101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות חדשות הרשויות המקומית נדל"ן

רשות מקרקעי ישראל נכסי 12,000 בתי אב לבעלותם בטַאבּוּ ללא תמורה

במסגרת הרפורמה במקרקעי ישראל; רשמה רשות מקרקעי ישראל בעלות בטאבו לכ-670,000 חוכרים מתוכם כ-470,000 ◄ קבלת הבעלות אינה חובה אלא זכות. חוכר רשאי לסרב להצעת רכישת הבעלות, גם כשזו ללא תמורה ולהישאר במעמד של בעל זכויות חכירה מבלי לעבור למעמד של בעלים, אולם במצב זה, ימשיך להזדקק לשירותיה של ר.מ.י. בכל פעולה, אותה יבקש לבצע במקרקעין ◄ הודעות על רישום הנכס בטאבו, ישלחו אל החוכרים על ידי רשות מקרקעי ישראל (ר.מ.י).
0
0
עורך דין יעקב קוינט מנהל רשות מקרקעי ישראל ברקע: איור נכס צמוד קרקע, שיעבור ב'טַאבּוּ' | צילום: לשכת עורכי הדין | צילום רקע: Depositphotos | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
עורך דין יעקב קוינט

רשות מקרקעי ישראל (ר.מ.י) בראשות עורך דין יעקב קוינט, שיגרה באחרונה אל כ-11,853 חוכרים, הודעה, כי נכס המקרקעין שלהם עובר אל בעלותם המלאה ב’טַאבּוּ‘ זאת ללא כל תמורה. מדובר על נכסים בבנייה רוויה (דירות) ונכסים צמודי קרקע, הרשומים כיום בטאבו בחכירה מהוונת (חכירה שבגינה שולמו דמי חכירה מראש לכל תקופת החכירה (היוון תשלומים לתשלום אחד מראש).

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או בטוויטר.

נמסר, כי אם לא יתקבלו מכתבי התנגדות מן ה’חוכרים‘ תוּעבר הבעלוּת סופית לידי החוכרים, לאחר 60 יום באמצעות ממשק מקוון מול הטאבו (طابُو) ללא כל צורך בביצוע פעולה כלשהי מצד החוכרים.

הודעות על רישום הנכס בטאבו, ישלחו אל החוכרים על ידי רשות מקרקעי ישראל (ר.מ.י).

הבעלים, יוכלו לאחר רישום הבעלות במסגרת טאבו (לשכת רישום מקרקעין) לפנות ישירות אל ‘לשכות רישום המקרקעין‘ ול’וועדות התכנון המקומיות‘ לביצוע פעולות במקרקעין, ללא צורך באישור או בהסכמה של (ר.מ.י) וזאת מבלי שיידרשו לשלם כל תשלום בשל פעולות אלה (כגון; העברת זכויות ו-תוספת בנייה).

קבלת הבעלות אינה חובה אלא זכות. חוכר רשאי לסרב להצעת רכישת הבעלות, גם כשזו ללא תמורה ולהישאר במעמד של בעל זכויות חכירה מבלי לעבור למעמד של בעלים, אולם במצב זה, ימשיך להזדקק לשירותיה של ר.מ.י. בכל פעולה, אותה יבקש לבצע במקרקעין.

מרחב ירושלים; נשלחו מכתבים לכ-3223 חוכרים מהם כ-3003 בבניה רוויה ו-220 בבניה נמוכה. (בין הישובים; אשדוד, אשקלון, ירושלים, קרית גת, קרית מלאכי, בית שמש ועוד).

מרחב צפון; נשלחו מכתבים ל-3650 חוכרים מהם כ-1557 בבניה רוויה ו-2093 בבניה נמוכה ( בין הישובים; אבו סנאן, דבוריה, חצור הגלילית, טבריה, יוקנעם עילית, עפולה, צפת, קרית שמונה ועוד)

מרחב מרכז; נשלחו מכתבים ל-2419 חוכרים מהם כ-1869 בבניה רוויה ו-550 בבניה נמוכה (בין הישובים; אבן יהודה, באר יעקב, בית דגן, יהוד מונוסון, כוכב יאיר, כפר סבא, לוד, מודיעין, נתניה, פתח תקווה ועוד)

מרחב תל אביב; נשלחו מכתבים ל-2561 חוכרים מהם כ-2470 בבנייה רוויה ו-91 בבנייה נמוכה (בין הישובים; אור יהודה, בני ברק, בת ים, גבעתיים, חולון)

כ-2,700 בתי אב נוספים במרחבים; חיפה ו-דרום הארץ, יקבלו בהמשך אף הם הודעות על זכאותם לבעלות.

רשות מקרקעי ישראל, רשמה בעלות בטאבו לכ-670,000 חוכרים מתוכם כ-470,000 במסגרת הרפורמה במקרקעי ישראל

גרף כמות נכסים שנרשמו בבעלות רפורמה בטאבו (במצטבר) בין השנים 2011 - 2021העברת הבעלות המלאה לחוכרים במקרקעי ישראל במגזר העירוני במסגרת הרפורמה ברשות מקרקעי ישראל, נעשית מאז שנת 2011 שם נקבע, כי בעלי הזכויות במקרקעין בייעוד מגורים ו-תעסוקה במגזר העירוני, יוכלו לקבל ללא תמורה או בתמורה את הבעלות המלאה והבלעדית בנכסיהם”.

עד כה רשמה רשות מקרקעי ישראל בעלות בטאבו לכ-670,000 חוכרים מתוכם כ-470,000 במסגרת הרפורמה במקרקעי ישראל ובהתאם לכללים שנקבעו בחוק רשות מקרקעי ישראל לגבי הזכאות לקבלת בעלות.

דוברת וממונה על יחסי ציבור של רשות מקרקעי ישראל הגב’ אורטל צבר, מסרה לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי כמו כן בכ-9,000 נכסים בבניה נמוכה ותעסוקה, נרכשה הבעלוּת בתמורה.

רשות מקרקעי ישראל, ממשיכה לפעול לרישום הבעלות בטאבו, בנכסים ללא תמורה ובתמורה על מנת לצמצם החיכוך עם האזרחים ולשפר השירות ללקוחותיה.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן