חדשות כאן בונים נדל"ן

רשות מקרקעי ישראל: רישום ב-טאבו, מעתה שימוש בחתימה דיגיטלית

עורך דין יעקב קוינט מנהל רשות מקרקעי ישראל, ברקע: חתימה אלקטרונית במחשב נייד | צילום רקע: Depositphotos | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
עורך דין יעקב קוינט
במסגרת המאמצים לקצר ולייעל את תהליכי העבודה והשירות ברשות מקרקעי ישראל, בתחום רישום זכויות במקרקעין, הוחלט ברשות מקרקעי ישראל, כי חתימת נציג הרשות על שטרות, בקשות ומסמכים המצורפים להם (לרבות פרצלציה, זיקת הנאה ובתים משותפים) מעידה, כי בוצעו כלל ההליכים הנדרשים ולפיכך, מייתרת את הצורך ב-אימות חתימת נציגי ר.מ.י המורשים, הן ב'חתימה דיגיטלית' והן ב'חתימה ידנית'.
0
0

רשות מקרקעי ישראל, הודיעה אתמול (שני, י”ח בכסלו התשפ”ב) כי היא מייעלת את הדרישות לחתימות נציגי הרשות וכעת מאפשרת שימוש ב’חתימה דיגיטלית’ ובכך למעשה מייתרת את הצורך באימות חתימת עובדי רשות מקרקעי ישראל (ר.מ.י) המורשים, על גבי שטרות ומסמכי רישום.  

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

חידוש זה, של הרשות, מנהלת את קרקעות הלאום בישראל, יחסוך הגעה למרחבי הרשות וללשכות רישום המקרקעין ובכך יקצר משמעותית את תהליכי הגשת המסמכים לרישום בטאבו, שהוא רישום זכויות במקרקעין בישראל וקביעת הבעלות על מקרקעין בישראל.

רישום זכויות במקרקעין בישראל, שהוא רישום וקביעת הבעלות על מקרקעין בישראל, נעשה כיום בעיקר על פי שיטת טורנס, זאת כאשר5% מהקרקעות בישראל, טרם מוּפו והוסדרו כהלכה (מספר זה הולך ופוחת עם השנים) מתקיים במקביל גם רישום ציבורי של עסקאות בקרקעות אלו.

במסגרת המאמצים לקצר ולייעל את תהליכי העבודה והשירות ברשות, בתחום רישום זכויות במקרקעין, הוחלט ברשות, כי חתימת נציג הרשות על שטרות, בקשות ומסמכים המצורפים להם (לרבות; פרצלציה, זיקת הנאה ובתים משותפים).

רשות מקרקעי ישראל; “לייעל תהליכי עבודה פנימיים ברשות ומצד שני לשפר את השירות לאזרח המבקש לבצע רישום זכויותיו בטאבו”. 

דוברת וממונה על יחסי ציבור של רשות מקרקעי ישראל הגב’ אורטל צבר, מסרה לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי אלה, מעידים, כי בוצעו כלל ההליכים הנדרשים ולפיכך, מייתרת את הצורך ב-אימות חתימת נציגי ר.מ.י המורשים, הן ב’חתימה דיגיטלית‘ והן ב’חתימה ידנית‘.

בהתאם להחלטה, באתר רשות מקרקעי ישראל ובטאבו, עודכנו השטרות ונוספה להן הערה לפיה חתימת נציג ר.מ.י, מעידה על כך, כי התמלאו כל התנאים בהתאם לסעיף 14א’ לתקנות המקרקעין ולא נדרש אימות נוסף של חתימת נציגי הרשות.

לדברי מנהל רשות מקרקעי ישראל, עורך דין יעקב קוינט; “מדובר במאמץ נוסף של הרשות מצד אחד לייעל תהליכי עבודה פנימיים ברשוּת ומצד שני לשפר את השירות לאזרח המבקש לבצע רישום זכויותיו בטאבו.

כך ששני הצדדים, יוצאים נשכרים מהמהלך הנוכחי. הרשות, תמשיך לפעול, לקדם ולייעל תהליכים נוספים, להנגישם לציבור ולשפר את השירות לאזרח, מבלי לפגוע בשלימות ההליכים הנדרשים ובמקצועיות עובדי הרשות“.

0
0About the author

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 68, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי נעים, סבא מאושר ל-5 נכדים; רפאל, אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

דילוג לתוכן