ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

בעלי כנף בריאות הציבור חקלאות ישראל

שפעת העופות H5N1: הושגה שליטה על מוקדי נגיף שפעת עופות בכל הארץ

שפעת העופות, התפשטה באופן חריג ומדובר בווריאנט H5N1 המסוכן גם לבני אדם ופגעה באופן משמעותי בכ-20 מוקדי לולים ברחבי הארץ ובעגורים ב"אגמון החולה" ◄ המאמץ הממשלתי המשותף, הבטיח המשך פעילות המשק ללא פערים, לצד שמירה על בריאות הציבור. זאת בזכות עבודה משותפת של המטה לביטחון לאומי שתכלל את המאמץ הממשלתי, בהובלת משרד החקלאות ופיתוח הכפר, יחד עם משרד הבריאות, המשרד להגנת הסביבה, רשות המים, קרן קיימת לישראל ורשות הטבע והגנים.
0
0

בשורה טובה ומעודדת; הושגה שליטה על מוקדי שפעת העופות, שפגעה באופן משמעותי בכ-20 מוקדי לולים ברחבי הארץ ובעגורים באגמון החולה – כך הודיעו היום (שישי, ‏י”ב שבט תשפ”ב) משרד החקלאות ופיתוח הכפר ומערך ההסברה הלאומי בהודעה משותפת.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

בעדכון שפעת העופות שנתקבל היום, נמסר, כי כעת, המאמץ העיקרי הוא על פעולות ניקוי, חיטוי וניטור. פעילות זו, צפויה להמשך כשבוע.

אֲגַמּוֹן החוּלָה אגם מלאכותי במרכז עמק החולה, וסביבו אתר תיירות המהווה מוקד צפרות בשל העופות הרבים הנקבצים בו, בעיקר עופות ימיים. מדי חורף מתמקמים באגמון אלפי עגורים, הועבר לשליטת הקרן הקימת לישראל (קקל).

פתיחתו של אֲגַמּוֹן החוּלָה בשבועות הקרובים, מותנית בכך שלא יאותרו פגרים נגוּעים נוספים, חיטוי המקום וקבלת אישור מטעם משרד הבריאות

משרד החקלאות ופיתוח הכפר, מסר, כי כדי להיערך באופן מיטבי להתפרצות נוספת, יגבש תכנית התאוששות והיערכות לעונת הנדידה הבאה (במרץ 2022).

שפעת העופות; המאמץ הממשלתי המשותף, הבטיח את המשך פעילות המשק ללא פערים, לצד שמירה על בריאות הציבור. 

נגיף שפעת עופות, יצוין, בכל שנה מאוּתר – אולם השנה, התפשטה שפעת עופות באופן חריג ומדובר ב-ווריאנט H5N1 המסוּכן גם לבני אדם.

משרד החקלאות ופיתוח הכפר, יקיים תחקיר מעמיק לבחינת הפעילות והפקת לקחים אופרטיבית. רשות החירום הלאומית, תקיים תחקיר לטווח ארוך, כדי להסדיר את ההיערכות המדינתית.

מטעם אגף דוברות והסברה של משרד החקלאות, מסרה מנהלת ניו מדיה הגב’ יעל פרידנרייך, לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי המאמץ הממשלתי המשותף, הבטיח את המשך פעילות המשק ללא פערים, לצד שמירה על בריאות הציבור

זאת בזכות עבודה משותפת של המטה לביטחון לאומי אשר תכלל את המאמץ הממשלתי, בהובלת משרד החקלאות ופיתוח הכפר, יחד עם משרד הבריאות, המשרד להגנת הסביבה, רשות המים, קרן קיימת לישראל ורשות הטבע והגנים.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 68, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי נעים, סבא מאושר ל-5 נכדים; רפאל, אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן