איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

ג'ודו ספורט ישראל

שני הרשקו חבר דירקטוריון מאמנים באיגוד האירופי לג’ודו

מינוי היסטורי: שני הרשקו מאמן נבחרת הנשים של ישראל זכה לכבוד גדול כשנבחר לכהן כחבר דירקטוריון המאמנים ב'איגוד האירופי בג'ודו'. התפקיד מוגדר כקומישינר. יחד עם המאמן שני, התמנו שבעה מאמנים נוספים. המאמן הרשקו, הוביל את ירדן ג׳רבי לתואר אלופת העולם ומדליסטית אולימפית, זכה בתואר מאמן השנה באירופה בשנת 2014, והוביל את נבחרת ישראל לנשים למאות מדליות בתחרויות בינלאומיות.
שני הרשקו מאמן הג'ודו חבר דירקטוריון מאמנים באיגוד האירופי | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
שני הרשקו מאמן הג’ודו חבר דירקטוריון מאמנים באיגוד האירופי | צילום: ויקיפדיה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

שני הרשקו מאמן נבחרת ישראל לנשים בג׳ודו, מונה רשמית להיות בדירקטוריון המאמנים באיגוד האירופי, בכך זכה המאמן הרשקו בתפקיד היוקרתי באיגוד האירופי. ייאמר מיד ובגאוה, כי זוהי הפעם הראשונה בהיסטורית ענף הג’ודו שבה מאמן ישראלי ממונה כחלק מהדירקטוריון של הג׳ודו האירופי. 

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן נעיםבפייסבוקאו בטוויטר.

עולה, כי לאחר כל משחקים אולימפיים בוחר האיגוד האירופי שמונה מאמנים להיות חברים בדירקטוריון המאמנים באיגוד האירופי. תפקיד זה נקרא קומישיונר והנבחרים אליו מהווים גוף מקצועי לצד האיגוד האירופי בנושא תחרויות בינלאומיות, עבודה מול איגודים לאומיים, שינויי חוקה ובניית לוח התחרויות העולמי והאירופי.

מאמן נבחרת ישראל לנשים בג׳ודו מר שני הרשקו, מונה רשמית לתפקיד יוקרתי באיגוד האירופי, רק לפני מספר ימים, קיבל את המינוי בהתרגשות רבה; ״זה כבוד גדול מאוד עבורי, עבור הג׳ודו הישראלי והספורט שלנו. הדרך שמתווה יושב ראש האיגוד מר משה פונטי ואותה אנחנו מיישמים בנבחרות שלנו מוכיחה את עצמה. אני שמח מאוד לקבל את ההכרה הבינלאומית הזו ואעשה הכל כדי לייצג את הג׳ודו הישראלי בכבוד״.

הוועד האולימפי בישראל: שני הרשקו מוביל את ג’ודו הנשים בישראלים להישגים יוצאי דופן, שאפו!

הוועד האולימפי בישראל, התגאה אתמול (חמישי, ז’ בסיון התשע”ז) בהישגו של הרשקו וכתב לעיתונות בהודעת ברכתו למאמן; “ברכות וביג לייק לשני הרשקו מאמן נבחרת הנשים של ישראל שזכה לכבוד גדול ונבחר לכהן כחבר דירקטוריון המאמנים באיגוד האירופי בג’ודו. התפקיד מוגדר כקומישינר. יחד עם המאמן שני, התמנו שבעה מאמנים נוספים.

בחירתו של שני, לפורום יוקרתי זה הוא בבחינת היסטוריה לג’ודו בישראל, שכן הוא זכה להיות הישראלי הראשון בכל הזמנים שנבחר לתפקיד זה. שני הרשקו, מוביל את ג’ודו הנשים בישראל להישגים יוצאי דופן.

במחזור ריו הוביל את הג’וּדוֹקָא ירדן גֶ’רבּי לזכייה במדלייה אולימפית בריו ועוד קודם לכן, הוביל אותה לזכייה בתואר העולמי, וכל זה לצד מדליות רבות בתחרויות בינלאומיות בכל הרמות המקצועיות.

שני, כבוד גדול לך באופן אישי, כבוד גדול לג’ודו הישראלי וכבוד רב לספורט האולימפי בישראל. את ההודעה לתקשורת, חתם הוועד האולימפי בישראל במילה; שאפו!

 שני הרשקו מאמן הג’ודו, היה אלוף ישראל בג’ודו בכל שכבות הגיל

שני הרשקו, נולד ב-22 במרץ 1973 בעיר כפר סבא וגדל והתחנך בעיר נתניה. הוא בוגר בית הספר התיכון טשרניחובסקי בעיר, אותו סיים בשנת 1991. את שירותו הצבאי ביצע הרשקו כספורטאי מצטיין ושירת כרכז מודיעין בחיל המשטרה הצבאית. השתחרר בשנת 1994 בדרגת רב-סמל. כיום הרשקו, נשוי לקלי ואב לקים וללי. ומשפחתו מתגוררת בישוב פרדסיה.

בשנת 2014, נבחר הרשקו למאמן השנה באירופה על ידי איגוד הג'ודו האירופי כשגולת הכותרת הייתה זכייתה של ירדן ג׳רבי בתואר אלופת העולם | צילום: פייסבוק
הרשקו נבחר כמאמן השנה באירופה עם ירדן ג׳רבי, אלופת העולם | צילום: פייסבוק

הרשקו ג’וּדוֹקָא עבר ישראלי ומאמן נבחרת הנשים של ישראל בג’ודו.  היה אלוף ישראל בג’ודו בכל שכבות הגיל, השתתף בתחרויות בינלאומיות רבות, כולל אליפות אירופה עד גיל 21 שנערכה בירושלים בשנת 1992, וכיהן כקפטן נבחרת ישראל במהלך ההכנות למשחקים האולימפיים ב-ברצלונה (1992) וב-אטלנטה (1996).

בשנת 1991, פתח את המרכז הישראלי לג׳ודו – רשת מועדוני ג’ודו באזור השרון.

בשנת 1995, פרש מג׳ודו תחרותי ושנה לאחר מכן חבר אל משה פונטי בהקמת עמותת “מיטב” לקידום תרבות הג’ודו בישראל, שהפכה מאוחר יותר ל”מרכז מיטב לקידום תרבות הספורט בישראל“.

הרשקו הוא בוגר מספר קורסים מקצועיים במכון וינגייט; קורס מדריכי ג’ודו (1991), קורס מאמני ג’ודו (2004), קורס מנכ”לים בכירים בספורט (2010) וקורס מאמני ג’ודו בכירים (2014).

בשנת 2010, מונה למאמן נבחרת הנשים של ישראל בג’ודו ובמקביל עבד גם כמאמנו האישי של הג’וּדוֹקָא אריק זאבי משנת 2011 ועד פרישתו של זאבי באוקטובר 2012. המאמן הרשקו הוא גם מאמנה האישי של הג’וּדוֹקָא ירדן ג’רבי.

 שני הרשקו: הישגים מקצועיים כמאמן

אליפות אירופה, צ’ליאבינסק 2012: מדליית כסף לג’וּדוֹקָא ירדן ג’רבי במשקל עד 63 ק”ג, מדליית זהב ל-אריק זאבי במשקל עד 100 ק”ג. בזכייתו זו קבע אריק זאבי שיא, שלא נשבר עד היום: הספורטאי המבוגר ביותר שזכה בתואר אלוף אירופה לבוגרים.

■ אולימפיאדת לונדון 2012: מאמן אישי של אריק זאבי.

■ אליפות העולם, ריו דה ז’ניירו 2013: מדליית זהב לג’וּדוֹקָא ירדן ג’רבי במשקל עד 63 ק”ג. זו הייתה הזכייה הראשונה של ספורטאי/ת ישראלי/ת מענף הג’ודו בתואר זה. בנוסף, מקום שביעי ל-קמילה מינקאווה.

בשנת 2013, זכה הרשקו גם בתואר מאמן השנה של הוועד האולימפי הישראלי, כאשר ירדן ג’רבי, זוכה בתואר ספורטאית השנה.

■ אליפות העולם, צ’ליאבינסק 2014: מדליית כסף ל-ירדן ג’רבי במשקל עד 63 ק”ג. זכייה זו קבעה הישג היסטורי נוסף – הפעם הראשונה שספורטאי/ת ישראלי/ת זוכה במדליה בשתי אליפויות עולם ברצף.

■ אליפות אירופה, מונפלייה 2014: מדליית ארד ל-גילי כהן במשקל עד 52 ק”ג.

■ בשנת 2014, נבחר הרשקו למאמן השנה באירופה על ידי איגוד הג’ודו האירופי, שנימק את החלטתו בהתקדמות הגדולה שעשתה נבחרת ישראל, ההישגים והמדליות במגוון התחרויות, כשגולת הכותרת הייתה זכייתה של ירדן ג׳רבי בתואר אלופת העולם. בעקבות ההצלחות הרבות של הג’ודו בכלל, וג’ודו הנשים בפרט, נבחר הרשקו בפעם השנייה ברציפות למאמן השנה של הוועד האולימפי הישראלי וכמוהו גם; הג’וּדוֹקָא ירדן ג’רבי כספורטאית השנה.

■ אליפות אירופה, באקו 2015: מדליית ארד ל-ירדן ג’רבי במשקל עד 63 ק”ג.

■ אליפות העולם, קזחסטן 2015: מקום חמישי ל-ירדן ג’רבי במשקל עד 63 ק”ג, מקום שביעי ל-ליאור וילדיקן במשקל עד 70 ק”ג.

■ אליפות אירופה, קאזאן 2016: מדליית ארד ל-תמנע נלסון-לוי במשקל עד 57 ק”ג.

אולימפיאדת ריו דה ז’ניירו, 2016: לראשונה בהיסטוריה של ענף הג’ודו הישראלי נשלחו ארבע ספורטאיות להתחרות באולימפיאדה (שירה ראשוני – עד 48 ק״ג, גילי כהן – עד 52 ק״ג, ירדן ג׳רבי – עד 63 ק״ג ו-לינדה בולדר – עד 70 ק״ג). לראשונה, גם זכו שתי נשים להיות מדורגות במשחקים האולימפיים – מדליית ארד לירדן ג’רבי במשקל עד 63 ק”ג, ומקום שביעי ל-לינדה בולדר במשקל עד 70 ק”ג.

בסך הכל צבר הרשקו כמאמן 231 מדליות בינלאומיות, 23 מהן באליפויות אירופה, 2 מדליות בטורנירי מאסטרס, 2 מדליות באליפות העולם לבוגרות, מדליית ארד אחת במשחקי אירופה ומדליית ארד אולימפית אחת.

■ במאי שנת 2017, נבחר רשמית להיות חבר בדירקטוריון המאמנים באיגוד האירופי של הג’ודו. (חלקו מן המידע על המאמן שני הרשקו, הובא באדיבות ויקיפדיה.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן