בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות חדשות עסקים כסף מדבר

רשות התחרות – כללים המתירים שתפ בין מלווים ב'הסדרי חוב'

רשות התחרות לשעבר) רשות ההגבלים העסקיים); במקרים של הסדרי חוב, הסתיימו יחסי התחרות בין הצדדים בכל הנוגע ל-מתן האשראי. מהצד השני, שיתוף פעולה בין הנושים, עשוי לייעל ולהגביר את סיכויי ההצלחה של הסדר החוב, הן לטובת הנושים והן לטובת החייב ◄ הפרק, מתווה את העקרונות לבחינת שיתופי הפעולה, כאמור, על מנת לוודא שאינם גולשים לתחומים שעלולים לפגוע בתחרות שבין הצדדים.
רשות התחרות בראשות עורכת דין מיכל הלפרין ברקע שיתופי פעולה בין מלווים ב'הסדרי חוב' | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
מיכל הלפרין, עורכת דין

רשות התחרות (לשעבר; רשות ההגבלים העסקיים) היא רשות ממשלתית האמונה על שמירת עקרונות התחרותיות במשק של מדינת ישראל בראשות עורכת דין מיכל הלפרין, פרסמה אתמול (שלישי, י' אלול, תשע"ט) להערות הציבור, פרק נוסף בגילוי הדעת העוסק ב'שיתופי פעולה בין משקיעים מוסדיים' שלא בתחום התחרות.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה' ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

עולה, כי הפרק החדש, עוסק בשיתופי פעולה ב'הסדרי חוב' וזאת בהמשך לפרקים שפורסמו לעניין שיתופי פעולה ב'קבלת החלטות בתאגיד' אשר 'משקיעים מוסדיים' מחזיקים ב-מניותיו.

גילוי הדעת, נועד לתת וודאות למשקיעים המוסדיים (ובכלל זה; בנקים) המעוניינים לבצע שיתופי פעולה, כאמור, מבלי שיצטרכו לחשוש מהפרה של הוראות 'חוק התחרות הכלכלית'.

במקרים של הסדרי חוב, הסתיימו יחסי התחרות בין הצדדים בכל הנוגע ל-מתן האשראי.

מהצד השני, שיתוף פעולה בין הנושים, עשוי לייעל ולהגביר את סיכויי ההצלחה של הסדר החוב, הן לטובת הנושים והן לטובת החייב.

הפרק, מתווה את העקרונות לבחינת שיתופי הפעולה, כאמור, על מנת לוודא שאינם גולשים לתחומים שעלולים לפגוע בתחרות שבין הצדדים.

על מנת לחסות תחת פרק זה של גילוי הדעת, על ההסדר לעמוד בתנאים הבאים;

  1. חשש שהלווה לא יעמוד בהתחייבויותיו – כאשר מצבו של הלווה, אינו מעלה צורך בגיבוש הסדר חוב, שיתוף פעולה בין הנושים אינו חוסה תחת גילוי הדעת.

לפיכך, על כל אחד מהמשקיעים המוסדיים לבדוק עצמאית את מצב הלווה ולוודא שיש חשש של ממש שהוא לא יעמוד בהתחייבויותיו.

  1. רשות התחרות, לוגו | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©שיתוף הפעולה תחום להסדר החוב מול הלווה – שיתופי פעולה חוסים תחת גילוי הדעת רק כאשר הם נועדים להצלתו של אשראי קיים ולא לצורך העמדת אשראי חדש לתאגיד.

זאת, למעט אם מדובר באשראי שניתן במטרה לשרת את החזר האשראי שנטל התאגיד עובר להסדר החוב.

  1. תוכנו של שיתוף הפעולה והגורמים המעורבים בו – כדי ששיתוף פעולה יחסה תחת גילוי הדעת, עליו ועל המשתתפים לעמוד בתנאים הבאים;
  • לא ייקח חלק בשיתוף הפעולה מי שהשתתפותו אינה הכרחית.
  • לא יועבר בין הצדדים מידע שאינו רלוונטי להסדר החוב שעל הפרק.
  • שיתוף הפעולה לא יגביל את הלווה מעבר לנדרש למימוש מטרת ההסדר ובכלל זה לא יגביל אותו מפנייה לקבלת אשראי מגורמים אחרים.

ניתן להגיש הערות על טיוטת הפרק לעורך דין יובל דוד חננאל, Yuvaldh@competition.gov.il, עד ליום חמישי, כ"ה תשרי, ה'תש"פ, ה-24 באוקטובר 2019.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן