מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

דיני משפחה וירושה חדשות

שופטת ביהמש לענייני משפחה פסקה בסמוך שתי החלטות סותרות

נציב תלונות הציבור על שופטים, כב' השופט (בדימוס) שהם, קבע בהחלטתו; השופטת, לא נתנה הסבר מניח את הדעת להתנהלותה במסגרתה נקבעה תחילה סגירת התיק הלכה למעשה "מטעמי הבקשה ובהמלצת יחידת הסיוע" וכעבור כשבועיים הוחלט על דחיית אותה בקשה עצמה בניגוד לאמור בהחלטה הראשונה ובאומרה, כי לא קיימת דחיפות רבה ואין חשש לגרימת נזק למי מהצדדים ◄הנציב, שגם אם סברה השופטת, כי ההחלטה הראשונה, שקיבלה את בקשת המתלוננת, בטעות יסודה, וכי לא היה מקום לקצר את תקופת עיכוב ההליכים ולסגור את התיק לפני קבלת תגובת הבעל, היה עליה להתייחס לכך במסגרת ההחלטה השנייה, וטרם מתן החלטה המנוגדת להחלטה קודמת שניתנה על ידה.
נציב תלונות הציבור על שופטים, השופט (בדימוס) אורי שהם, ברקע לצורך המחשה בימש לענייני משפחה בעיר חדרה | עיבוד: שולי סונגו
שופט (בדימוס) אורי שהם

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או ב’טוויטר’.

לאחר מתן ההחלטה הראשונה, הודיע בעלה של המתלוננת, כי הוא מתנגד לקיצור תקופת עיכוב ההליכים. בעקבות הגשת תגובתו החליטה השופטת, כי היא לא מצאה טעם של ממש; “אשר יש בו דחיפות גדולה וגרימת נזק למי מהצדדים”, בגינם יש לקצר תקופת עיכוב ההליכים וכך למעשה, דחתה את אותה בקשה עצמה.

נציב תלונות הציבור על שופטים, כב’ השופט (בדימוס) שהם, הנציב שהם, קבע בהחלטתו, כי; השופטת, לא נתנה הסבר מניח את הדעת להתנהלותה במסגרתה נקבעה תחילה סגירת התיק הלכה למעשה “מטעמי הבקשה ובהמלצת יחידת הסיוע” וכעבור כשבועיים, הוחלט על דחיית אותה בקשה עצמה בניגוד לאמור בהחלטה הראשונה ובאומרה, כי לא קיימת דחיפות רבה ואין חשש לגרימת נזק למי מהצדדים.

עוד נאמר בהחלטת הנציב, שגם אם סברה השופטת, כי ההחלטה הראשונה, שקיבלה את בקשת המתלוננת, בטעות יסודה, וכי לא היה מקום לקצר את תקופת עיכוב ההליכים ולסגור את התיק לפני קבלת תגובת הבעל, היה עליה להתייחס לכך במסגרת ההחלטה השנייה וטרם מתן החלטה המנוגדת להחלטה קודמת שניתנה על ידה.

מטעם אגף דוברות הסברה ותקשורת של משרד המשפטים, מסרה הגב’ שני מנדס-כהן, בהחלטה אחרת שניתנה באחרונה, מצא נציב תלונות הציבור תלונה נוספת מוצדקת, לפיה התגלו ליקויים מערכתיים בהתנהלות בית הדין הרבני.

נטען, כי בית הדין, נתן 9 החלטות ביום אחד, תוך סתירה בין ההחלטות השונות.

“הגם שהמסמכים, הועברו למתלוננת בסופו של דבר, אין זה תקין שההעברה בוצעה בחלוף מספר חודשים ממועד הגשתם…”.

במקרה נוסף גורמי מזכירות בבית הדין הם שהכריעו בשאלת חיסיון מסמכים שהוגשו מטעם מומחה אשר מונה על ידי בית הדין.

אגב בירורה של תלונה, נמצא, כי בחלוף שלושת החודשים, מאז פרש אב בית הדין לגמלאות, ניתנו ביום אחד 9 החלטות שונות, בתיק המתנהל בבית הדין הרבני האזורי.

החלטות אלו, עודכנו במערכות בית הדין מספר שבועות לאחר שהמתלוננת הגישה את בקשותיה וניתנו כולן במרוכז, ביום אחד.

זאת, תוך סתירה בין ההחלטות השונות, כאשר באותו היום, ניתנה החלטה נוספת המבהירה את פשר מתן ההחלטות הנזכרת לעיל.

באשר להכרעת החיסיון על ידי גורמי מזכירות בית הדין, קבע, הנציב השופט (בדימוס) אורי שהם, כי; “אין זה ראוי שהחלטה בנוגע ל‘חיסיון המסמכים’ תיעשה על ידי הגורמים המנהליים בבית הדין וזאת בפרט שעה שבית הדין, נסמך בהחלטותיו על מסמכים אלו, מבלי שהביאם, קודם לכן, לעיונם של כל הצדדים להליך.

הגם שהמסמכים, הועברו למתלוננת בסופו של דבר, אין זה תקין שההעברה בוצעה בחלוף מספר חודשים ממועד הגשתם“.

תמציות ההחלטות;

אל תמצית החלטה הדוחה בקשה זמן קצר לאחר שאותה בקשה עצמה התקבלה והתיק בעניינה נסגר.

אל תמצית החלטה על ליקויים מערכתיים שהתגלו בהתנהלות בית הדין הרבני.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן