חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

ירוק נעים נדל"ן

רשות מקרקעי-ישראל תקצה פרויקטים והנגשתם לציבור

בין הפרויקטים של הקרן לשמירה על שטחים פתוחים של רשות מקרקעי ישראל, החוגגת 5 שנים להיווסדה, אושרו; גן לאומי עין יהודה, אשר הוגש על ידי מ.א. עמק המעיינות. פיתוח טיילת בן גוריון מצוק נחל צין שדה בוקר- הוגש על ידי רמת נגב. פארק אגם נחל בוהו - שבילי הליכה - הוגש על ידי עיריית נתיבות. שיקום ופיתוח שטחים פתוחים מנדא נטופה - הוגש על ידי מועצה מקומית כפר מנדא. פארק גבעות נפתול הקישון - הנגשה למבקרים. הוגש על ידי רשות ניקוז ונחלים קישון.
0
0
עדיאל שמרון | רקע: פארק נחל ציפורי
עדיאל שמרון | רקע: פארק נחל ציפורי

הקרן לשמירה על שטחים פתוחים של רשות מקרקעי ישראל, החוגגת 5 שנים להיווסדה, תקצה 82 מיליון ₪ לטובת 71 פרויקטים סביבתיים ברחבי הארץ. כך אישרה באמצע השבוע בישיבתה הנהלת הקרן.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

יושב ראש הקרן לשמירה על שטחים פתוחים מר עדיאל שמרון, אמר; “רשות מקרקעי ישראל, רואה חשיבות בהשקעה ב”שטחים הפתוחים” והנגשתם למטיילים ולרוכבי אופניים, כי הם; “הריאות הירוקות של המדינה” ומקצה משאבים רבים לטובת הנושא מדי שנה”.

מאז הקמתה בשנת 2013, תקצבה הקרן, פרויקטים סביבתיים רבים לטובת הציבור הרחב בהיקף כולל של עשרות מליוני שקלים.

בין הפרויקטים, שאושרו השבוע;

  • גן לאומי עין יהודה, אשר הוגש על ידי מ.א. עמק המעיינות.
  • פיתוח טיילת בן גוריון מצוק נחל צין שדה בוקר – הוגש על ידי רמת נגב.
  • פארק אגם נחל בוהו – שבילי הליכה – הוגש על ידי עיריית נתיבות.
  • שיקום ופיתוח שטחים פתוחים מנדא נטופה – הוגש על ידי מועצה מקומית כפר מנדא.
  • פארק גבעות נפתול הקישון – הנגשה למבקרים. הוגש על ידי רשות ניקוז ונחלים קישון.

דוברת וממונה על יחסי ציבור של רשות מקרקעי ישראל, הגב’ אורטל צבר, מסרה לפורטל ’כאן ישראלkanisrael |כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי; הקרן לשמירה על שטחים פתוחים של רשות מקרקעי ישראל, החוגגת 5 שנים להיווסדה, פועלת מכוח חוק לשמירה על “השטחים הירוקים” במדינה.

הקרן, פועלת אל מול משרדי ממשלה, רשויות סטטוטוריות, גופים מוניציפליים, חברות ממשלתיות וגופים נוספים לתמיכה בפרויקטים בשטחים הפתוחים ולשימורם.

במסגרת פעילותה  הקרן לשמירה על שטחים פתוחים מקצה מדי שנה, עשרות מיליוני שקלים לסיוע במימון פרויקטים העוסקים בשמירה, פיתוח סביבתי וטיפוח של “השטחים הפתוחים” שמחוץ לשטחים העירוניים הבנויים.

 רשות מקרקעי ישראל

רשות מקרקעי ישראל (לשעבר מינהל מקרקעי ישראל, שפעל מאז 1960), פועלת החל מ-1 במרץ 2013 מכוח ‘חוק רשות מקרקעי ישראל’ ומנהלת את קרקעות המדינה בישראל בהן גם שמירה על קרקעות כמשאב לטובת הציבור, הסביבה והדורות הבאים.

בראש רשות מקרקעי ישראל פועלת מועצת מקרקעי ישראל הקובעת את מדיניות המקרקעין במדינה. בראש המועצה עומד שר האוצר וחבריה הם מנכלים של משרדי ממשלה ונציגי קקל.

רשות מקרקעי ישראל מבצעת את המדיניות הנקבעת על ידי מועצת מקרקעי ישראל. מיולי 2016, עומד בראש הרשות מר עדיאל שמרון.

0
0דילוג לתוכן