

פארק נעימי” כולל; אגם אקולוגי, לצד שטחי חניה בהיקף של כ-100 אלף מטרים רבועים, שישרתו את העובדים ואת מבקרי הפארק.

המרכז, מאפשר גישה והגעה נוחה אל מחלף קיבוץ גלויות, כביש מספר 1, נמל התעופה בן גוריון ובהמשך יעבור בסמוך אליו גם הקו הסגול של הרכבת הקלה.

0
0Tags

אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-8 נכדים; כפיר-שלמה, רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-76

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

הדלקת המשואות יום העצמאות ה-76

תפילה ליום העצמאות 76

דילוג לתוכן