פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

הריון | לידה | תינוקות חדשות בריאות

שיא כל הזמנים בלידות ב’מרכז הרפואי פדה-פוריה’ ביולי

בסוף החודש שעבר, סוכמו נתוני הלידה מרכז הרפואי פדה-פוריה, שמראים, כי ביולי 2017, נשבר שיא של 359 לידות (199 בנים, 160 בנות) אל מול 315 לידות ביולי 2016 (161 בנים, 154 בנות) ו-334 לידות (174 בנים, 160 בנות) ב-2015. עוד עולה מן הנתונים, כי ביולי 2017, נולדו 10 זוגות תאומים.
היולדת שי פורת, ב'מרכז הרפואי פדה-פוריה' ביולי | צילום: מיה צבן
היולדת שי רום-פורת (אפיקים), שיא של כל הזמנים בלידות ב’מרכז הרפואי פדה-פוריה’ ביולי | צילום: מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי פדה- פוריה

שיא של כל הזמנים במספר הלידות ב’מרכז הרפואי פדה-פוריה – טבריה’, נשבר בחודש יולי. “החודש האחרון  היה פורה במיוחד לא רק בהשוואה ליולי בשנים קודמות, אלא בהשוואה לכל החודשים. שברנו שיא של 359 לידות”, בישר בגאווה, פרופ’ משה בן עמי, מנהל האגף לאם וליילוד.

 ■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

למרות שהעומס הורגש במהלך כל החודש, רק אתמול (ג) כשסוכמו הנתונים ניתן היה לקבוע בוודאות- נשבר שיא הלידות במרכז הרפואי פדה-פוריה. מנהל האגף לאם וליילוד בישר היום (רביעי, י’ באב התשע’ז) כי; “החודש האחרון היה פורה במיוחד, לא רק בהשוואה לחודש יולי בשנים קודמות, אלא בהשוואה לכל החודשים. שברנו שיא, והגענו ל- 359 לידות, במהלך יולי 2017“.

פרופ’ בן עמי, מציין עוד, כי; “יולדות בוחרות ללדת בפדה-פוריה גם בזכות גישת אפס הפרדה, אשר מעצימה את החוויה ליולדת ולמשפחה, “אנחנו מאפשרים גישת ‘אפס הפרדה’ ליולדות הרוצות בכך. היתרונות רבים, החל מחיזוק הקשר בין האם לתינוק, דרך עידוד ההנקה, והקניית ביטחון לאם בטיפול ביילוד.

יתרון חשוב נוסף הוא שגישה זו מסייעת לתינוק לעבור בצורה קלה מהחיים המוגנים בתוך הרחם, לחיים בחוץ”.

 “נשים בוחרות ללדת כאן ב’מרכז הרפואי פדה-פוריה – טבריה’, בגלל היחס החם, האוזן הקשבת…”.

בסוף החודש סוכמו נתוני הלידה אשר מראים, כי בחודש יולי 2017, נשבר שיא של 359 לידות (199 בנים, 160 בנות) אל מול 315 לידות ביולי 2016 (161 בנים, 154 בנות) ו-334 לידות (174 בנים, 160 בנות) ב-2015.

עוד עולה מן הנתונים, כי ביולי 2017, נולדו 10 זוגות תאומים.

היולדת מירב אשר עם בני משפחתה מטבריה | צילום: מיה צבן
היולדת מירב אשר עם משפחת אשר מטבריה בהרכב מלא, שלושת הילדים נולדו בבית היולדות פוריה | צילום: מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי פדה- פוריה

מירב אשר, בת 37, תושבת טבריה, הגיעה אל חדר לידה ב-31.7; “אני מאמינה שגם אם הייתי גרה בעיר עפולה, הייתי מגיעה ללדת כאן. אי אפשר לתאר את זה במלים, זה כמו ללדת בבית עם המשפחה. לא מפתיע אותי שנשבר שיא של לידות, נשים בוחרות ללדת כאן ב’מרכז הרפואי פדה-פוריה – טבריה’, בגלל היחס החם, האוזן הקשבת…”.

היולדת הנאדי והיב ממג’אר, בת 35, שזו לה לידה רביעית בפדה-פוריה, מוסיפה , “ילדתי בת, הלידה היתה מהירה מאד הגעתי עם פתיחה של תשע אצבעות, תוך חצי שעה כבר הייתי אחרי לידה. המיילדות היו נהדרות, מאד עזרו לי”.

עבור האם היולדת שי רום-פורת, בת 30 מקיבוץ אפיקים, זו לידה ראשונה; “הגענו בשני בבוקר בהתחלה היה מאד רגוע אחר כך, התחלנו להרגיש את חדרי הלידה מתמלאים, המיילדת שלנו כל הזמן מיהרה מחדר לחדר.

בחרנו ללדת כאן גם בגלל הקרבה הגאוגרפית אבל גם בגלל ההמלצות הרבות, כולם המליצו לי, אמרו שהצוות מקצועי והמחלקה טובה ונעימה”. היולדת שי, ילדה את בנה הבכור ביום בשני 31.7 בערב, בדיוק בתאריך המתוכנן.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן