מדא גייס את מירי בוהדנה למאמצים של מדא בנושא הקורונה

"מזה כשנתיים מגן דוד אדום הוא משפחה עבורי ומקום שבמסגרתו אני זוכה לתת מעצמי למען אחרים" - סיפרה מירי בוהדנה; "נגיף הקורונה, יצר בהלה רבה בעולם וגם בארץ והרבה דברים בנושא אינם ברורים, מה שיכול להלחיץ עוד יותר. לכן, שמחתי מאוד לשתף פעולה עם מדא, גם בנושא הזה, וליצור סרטון ביחד עם דר' סטרוגו, שמטרתו להעלות מודעות לפעולות שונות שחשוב לעשות, כדי למנוע הדבקה, לתת תשובות ולהרגיע את הציבור" .

אורלי לוי לא ידעה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | אומנם עמיר פרץ הצהיר שוב ושוב שהוא רוצה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, אבל אורלי לוי אבקסיס פשוט לא ידעה | להשוות קורונה לשפעת זה אולי מרגיע - אבל לא נכון.

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

פטנטים | המצאות

שר המדע אופיר אקוניס: ישראל מעצמה בין-לאומית לחדשנות

האם מובילאיי (Mobileye) הבאה בדרך? עלייה של 25% בבקשות הפטנטים של חברות מסחור הידע באוניברסיטאות◄עלייה משמעותית בדיווחים על גילויים, במספר הסכמי הרישיון ובבקשות חדשות לרישום פטנטים בחברות מסחור הידע שליד האוניברסיטאות בישראל בשנת 2016.
שר המדע אופיר אקוניס: ישראל מעצמה בין-לאומית לחדשנות | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
שר המדע אופיר אקוניס: ישראל מעצמה בין-לאומית לחדשנות | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

שר המדע, אופיר אקוניס אמר היום (חמישי, ט’ אלול תשע”ז) בעקבות פרסום נתוני הסקר, כי;  “מוסדות המחקר בישראל, הם החממה הלאומית של  חדשנות, טכנולוגיה ופיתוחים פורצי דרך. פיתוחים כגון; קופקסון (גלטירמר אצטט – תרופה נגד טרשת נפוצה) ו-מובילאיי אשר החלו במחקרים באוניברסיטאות והפכו לפיתוחים ששינו את האנושות ותרמו משמעותית לכלכלה ולחברה בישראל”.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

עלייה משמעותית בדיווחים על גילויים, במספר הסכמי הרישיון ובבקשות חדשות לרישום פטנטים בחברות מסחור הידע שליד האוניברסיטאות בישראל בשנת 2016 – כך עולה מסקר חדש שערכה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ביוזמת המועצה הלאומית למחקר ופיתוח במשרד המדע.

חברות מסחור הידע הן החברות שפעילותן נלווית לפעילות 8 אוניברסיטאות המחקר ובנוסף 5 חברות שליד מכוני מחקר ומכללות אקדמיות ושש ליד בתי חולים.

תפקיד החברות למסחור ידע הוא לגייס, לשווק ולפתח את הידע המצטבר במוסדות, להפוך פטנט למוצר מסחרי ולעזור בהקמת חברות הזנק.

 חרף הנתונים הטובים ועלייה במספר הפטנטים, הכנסות החברות למסחור ידע, ירדו ב-9% (אחוזים)

דוברת וממונה על יחסי ציבור | משרד המדע, הטכנולוגיה | הגב’ ליבי עוז, מסרה לפורטל כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה‘ כי; במהלך שנת 2016, דווחו ל’חברות למסחור‘ ידע 1,328 גילויים ל’המצאות‘ עלייה של 32% (אחוזים) לעומת שנת 2015 ו-55% (אחוזים) לעומת שנת 2014.

עלייה של 25% (אחוזים) חלה גם בבקשות חדשות ל‘רישום פטנטים’, 635 בקשות בשנת 2016 לעומת 509 בשנת 2015. מספר הפטנטים שאושרו בארץ ובחוץ לארץ גם הוא עלה משמעותית; מ-540 בשנת 2015 ל-813 בשנת 2016, עלייה של 51% (אחוזים).

אך ‘אליה וקוץ בה‘ חרף הנתונים הטובים ועלייה במספר הפטנטים, הכנסות החברות למסחור ידע, ירדו ב-9% (אחוזים) בשנת 2015 לעומת שנת 2014 ועמדו על 2,130 מיליוני שקלים בלבד.

גם מספר חברות ההזנק שהוקמו על ידי חברות המסחור רשמו ירידה מ-53 בשנת 2015 ל-43 בשנת 2016.

ישראל, בולטת גם בהשוואה בין-לאומית; יחס ההכנסות מ’קניין רוחני‘ כאחוז מסך הוצאות המחקר והפיתוח במדינה, עומד על כ- 3% (אחוזים), מה שמביא את ישראל אל המקום השני אחרי ארצות הברית, כאשר בריטניה, מגיעה רק ל- 2% (אחוזים) וקנדה ל-1% (אחוז) בלבד.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן