הביס והכיס חדשות עסקים מלחמת חרבות ברזל מסחר | תעשייה צרכנות

שר הכלכלה ברקת, מאיץ החקיקה: חוק מה שטוב לאירופה טוב לישראל

חוק ״מה שטוב לאירופה טוב לישראל״ יעלה בקרוב להצבעה בקריאה שנייה ושלישית ◄ השר ברקת: ״עלינו להיערך ליום שאחרי המלחמה ולאפשר הוזלת מחירים כדי להקל על האזרחים ◄ החלק הראשון של החוק, מסדיר את הכניסה של מרבית המוצרים שבתקינה הרשמית, ללא כל צורך בעיכובים בכניסה לישראל וללא כל צורך בהמצאת אישור רגולטורי ◄ משרד הכלכלה והתעשייה: בכך יבוא קץ לסרבול בייבוא לישראל של מוצרים שבתקינה הרשמית.
0
0
ניר ברקת שר הכלכלה והתעשייה ברקע ייבוא מוצרים שבתקינה הרשמית, מוצרי חשמל לשימוש ביתי, מוצרי ניקוי, מוצרי ילדים | צילום: דני שם-טוב, דוברות הכנסת | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
השר ניר ברקת

״אנחנו נערכים ליום שאחרי “מלחמת חרבות ברזל” ומקדמים את החוק ההיסטורי; ׳מה שטוב לאירופה טוב לישראל׳ אשר יפתח את השוק הישראלי ל-ייבוא חופשי מאירופה ויביא בכך ל’הוזלת מחירים’ כך הצהיר ניר ברקת שר הכלכלה והתעשייה וחבר הכנסת מטעם מפלגת “הליכוד בועדת הכלכלה של הכנסת…”.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק אובטוויטר.

לדברי השר ברקת; “המטרה שלנו, היא להאיץ את התהליך, כדי לאפשר את פתיחת השוק הישראלי לתחרות שתביא להורדת מחירים ותקל על אזרחי ישראל – בייחוד בשל “מלחמת חרבות ברזל“.

אני מודה ליושב ראש ועדת הכלכלה חברי דוד ביטן ולחברי הועדה מהקואליציה ומה-אופוזיציה שתומכים בחוק החשוב ללא מתנגדים״. סיכם שר הכלכלה והתעשייה.

הצעת החוק, המכילה את חלקו הראשון של ‘חוק; ״מה שטוב לאירופה טוב לישראל״’  של שר הכלכלה ניר ברקת, החלה את ההכנה לקריאה השנייה והשלישית בוועדת כלכלה של הכנסת.

החלק הראשון של החוק, מסדיר את הכניסה של מרבית המוצרים שבתקינה הרשמית, ללא כל צורך בעיכובים בכניסה לישראל וללא כל צורך בהמצאת אישור רגולטורי.

במשרד הכלכלה והתעשייה, מעריכים, כי בכך יבוא קץ לסרבול בייבוא לישראל של מוצרים שבתקינה הרשמית, לרבות; מוצרי חשמל לשימוש ביתי, מוצרי ניקוי, מוצרי ילדים (למעט מוצרי תינוקות מתחת לגיל 3).

וכן, לעיכובים ולריבוי הבדיקות אשר הקשו על הייבוא לישראל והעמיסו על היבואנים עלויות גבוהות שגולגלו בסופו של דבר על הצרכנים.

שינוי השיטה יביא לחיסכון בזמן ובכסף המוערך בכ-10% (אחוזים) מערך היבוא בתחום התקינה הרשמית למדינת ישראל!

מעבר למלחמה ביוקר המחיה והורדת מחירים, תקופת “מלחמת חרבות ברזל” נתנה משנה תוקף לחשיבות הרפורמה, מאחר ונדרש תהליך יבוא פשוט ומהיר לטובת שמירה על הרציפות התפקודית של המשק, ו-אבטחת מלאים מספקים של מוצרים חיוניים.

0
0Tags

אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן