ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

חינוך צבא | משטרה | ביטחון

‘שבוע ההתגוננות’ של מערכת החינוך הארצי בבתיהס ובגני הילדים

מערכת החינוך פותחת את שבוע ההתגוננות השבוע יכלול; התמודדות עם ירי טילים בעת ההפסקה, תרגול  צוותי החירום הבית ספריים  ותרגול "למידה מרחוק" ◄השנה לראשונה: יערך סקר מקוון ורחב היקף למיפוי הכשירות במרחבים הממוגנים במוסדות החינוך שיסייע בתכנון וקבלת החלטות בזמן חירום ◄על רקע החשש מהתפשטות נגיף הקורונה – לא יכלול התרגול התכנסות במרחבים מוגנים אלא רק תרגול של נתיבי הגישה אליהם כשהמשך התרגיל יתבצע בכיתות.
0
0

משרד החינוך, פתח היום (ראשון, ה’ באדר התש”פ) את ‘שבוע ההתגוננות’ של מערכת החינוך הארצי בבתי הספר ובגני הילדים שבוע זה, צפוי לכלול התמודדות עם ירי טילים, למידה מרחוק ותרגול של צוותי החירום בבתי הספר ברחבי מדינת ישראל. ביום שלישי, ז’ באדר התש”פ, ה- 3.3.2020 בשעה 10:05 תקבע במהלך ההפסקה נקודת השיא של השבוע כשבאותה עת, יתרגלו התלמידים ‘התמודדות עם ירי טילים’.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

שמואל אבואב מנכל משרד החינוך, 'שבוע ההתגוננות' של מערכת החינוך הארצי בבתי הספר ובגני הילדים | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
שמואל אבואב

שר החינוך חבר כנסת הרב רפי פרץ, אומר, כי; “משרד החינוך הוא חלק אינטגרלי ביותר במערך ההתגוננות הלאומי. גופים רבים במשרד עמלים על מנת שאם נידרש כמדינה למצב חירום, כלל המערכת, תפעל בצורה היעילה והמיטבית ביותר.

במצב חירום לאומי או במצב של הסלמה ביטחונית בדרום או בצפון, אחד מפיתוחי מערכת החינוך הוא הרחבת מערך הלמידה מרחוק בעבור כל שכבות הגיל באמצעות מערכות דינמיות.

כל עוד הנושא בידינו, לא תהיה שגרת חירום שתעצור את התלמידים מלהמשיך ולהצליח בלימודיהם. שגרת יומם חשובה לנו ולא ניתן לשום רעש רקע לגדוע את מרקם חייהם התקין של התלמידות והתלמידים”. אמר שר החינוך הרב פרץ.

מנכל משרד החינוך, מר שמואל אבואב; “למערכת החינוך, תפקיד מכריע בחוסן הלאומי של מדינת ישראל. לאור זאת, לאורך כל השנה, המשרד מוביל שורה של תכניות שיבטיחו את מוכנות הצוותים החינוכיים והתלמידים להתמודדות עם מצבים של אי ודאות ומצבי חירום.

אנו מאמינים שככל שהמוכנות של מערכת החינוך, תהיה גבוהה יותר, היא תצליח לתרום לחיזוק החזית הביטחונית ולחוסן של החברה הישראלית. המוכנות של המערכת היא רחבה והיא יוצאת מחוץ לגבולות בית הספר.

היא מתרחבת גם למענים לימודיים שניתנים לתלמיד בבית באמצעותו של מערך הלמידה מרחוק, שכולל מגוון עשיר, ידידותי וחדשני של תכנים”. סיכם מנכל משרד החינוך, מר אבואב.

מטעם מנהל דוברות והסברה של משרד החינוך, מסרה הגב’ ענתי מנשורי לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי על רקע התפשטות נגיף הקורונה, הוחלט לערוך עדכון בתרגול ולא לכנס את התלמידים במרחבים הממוגנים אלא לקיים אותו רק בנתיבי הגישה אליהם.

המשך התרגיל, בדיקת הנוכחות וההפגה, יתבצעו בכיתות הלימוד. התרגיל, צפוי להינעל ביום חמישי ה- 5.3.2020, כשהוא מתקיים בליווי ובשיתוף של פיקוד העורף, הרשויות המקומית, משטרה, מדא, כבאות והצלה.

משרד החינוך, יקיים תרגיל ארצי ל’למידה מרחוק בחירום’ אליו יצטרפו השנה לראשונה גם בתי הספר החרדיים.

כחלק משיפור היערכות לחירום, יערך השנה לראשונה בשיתוף פיקוד העורף, סקר מקוון למיפוי כשירות המרחבים הממוגנים במוסדות החינוך בקרב רכזי הביטחון הבית ספריים.

נתוני מיפוי המיגון של מוסדות החינוך, ירוכזו במערכת נתונים של פיקוד העורף, אשר תסייע לתכנן ולקבל החלטות לגבי קיום לימודים בזמן חירום בכפוף להנחיות פיקוד העורף (פקער) ומגבלות נתוני ה’מיגון‘.

חינוך לחירום

חינוך טוב יכול להציל חיים! פיקוד העורף ומשרד החינוך פתחו יחד תכנית לימודים ייחודית שמטרתה להקנות ידע ומיומנות להתמודד עם מצבים בלתי צפויים. ניסיון העבר מוכיח – כשיודעים כיצד להתמודד עם מצבי חירום, מצליחים ברגע האמת לפעול על פי ההנחיות ולהציל חיים.צפו בסרטון וגלו למה חינוך לחירום הוא נחוץ >>

פורסם על ידי ‏פיקוד העורף‏ ב- יום ראשון, 1 במרץ 2020

במהלך התרגיל השבועי, משרד החינוך יקיים תרגיל ארצי ל’למידה מרחוק בחירום‘ אליו יצטרפו השנה לראשונה גם בתי הספר החרדיים. במהלך התרגיל, יתנסו צוותי ההוראה והתלמידים בתקשורת ובלמידה מרחוק, מכל מקום בו הם שוהים, באמצעות שימוש בסביבות וב’תכני לימוד דיגיטליים‘.

מערך הלמידה מרחוק, מאפשר למידה בעתות חירום בכמה מסגרות; ביצוע משימות מתוקשבות, באופן שיתופי או פרטני, כל תלמיד/ה בזמנו/ה החופשי, או בלמידה סינכרונית משותפת, על ידי מורות/ים. ברמה בית ספרית או ברמה הארצית.

התרגיל המתוכנן, נועד לחזק ולבסס את המקצועיות של צוותי ההוראה והתלמידים, בהוראה ובלמידה ב’סביבות לימודיות מקוונות‘ ובחוויה של הצלחה בביצוע המשימות השונות.

בנוסף, יערך השבוע, תרגול בנושא; “הפעלת בני נוער מתנדבים” ברשויות המקומיות ובמסגרתו יתורגלו אלפי בני נוער וחברי המנהיגות הצעירה למשימות סיוע לקהילה בשעת חירום.

להלן רשימת המוקדים לתרגילי התצוגה (הפתוחים לתקשורת בכפוף לתאום מוקדם);

רשימת המוקדים לתרגילי התצוגה (הפתוחים לתקשורת בכפוף לתאום מוקדם)

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן