איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

פטנטים | המצאות

שר המדע אופיר אקוניס: ישראל מעצמה בין-לאומית לחדשנות

האם מובילאיי (Mobileye) הבאה בדרך? עלייה של 25% בבקשות הפטנטים של חברות מסחור הידע באוניברסיטאות◄עלייה משמעותית בדיווחים על גילויים, במספר הסכמי הרישיון ובבקשות חדשות לרישום פטנטים בחברות מסחור הידע שליד האוניברסיטאות בישראל בשנת 2016.
שר המדע אופיר אקוניס: ישראל מעצמה בין-לאומית לחדשנות | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
שר המדע אופיר אקוניס: ישראל מעצמה בין-לאומית לחדשנות | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

שר המדע, אופיר אקוניס אמר היום (חמישי, ט’ אלול תשע”ז) בעקבות פרסום נתוני הסקר, כי;  “מוסדות המחקר בישראל, הם החממה הלאומית של  חדשנות, טכנולוגיה ופיתוחים פורצי דרך. פיתוחים כגון; קופקסון (גלטירמר אצטט – תרופה נגד טרשת נפוצה) ו-מובילאיי אשר החלו במחקרים באוניברסיטאות והפכו לפיתוחים ששינו את האנושות ותרמו משמעותית לכלכלה ולחברה בישראל”.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

עלייה משמעותית בדיווחים על גילויים, במספר הסכמי הרישיון ובבקשות חדשות לרישום פטנטים בחברות מסחור הידע שליד האוניברסיטאות בישראל בשנת 2016 – כך עולה מסקר חדש שערכה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ביוזמת המועצה הלאומית למחקר ופיתוח במשרד המדע.

חברות מסחור הידע הן החברות שפעילותן נלווית לפעילות 8 אוניברסיטאות המחקר ובנוסף 5 חברות שליד מכוני מחקר ומכללות אקדמיות ושש ליד בתי חולים.

תפקיד החברות למסחור ידע הוא לגייס, לשווק ולפתח את הידע המצטבר במוסדות, להפוך פטנט למוצר מסחרי ולעזור בהקמת חברות הזנק.

 חרף הנתונים הטובים ועלייה במספר הפטנטים, הכנסות החברות למסחור ידע, ירדו ב-9% (אחוזים)

דוברת וממונה על יחסי ציבור | משרד המדע, הטכנולוגיה | הגב’ ליבי עוז, מסרה לפורטל כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה‘ כי; במהלך שנת 2016, דווחו ל’חברות למסחור‘ ידע 1,328 גילויים ל’המצאות‘ עלייה של 32% (אחוזים) לעומת שנת 2015 ו-55% (אחוזים) לעומת שנת 2014.

עלייה של 25% (אחוזים) חלה גם בבקשות חדשות ל‘רישום פטנטים’, 635 בקשות בשנת 2016 לעומת 509 בשנת 2015. מספר הפטנטים שאושרו בארץ ובחוץ לארץ גם הוא עלה משמעותית; מ-540 בשנת 2015 ל-813 בשנת 2016, עלייה של 51% (אחוזים).

אך ‘אליה וקוץ בה‘ חרף הנתונים הטובים ועלייה במספר הפטנטים, הכנסות החברות למסחור ידע, ירדו ב-9% (אחוזים) בשנת 2015 לעומת שנת 2014 ועמדו על 2,130 מיליוני שקלים בלבד.

גם מספר חברות ההזנק שהוקמו על ידי חברות המסחור רשמו ירידה מ-53 בשנת 2015 ל-43 בשנת 2016.

ישראל, בולטת גם בהשוואה בין-לאומית; יחס ההכנסות מ’קניין רוחני‘ כאחוז מסך הוצאות המחקר והפיתוח במדינה, עומד על כ- 3% (אחוזים), מה שמביא את ישראל אל המקום השני אחרי ארצות הברית, כאשר בריטניה, מגיעה רק ל- 2% (אחוזים) וקנדה ל-1% (אחוז) בלבד.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן