בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות נגישות כאן ישראל פרקליטי ישראל

שתי נשים מוגבלות פוצו מטעם חברת תעופה בשל אי נגישות

נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, שהתערבה במקרה פנתה אל חברת התעופה ונוכח הטענות שהועלו הוסכם, לפנים משורת הדין לצרכי פשרה ו-מבלי להודות בכל טענה, לפצות את גב' וקנין והגב' גורדון. לדברי הנוסעת גב' אפרת וקנין, בעת הזמנת כרטיס הטיסה ללונדון ובהגיעה ל"עמדת הצ'ק אין" בשדה התעופה, הבהירה, כי היא זקוקה לכיסא גלגלים מיוחד בטיסה כדי שתוכל להשתמש בתא השירותים במטוס. היא אכן קיבלה כיסא גלגלים שסייע לה עד להגעה למקומה במטוס, אך לא בתוך המטוס.
אישה נכה עם כיסא גלגלים ברקע מטוס נוסעים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
אישה נכה בכיסא גלגלים

שתי נשים עם מוגבלות המתניידות ב'כיסא גלגלים' אשר פנו אל נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות בתלונה לגבי התנהלות של חברת תעופה הנוגדת את 'חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות' התשנ"ח- 1998 ותקנותיו בעניינן, פוצו על ידי חברת תעופה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות היחידה ב'משרד המשפטים' אשר פועלת למניעת אפליה ולקידום השתלבותם של אנשים עם מוגבלות בחברה הישראלית, שהתערבה בתלונות הנשים, הביאה לכך כי הן קיבלו פיצוי, כמתואר להלן;

גב' אפרת וקנין, הזמינה כרטיס טיסה לעיר לונדון שבאנגליה לפנות בוקר ביום הטיסה.

לדבריה, בעת הזמנת כרטיס הטיסה ובהגיעה ל"עמדת הצ'ק אין" בשדה התעופה ב'נמל התעופה הבינלאומי בן-גוריון', הבהירה, כי היא זקוקה ל-כיסא גלגלים מיוחד בטיסה על-מנת שתוכל להשתמש בתא השירותים במטוס.

היא אכן קיבלה כיסא גלגלים אשר סייע לה עד להגעה למקומה במטוס, אך לא בתוך המטוס.

נאמר לה, כי הואיל ויידעה לראשונה בדבר מוגבלותה כ-3 שעות בלבד טרם המראה הטיסה לא היה בנמצא 'כיסא מיוחד' מסוג זה.

במקרה השני, עליו מדווחת נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, טענה, גב' מעיין גורדון, כי הסיוע שקיבלה בנמל התעופה הבינלאומי בן-גוריון לפני הטיסה וכן עם חזרתה לארץ, התעכב באופן משמעותי, דבר שהקשה עליה מבחינה בריאותית בגלל שהיא נאלצה להמתין ב"פינת העישון".

חברת התעופה, השיבה, כי מדובר בנושא שבטיפול החברה המספקת את שירותי הקרקע בשדה התעופה אשר צריכה לפעול בהתאם לנהלים ברורים בנושא.

נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, פנתה אל חברת התעופה ונוכח הטענות שהועלו הוסכם, לפנים משורת הדין לצרכי פשרה ו-מבלי להודות בכל טענה, לפצות את גב' וקנין וגב' גורדון.

בתוך כך, פרסמה נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, את מספר הטלפון החדש של מוקד פניות הציבור; 6763*.

המוקד, יפעל בימים ראשון עד חמישי בין השעות; 8:00 בבוקר עד 16:00 בצהריים. ניתן לפנות גם באמצעות המייל; pniotnez@justice.gov.il
דילוג לתוכן