קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

דיני משפחה וירושה חדשות

שופטת ביהמש לענייני משפחה פסקה בסמוך שתי החלטות סותרות

נציב תלונות הציבור על שופטים, כב' השופט (בדימוס) שהם, קבע בהחלטתו; השופטת, לא נתנה הסבר מניח את הדעת להתנהלותה במסגרתה נקבעה תחילה סגירת התיק הלכה למעשה "מטעמי הבקשה ובהמלצת יחידת הסיוע" וכעבור כשבועיים הוחלט על דחיית אותה בקשה עצמה בניגוד לאמור בהחלטה הראשונה ובאומרה, כי לא קיימת דחיפות רבה ואין חשש לגרימת נזק למי מהצדדים ◄הנציב, שגם אם סברה השופטת, כי ההחלטה הראשונה, שקיבלה את בקשת המתלוננת, בטעות יסודה, וכי לא היה מקום לקצר את תקופת עיכוב ההליכים ולסגור את התיק לפני קבלת תגובת הבעל, היה עליה להתייחס לכך במסגרת ההחלטה השנייה, וטרם מתן החלטה המנוגדת להחלטה קודמת שניתנה על ידה.
נציב תלונות הציבור על שופטים, השופט (בדימוס) אורי שהם, ברקע לצורך המחשה בימש לענייני משפחה בעיר חדרה | עיבוד: שולי סונגו
שופט (בדימוס) אורי שהם

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או ב’טוויטר’.

לאחר מתן ההחלטה הראשונה, הודיע בעלה של המתלוננת, כי הוא מתנגד לקיצור תקופת עיכוב ההליכים. בעקבות הגשת תגובתו החליטה השופטת, כי היא לא מצאה טעם של ממש; "אשר יש בו דחיפות גדולה וגרימת נזק למי מהצדדים", בגינם יש לקצר תקופת עיכוב ההליכים וכך למעשה, דחתה את אותה בקשה עצמה.

נציב תלונות הציבור על שופטים, כב' השופט (בדימוס) שהם, הנציב שהם, קבע בהחלטתו, כי; השופטת, לא נתנה הסבר מניח את הדעת להתנהלותה במסגרתה נקבעה תחילה סגירת התיק הלכה למעשה "מטעמי הבקשה ובהמלצת יחידת הסיוע" וכעבור כשבועיים, הוחלט על דחיית אותה בקשה עצמה בניגוד לאמור בהחלטה הראשונה ובאומרה, כי לא קיימת דחיפות רבה ואין חשש לגרימת נזק למי מהצדדים.

עוד נאמר בהחלטת הנציב, שגם אם סברה השופטת, כי ההחלטה הראשונה, שקיבלה את בקשת המתלוננת, בטעות יסודה, וכי לא היה מקום לקצר את תקופת עיכוב ההליכים ולסגור את התיק לפני קבלת תגובת הבעל, היה עליה להתייחס לכך במסגרת ההחלטה השנייה וטרם מתן החלטה המנוגדת להחלטה קודמת שניתנה על ידה.

מטעם אגף דוברות הסברה ותקשורת של משרד המשפטים, מסרה הגב' שני מנדס-כהן, בהחלטה אחרת שניתנה באחרונה, מצא נציב תלונות הציבור תלונה נוספת מוצדקת, לפיה התגלו ליקויים מערכתיים בהתנהלות בית הדין הרבני.

נטען, כי בית הדין, נתן 9 החלטות ביום אחד, תוך סתירה בין ההחלטות השונות.

"הגם שהמסמכים, הועברו למתלוננת בסופו של דבר, אין זה תקין שההעברה בוצעה בחלוף מספר חודשים ממועד הגשתם…".

במקרה נוסף גורמי מזכירות בבית הדין הם שהכריעו בשאלת חיסיון מסמכים שהוגשו מטעם מומחה אשר מונה על ידי בית הדין.

אגב בירורה של תלונה, נמצא, כי בחלוף שלושת החודשים, מאז פרש אב בית הדין לגמלאות, ניתנו ביום אחד 9 החלטות שונות, בתיק המתנהל בבית הדין הרבני האזורי.

החלטות אלו, עודכנו במערכות בית הדין מספר שבועות לאחר שהמתלוננת הגישה את בקשותיה וניתנו כולן במרוכז, ביום אחד.

זאת, תוך סתירה בין ההחלטות השונות, כאשר באותו היום, ניתנה החלטה נוספת המבהירה את פשר מתן ההחלטות הנזכרת לעיל.

באשר להכרעת החיסיון על ידי גורמי מזכירות בית הדין, קבע, הנציב השופט (בדימוס) אורי שהם, כי; "אין זה ראוי שהחלטה בנוגע ל'חיסיון המסמכים' תיעשה על ידי הגורמים המנהליים בבית הדין וזאת בפרט שעה שבית הדין, נסמך בהחלטותיו על מסמכים אלו, מבלי שהביאם, קודם לכן, לעיונם של כל הצדדים להליך.

הגם שהמסמכים, הועברו למתלוננת בסופו של דבר, אין זה תקין שההעברה בוצעה בחלוף מספר חודשים ממועד הגשתם".

תמציות ההחלטות;

אל תמצית החלטה הדוחה בקשה זמן קצר לאחר שאותה בקשה עצמה התקבלה והתיק בעניינה נסגר.

אל תמצית החלטה על ליקויים מערכתיים שהתגלו בהתנהלות בית הדין הרבני.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן