אופיר שפיגל | טור אישי אורח נעים אינטרנט חדשות הביס והכיס חדשות כל הכותבים פרסום | יח"צ | דוברות | שיווק

שיווק: השקעה אסטרטגית בשיווק, לא תיקונים מהירים | אופיר שפיגל

בעיות שיווקיות שלכם לא ייפתרו אם רק תשלמו כמה מאות שקלים לקורס דיגיטלי: אין קסמים ו-אין פתרונות קסם ומעטות החברות שצומחות מ-0 ל-100 בזמן קצר וטיבם של טילים שהזמן שלוקח להם להגיע לפסגה, שווה לזמן שלוקח להם לחזור ולהתרסק על קרקע המציאות… לכן שיווק, כמו כל תהליך מצריך מחשבה, בקרה לאחור, בדיקה והתאמה – אבל בסוף, יש לא מעט עסקים שמצליחים כאן, אז יש גם מי שיודע לעשות את העבודה.
0
0
אופיר שפיגל מרצה באקדמיה ומנהל משרד אופיר שפיגל תקשורת וקשרי ממשל בע"מ ברקע: שיווק דיגיטלי | צילום: 123rf-com | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
אופיר שפיגל

המדיה החברתית שופעת ‘מומחים’ המבטיחים כיצד לעשות את המיליון הראשון והשני, שיביא לך עושר קל, פיננסים ותהייה נטוּל לחץ ושפע בכמה מאות שקלים באמצעות קורס דיגיטלי מפוקפק, להנות מחיים חסרי דאגות כלכליות ולהנות מכל השפע שניתן בקלות וזאת אם רק תשלמו כמה מאות שקלים לקורס דיגיטלי שיתפור את כל הבעיות השיווקיות שלכם.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

אז נכון, כל עסק, במיוחד עסק בתחילת דרכו, חייב לעסוק ב-שיווק. קודם באינטנסיביות גדולה יותר בהמשך (לפעמים) ניתן לעשות שיווק באינטנסיביות פחוּתה, אבל כל עסק חייב לשווק.

השיווק הדיגיטלי‘ בהחלט מאפשר לעסקים להגיע לקהלי היעד, אבל אין תרופת פלא אחת שעוזרת לכולם, לכל עסק, יש את הייחוּדיות שלו את הצרכים שלו ואת קהלי היעד שלו.

לכן, מוטב לבדוק מספר נושאים לפני שרוכשים את הקורס שיפתור את כל הבעיות שלכם;

מי קהלי היעד – לכל מוצר או שירות יש קהלי יעד והלקוחות שלכם, צריכים לקנות את מה שהם מחפשים ולא את מה שאתם רוצים למכור.

לפעמים, מספיק שיבינו שאתם הפתרון והמוצר שלכם מתאים, לפעמים, מספיק לדבר ולהציג את הפתרונות עבור הלקוחות, אבל תמיד, יש להציע פתרון לצורך.

אין הצלחה מובטחת בשיווק – מי שמבטיח תוצאות בדרך כלל יגן על עצמו בחוזה בדרך שתמנע מהצד השני לתבוע אותו בהמשך.

אני נוהג לצטט משפט מפורסם שאומר שבכל תהליך שיווקי אני זורק 50% מהכסף לפח… הבעיה, היא שלעולם לא נדע מראש מה הם אותם 50%.

אין כלי אחד נכון לשיווק – שיווק הוא ציור פסיפס שכולל הרבה אבנים, כולן יחד מציגות את התמונה המלאה, השיווק כולל את הנראות שלכם אבל גם את הדרך שבה אתם מדברים עם הלקוח וגם את התוצאות שלכם בעבר ועוד פרמטרים רבים, תמונה מלאה מציגה את הפתרון המיטבי.

שיווק היא דרך מצוינת “לשרוף כסף” – בסוף יש עניין של עלות תועלת – בחרו מה הכלים שמאפשרים לכם להגיע למירב קהלי היעד הרלוונטיים במחיר הטוב ביותר (ולא הזול ביותר).

ייתכן שבעוד כמה אלפי שקלים, תוכלו להגיע לעוד קהלים אבל העלוּת הנוספת לא תהיה כלכלית

תמיד לבחון תוצאותשיווק, כמו כל פעולה עסקית אחרת צריכה להימדד ב-יחס עלוּת תועלת – כמה עלה לי ומה זה ייצר לי…

היכן נמצאים קהלי היעד שלי – בעידן ריבוי הערוצים והכלים, ניתן להגיע לקהלים שונים במקומות שונים; כמי שרוצה לפרסם, לדוגמא; ‘מכשירי שמיעה‘ אולי לא הייתי מפרסם בטיקטוק.

מהצד השני, יכול להיות שב’טיקטוק‘ הייתי מפרסם לנכדים את מכשירי השמיעה שיסייעו להם להיות בקשר טוב יותר עם סבא וסבתא.

ה-DNA של השירות והמוצר – לכל מוצר ושירות יש DNA שמאפיין אותו ומאפיין את קהלי היעד שלו, נדמה לי שרוב אנשי העסקים בארץ, לא היו רוצים להיעזר בשירותי משרד עורך דין צעיר ופרוּע.

מהצד השני, להערכתי מסעדה אקזוטית פחות תצליח בפרסום ב’לינקדין‘ (אם כי תמיד יש יוצאים מהכלל).

לסיכום, אין קסמים ו-אין פתרונות קסם ומעטות החברות שצומחות מ-0 ל-100 בזמן קצר וטיבם של טילים שהזמן שלוקח להם להגיע לפסגה, שווה לזמן שלוקח להם לחזור ולהתרסק על קרקע המציאות

לכן שיווק, כמו כל תהליך מצריך מחשבה, בקרה לאחור, בדיקה והתאמה – אבל בסוף, יש לא מעט עסקים שמצליחים כאן, אז יש גם מי שיודע לעשות את העבודה.

הכותב אופיר שפיגל מרצה באקדמיה ומנהל משרד אופיר שפיגל תקשורת וקשרי ממשל בע”מ עוסק בייעוץ אסטרטגי, תקשורתי ותדמיתי, עבור חברות וארגונים ציבוריים והוא מחזיק באישור לוביסט מכנסת ישראל ופועל בהתאם לתקנון הכנסת.

0
0Tags

אודות הכותב

אופיר שפיגל

הכותב הינו יועץ תקשורת, מנהל משרד יח”צ ב'‏אופיר שפיגל - יחסי ציבור'‏ ומרצה מן החוץ לתקשורת באוניברסיטת חיפה.

שפיגל, מרצה באקדמיה ומנהל משרד אופיר שפיגל תקשורת וקשרי ממשל בע”מ עוסק בייעוץ אסטרטגי, תקשורתי ותדמיתי, עבור חברות וארגונים ציבוריים והוא מחזיק באישור לוביסט מכנסת ישראל ופועל בהתאם לתקנון הכנסת.

תושב קרית טבעון, שירת צנחנים, קצינים, תואר ראשון ושני, נשוי לטל + 3 בנות, כיום בעל משרד 'אופיר שפיגל תקשורת וקשרי ממשל בעמ'.

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-76

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

הדלקת המשואות יום העצמאות ה-76

תפילה ליום העצמאות 76

דילוג לתוכן