חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

דימונה נדל"ן

רשות מקרקעי ישראל הסכמות סללו דרך לפינוי שקט של חירן

הישג בנגב. מדובר בהישג לאכיפה, שרושמת המדינה באמצעות רשות מקרקעי ישראל, כאשר עשרות המשפחות משבט אבו אל קיען הגיעו להסכמות עם המדינה לפינוים מרצון מאדמות המדינה באזור חִירַאן, סמוך ליער יתיר שבנגב ◄ מנהל מרחב דרום בחטיבה לשמירת הקרקע ב'רשות מקרקעי ישראל' מר אילן ישורון; "מדובר בהליך רב שנים שהגיע לסיום מוצלח, כאשר עשרות המשפחות שהתגוררו באזור חירן הגיעו להסכמות עם המדינה, באמצעות הרשות להסדרת הבדואים בנגב והחלו לפנות בעצמם את רכושם ואת המבנים בהם התגוררו בחִירַאן".
0
0
אילן ישורון, מנהל ברשות מקרקעי ישראל
אילן ישורון, מנהל ברשות מקרקעי ישראל

תהליך הפינוי של כלל המשפחות הבדואיות מאזור חירן, הושלם בשעה טובה והגיע אל סיומו השקט. זאת לאחר שבאחרונה, הגיעה המדינה, באמצעות ‘הרשות להסדרת הבדואים בנגב’ להסכמות עם כלל המשפחות שהיו אמורות להתפנות מהאזור. נקבע; משפחות בני שבט אבו אל קיעאן, ייתפנו מהשטח אל בתיהם החדשים ביישוב חוּרַה ( حورة), שם ייהנו מבתים צמודי קרקע ומשירותי חינוך, בריאות ורווחה מוסדרים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר. 

אין ספק, כי מדובר בהישג לאכיפה, שרושמת המדינה באמצעות רשות מקרקעי ישראל, כאשר עשרות המשפחות משבט אבו אל קיען הגיעו להסכמות עם המדינה לפינוים מרצון מאדמות המדינה באזור חִירַאן, סמוך ליער יתיר שבנגב.

אחת מתוך המשפחות עתרה בתחילת השבוע לבית המשפט בעתירה מנהלית לגבי גובה הפיצוי שיקבלו מהמדינה במסגרת פינויים.

העותרים לא התנגדו לעצם פינויים ולא עתרו בעניין זה לבית המשפט, ובסופו של משא ומתן גם בני משפחה זו, הגיעו להסכמות עם המדינה באמצעות “הרשות להסדרת הבדואים בנגב”  ובכך הושגה הסכמה עם כלל המיועדים לפינוי מאדמות המדינה.

דוברת וממונה על יחסי ציבור של רשות מקרקעי ישראל, הגב’ אורטל צבר, מסרה ל‘פורטל כאן ישראל | kanisrael  | כאן נעים | kan-naim אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’ כי; כזכור, המבנים של בני שבט אבן אל קיעאן, הוצבו על אדמות מדינה, ללא היתרים ובניגוד לחוק במקום.

בעקבות פסק הדין של בית המשפט העליון, שהתקבל אחרי 11 שנה של הליכים משפטיים והורה על פינויים של בני שבט אבן אל קיעאן,מ-אדמות המדינה.

 כל עשרות המשפחות האחרות שהתגוררו במקום נמצאות בשלבי מעבר למגורים בחוּרַה

‘רשות הבדואים’ ניהלה בשנתיים האחרונות מול כלל השוהים במקום משא ומתן אינטנסיבי לפינויים מרצון, במסגרתו הוצעו להם מגרשים חלופיים באזור חוּרַה השוכנת צפונית-מזרחית לעיר באר שבע, ודרומית ליישוב מיתר, על כביש 60. ופיצויים כנגד המבנים שהקימו.

בזכות המשא ומתן שהבשיל עד לכדי הסכם לפינוי בהסכמה, תוך מתן פיצויים נדיבים והטבות – כל עשרות המשפחות האחרות שהתגוררו במקום נמצאות בשלבי מעבר למגורים בחוּרַה בשכונה חדשה שהמדינה מפתחת עבור המתפנים שיקבלו את הקרקע ללא תמורה, לאחר שקיבלו בצורה מסודרת מגרשים חלופיים ופיצוי כספי תמורת פינוי בהסכמה.

מנהל מרחב דרום בחטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל, מר אילן ישורון, אומר; “מדובר בהליך רב שנים שהגיע לסיום מוצלח, כאשר עשרות המשפחות שהתגוררו באזור חירן הגיעו להסכמות עם המדינה, באמצעות הרשות להסדרת הבדואים בנגב והחלו לפנות בעצמם את רכושם ואת המבנים בהם התגוררו בחִירַאן.

יש לציין שהפעילות בוצעה בתיאום בין כלל הרשויות ואותן משפחות קיבלו מהמדינה הן פיצויים והן מגרשים חלופיים בישוב חורה להקמת ביתם, שם הוקמו תשתיות מתאימות ונערכו לקליטתם.

גם במערכות החינוך והבריאות, בתנאי חיים עדיפים לאין שיעור מאשר היו מנת חלקם עד היום. נמשיך לפעול במסגרת החוק ולטובת הציבור לו שייכות אדמות המדינה“. סיכם מר ישורון.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן