קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

אוניברסיטה | מכללה כאן מדע | טכנולוגיה

שבוע הבינה המלאכותית במרכז לסייבר באוניברסיטת חיפה

הכנס המסקרן על אינטליגנציה מלאכותית, יתקיים בבניין הראשי ב'מצפור עופר' וידון ב'בינה מלאכותית בשווקים' ובהשלכות משפטיות של 'שיטור מנבא'. בין דוברי המפתח; פרופ' הלן ניסנבאום, Cornell Tech; פרופ' אביתר מתניה, אוניברסיטת תל-אביב ◄ ייערך דיון ב'השלכות המשפטיות והאתיות של בינה מלאכותית' בשילוב חוקרים צעירים וותיקים, ממוסדות אקדמיים ◄ההשתתפות בכנס ביום שלישי, ה-27 בנובמבר ו-בימים רביעי וחמישי, ה-28-29 בנובמבר היא ללא כל עלות. אך כרוכה בהרשמה מראש.
שבוע הבינה המלאכותית במרכז לסייבר משפט ומדיניות באונ' חיפה
בינה מלאכותית

אגוד האינטרנט בישראל, הסב את תשומת לבנו לקיומו של 'שבוע הבינה המלאכותית' ב'מרכז לסייבר משפט ומדיניות' שיתקיים ב-אוניברסיטת חיפה בשבוע הבא (ביום שלישי, ה-27 בנובמבר ו-בימים רביעי וחמישי, ה-28-29 בנובמבר) יתקיימו מספר אירועים בהם; כנס בינלאומי בנושא; "AI, Law & Policy" בשיתוף 'המרכז לחקר הגנת הסייבר ב-אוניברסיטה העברית'.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

הכנס המסקרן על אינטליגנציה מלאכותית, יתקיים בבניין הראשי ב'מצפור עופר' וידון ב'בינה מלאכותית בשווקים' ובהשלכות משפטיות של 'שיטור מנבא'. בין דוברי המפתח; פרופ' הלן ניסנבאום, Cornell Tech; פרופ' אביתר מתניה, אוניברסיטת תל-אביב.

ההשתתפות בכנס היא ללא כל עלות, אך כרוכה בהרשמה מראש. לתכנית והרשמה ליום 27.11.18

בימים רביעי וחמישי, ה-28-29 בנובמבר, תתקיים סדנה בינלאומית בנושא;"AI: Legal & Ethical Implications" בשיתוף Global Network of Internet and Society Research Centers (NoC) , Hans-Bredow-Institute ו-(Alexander von Humboldt Institut f?r Internet und Gesellschaft (HIIG).

בסדנה זו, ייערך דיון ב'השלכות המשפטיות והאתיות של בינה מלאכותית' בשילוב חוקרים צעירים וותיקים, ממוסדות אקדמיים.

בנוסף, האירוע יכלול את המפגש הרשמי הראשון של (European Hub of the Global Network of Centers for Internet and Society (NoC) שהחל לפעול לאחרונה.

לתכנית והרשמה לימים; 28-29.11.18

לכל מידע נוסף; cyber@univ.haifa.ac.il.

█ בינה מלאכותית; "לגרום למכונה להתנהג בדרך שהייתה נחשבת לאינטליגנטית לו אדם התנהג כך…"

בינה מלאכותית (נקראת גם; אינטליגנציה מלאכותית) היא ענף שלמדעי המחשב העוסק ביכולתנו לתכנת מחשבים לפעול באופן המציג יכולות שאפיינו עד כה את הבינה האנושית בלבד.

הגדרה דומה לתחום זה ניתנה על ידי מרווין מינסקי; "לגרום למכונה להתנהג בדרך שהייתה נחשבת לאינטליגנטית לו אדם התנהג כך".

בינה מלאכותית | צילום: alex-knight
בינה מלאכותית | צילום: alex-knight

העוסקים בבינה מלאכותית מבכרים לעיתים הגדרה מצמצמת של מושג זה, כאילו בינה מלאכותית היא "כל מה שאדם יודע לעשות אך עדיין אין אנו יודעים לתכנת אותו".

בהתאם להגדרה זו, היכולת לשחק שחמט נחשבה ליכולת שבמסגרת הבינה המלאכותית, עד לשלב שבו הצלחנו לתכנת את המחשב כך שהתחיל לנצח.

המבחן המקובל ביותר לבינה מלאכותית הוטבעה בשנת 1950 על ידי אלן טיורינג, וידועה בשם; "מבחן טיורינג" מכונה תחשב לתבונית, אם יינתן לאדם "הבוחן" היושב בחדר סגור, לנהל שיחה באמצעות ממשק מחשב (Console) עם שתי ישויות שנמצאות בחדר השני.

כאשר אחת מהן תהיה מכונה והשנייה אנושית והמשוחח לא יוכל לזהות מי משתי הישויות היא מכונה או אדם מכונה, או-אז, המכונה תחשב לתבונית.

תחרויות לא רשמיות, המכונות "תחרות טיורינג", נערכות מדי שנה כאשר המשתתפים מנסים להעמיד תוכנות ל"מבחן טיורינג".

ואולם, הבוחנים, בדרך כלל פרופסורים מנוסים, מצליחים לזהות בקלות מי משוחח עמם. נכון לשנת 2014, הצליחה תוכנה ב-33% מהמקרים לדמות שיחה ברמה אינטלקטואלית של נער בן 13 שנים.

(מעבר מוצלח של מבחן טיורינג הוגדר על ידי טיורינג, כנראה בבדיחות הדעת, כהצלחה של לפחות 30% מהמקרים).

בינה מלאכותית נחקרת בשתי רמות;

  • בינה מלאכותית דמוית אנוש, שבה המחשב חושב ומסיק מסקנות באופן דומה לזה של המוח האנושי.
  • בינה מלאכותית שאינה דמוית אנוש, שבה המחשב, יגיע ליכולות עצמאיות לחשיבה, ללא קשר לדרך שבה המוח האנושי עושה זאת.

עוד בהרחבה על בינה מלאכותיתוביום שלישי, ה-27 בנובמבר ו-בימים רביעי וחמישי, ה-28-29 בנובמבר כחלק משבוע הבינה המלאכותית במרכז לסייבר משפט ומדיניות שיתקיים באוניברסיטת חיפה.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן