איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

אופקים חדשות כאן ישראל מדינה ירוקה מועצה אזורית גולן נדל"ן צפת

ר.מ.י תקצה כ-100 מיליון ₪ לקידום כ-93 פרויקטים סביבתיים חדשים

מנהל רשות מקרקעי ישראל המשמש גם כיושב ראש הקרן לשטחים פתוחים עורך דין עדיאל שמרון; "התקציב שהקצתה השנה 2020 באמצעות הקרן לשטחים פתוחים, רשות מקרקעי ישראל לטובת השטחים הפתוחים, במסגרת הקול הקורא, הוא הגבוה ביותר שהיה מאז הקמתה של הקרן והוא מבטא את היקף פעילותה של הרשות בשיווק קרקעות למטרות שונות ממנה נגזר התקציב לשטחים הפתוחים".
עורך דין עדיאל שמרון מנהל רשות מקרקעי ישראל ויושב ראש הקרן לשטחים פתוחים ברקע צילום: הדמייה של יער-ירושלים -"ליגם" פרויקטים סביבתיים | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
עורך דין עדיאל שמרון

בישיבת הנהלת ‘הקרן לשמירה על שטחים פתוחים’ של רשות מקרקעי ישראל (רמי), אושר תקציב לכ 93 פרויקטים סביבתיים לשיקום, שימור ופיתוח שטחים פתוחים ברחבי הארץ. זאת, מתוך 246 בקשות שהוגשו על ידי גופים שונים; רשויות מקומיות, משרדים ממשלתיים, רשויות סְטָטוּטוֹרִייות וכן, גופים נוספים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

מנהל רשות מקרקעי ישראל המשמש גם כיושב ראש הקרן לשטחים פתוחים שהיא אחד הגופים המרכזיים כיום במימון פרויקטים סביבתיים בישראל עורך דין עדיאל שמרון; “התקציב שהקצתה השנה רשות מקרקעי ישראל לטובת השטחים הפתוחים, במסגרת הקול הקורא, הוא הגבוה ביותר שהיה מאז הקמתה של הקרן.

התקציב, מבטא את היקף פעילותה של הרשות בשיווק קרקעות למטרות שונות ממנה נגזר התקציב ל”שטחים הפתוחים“.

התקציב שהקצתה השנה רשות מקרקעי ישראל לטובת השטחים הפתוחים, במסגרת הקול הקורא, הוא הגבוה ביותר שהיה מאז הקמתה של הקרן והוא מבטא את היקף פעילותה של הרשות בשיווק קרקעות למטרות שונות ממנה נגזר התקציב לשטחים הפתוחים“. הוסיף עורך דין שמרון, מנהל רשות מקרקעי ישראל.

הקרן לשמירה על שטחים פתוחים של רשות מקרקעי ישראל, פועלת מכוח החוק לשמירה על השטחים הירוקים במדינה ופועלת אל מול משרדי ממשלה, רשויות סטטוטוריות, גופים מוניציפליים, חברות ממשלתיות וגופים נוספים, לתמיכה בפרויקטים בשטחים הפתוחים ולשימורם.

במסגרת פעילותה הקרן, מקצה מדי שנה, עשרות מיליוני שקלים לסיוע במימון פרויקטים העוסקים בשמירה, פיתוח סביבתי וטיפוח של השטחים הפתוחים שמחוץ לשטחים העירוניים הבנויים.

להלן חלק מהפרויקטים שאושרו על ידי הקרן לשטחים פתוחים;

פארק הלימונים – צפת

הקרן לשטחים פתוחים תקצה 2,500,000 להקמת פארק טבע בלב העיר בשטח של כ-354 דונם, בין שכונת כנען לשכונת רזים, המתחבר לשבילי טיול בנחל עכברה הסמוך.

הפרויקט מתוכנן להיות מרכז עירוני לפנאי וספורט, וכולל שיקום טרסות ובוסתנים ובניית טיילת ושביל הליכה ואופניים באורך 3.7 קילומטר לאורך נחל עכברה, כמו גם פינות ישיבה, פיקניק ונקודת תצפית בראש הוואדי שבתחילת המסלול.

הפרויקט כולל גם שיקום אתר פסולת והקמת מצפור במקומו, שיקום מעיינות, שחרור מימיהם לטבע, פינוי פסולת מקרבתם, עבודות לעיצוב אפיק הנחל, שיקום הצמחייה הטבעית וטיפול להרחקת מינים פולשים ולחיזוק הצמחייה הטבעית והנדירה.

שיקום נחל סער קטע מסעדה

הקרן לשטחים פתוחים תקצה 2,500,000 לשיקום נחל סער השוכן בין הגולן לחרמון. הנחל, זורם לאורך 11 קילומטרים. הפרויקט כולל מקטע לאורך כ-3.5 קילומטרים של הנחל, מ-גשר תאומים, במעלה הישוב מסעדה, עד גשר הידידות בסמוך ליישוב עין קיניה.

הפרויקט מתמקד בשיקום האקולוגי של הנחל, תחילה יתבצע פינוי וסילוק מלא של מפגעי פסולת המצטברים ברצועת הנחל. ערימות הפסולת, יעברו מיון על מנת לאפשר מחזור מקסימאלי.

תקודם הרחבת מסדרון הנחל, מיתון גדות והגברת המורכבות המבנית, שיקום צמחי על פי תכנית שיקום לצמחיית בית הגידול הלח ממקור מקומי ושיקום הפגיעה שנגרמה לגדות הנחל כתוצאה מהשלכה והצטברות פסולת.

לאורך הנחל, יוקם שביל הליכה שישרת את תושבי האזור, יקשור יחד את שלושת הכפרים הסמוכים – מג’דל שמס, מסעדה ועין קניה. השביל המתוכנן מהווה הארכה של המסלול הקיים היום והוא החוליה החסרה במערכת הטיילות האזוריות, המשלימה ציר טיילות לאורך 15 קילומטר.

תוכנית שיקום, פיתוח והנגשת מבואות נחל חימר כמושכן תיירותי – מועצה אזורית תמר

הקרן לשטחים פתוחים תקצה 2,000,000 ₪ להפיכת מניפת הסחף של נחל חימר למרחב שטח פתוח בעל אופי אקולוגי ייחודי המהווה מושכן תיירותי למגוון רב של קהלים זאת תוך שימוש בר קיימא במשאבי האזור.

הפרויקט המתפרס על שטח של כ-135 דונם כולל מבואה תיירותית המהווה מרכז מידע, נקודת יציאה לטיולים באזור ונקודת יציאה לרכיבה מדברית.

כמו כן, מתוכננים שבילי הליכה ואופניים לאורך נקודת עניין, מסתורי צפרות ומופע מים של נישות ומתחם לאירועי יוגה ורוח תחת כיפת השמים.

נחל צלמון – שיקום אקולוגי וטיילת

הקרן לשטחים פתוחים תקצה 1,500,000 ₪ ל-רשות הטבע והגנים לטובת שיקום אקולוגי וטיילותי בנחל צלמון. שיפור חזות הגן הלאומי המוכרז ומקטע הנחל התחתון ממפגעים סביבתיים ובטיחותיים, הנגשת ערכי המורשת שבנחל ובכללם תחנות הקמח הרבות אשר לאורכו, שימור וניתור בתי הגידול הנדירים העומדים תחת לחץ למען הדורות הבאים.

כן, הנגשת מידע לציבור המבקרים בעזרת שילוט הממחיש את ערכי הטבע והמורשת, צמצום שהיית הבקר בערוץ הנחל על מנת לשפר את חווית הטיול וצמצום זיהום המים שיוזרמו לכינרת.

הזרימה הצפויה לשוב לנחל, דורשת עדכון של מערך הטיילוּת (כולל מערך דרכי גישה, חנייה, שבילים ושילוט) בנוסף נדרשות פעולות תחזוקה בהן תיקון טרסות, נטיעת עצי בוסתן.

חיזוק טחנות הקמח שבמעלה ובמורד הנחל (11 טחנות), גידור ותיחום בריכות החורף והגנה על בתי הגידול. פינוי מפגעים ופסולת במספר מוקדים בשטח הגן הלאומי וטיפול במינים פולשים. בנוסף, יבוצע ניטור בעלי חיים באמצעות מצלמות.

יער ירושלים חיבור העיר ליער

הקרן לשטחים פתוחים תקצה 1,275,000 ₪ לפרויקט של שיקום, טיפוח והנגשה של מרחב יער ירושלים. הקמת מערכת שבילי טיילות המספקת גישה נוחה אל כל השטח לכלל האוכלוסייה, לרבות אנשים עם מוגבלויות ומשפחות. הקמת אזור מבקרים פתוח עם פינות ישיבה פתוחות לקהל ולפעילויות לימודיות וקהילתיות.

הקמת מערכת שבילים נגישה לאוכלוסייה מגוונת, הקמת מרחב לקבלת מבקרים הצופה על הנוף, הקמת אזור ייעודי ללינת שטח, הכשרת אזור ייעודי לבישולי שדה, טיפול והרמת הנוף ביער האורנים ובחורש הטבעי, טיפוח הצומח הים-תיכוני האופייני להרי ירושלים.

בכלל זה, איסוף זרעים ו-ייחורים ו-ריבויים במשתלה מקומית לצורך השבתם אל הטבע, טיפול גנני באזורים סבוכים ושתילה של עצי חורש ובוסתן מקומיים בטרסות ובשטחים מופרים לפי הנחיות אקולוג.

השבה של מינים נדירים מקומיים בליווי אקולוג וכן שיקום טרסות קדומות מתוך הכרה של ערכן האקולוגי תרבותי.

נחל ותיקים – שלב ג’ – אופקים

הקרן לשטחים פתוחים תקצה 900,000 ₪ לשיקום נחל ותיקים ב-אופקים. מרחב נחל ותיקים ממוקם בפאתי העיר אופקים מכיוון צפון – מזרח וחודר לתוך העיר כרצועה ירוקה וכן לשטח הפתוח צפונית לו, עד כביש 241.

הפרויקט עוסק בשיקום נחל ותיקים והנגשתו, כחלק מרצף שטחים פתוחים, עד לנחל פטיש ויער אופקים באמצעות שילוב שבילי הליכה ואופניים, שילוט ונקודות מנוחה בתחום הפרויקט, שיקום המערכת האקולוגית בנחל אשר נפגעה עקב הזנחה רבת שנים.

כמו כן, שיקום והדגשת ערכי מורשת מקומיים והיסטוריים במסגרת הפרויקט ומתן אפשרות לגישה ציבורית וחופשית למרחב.

לטובת הפרויקט, יוקצו כ-900,000 ₪ מהקרן לשמירה על שטחים פתוחים וזאת לאחר שכבר הוקצו 1,450,000 ₪ לשלב ב’ של הפרויקט שעומד להסתיים.

אל; יער ירושלים – הדמיה (ליגם)
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן