חדשות כאן ישראל מאזני הצדק מלחמת חרבות ברזל קהילה

רשות התאגידים: כ-6000 עמותות נמחקו – לא דיווחו כנדרש בחוק

‘חוק העמותות‘ קובע, כי כל עמותה חייבת להגיש מדי שנה, דוח כספי, דוח מילולי, חמשת מקבלי השכר הגבוה בעמותה, דיווח על תרומה מ-יֵשׁוּת מדינית זרה ועוד. העמותות שנמחקו, כאמור, לא הגישו דיווחים כמתחייב בחוק. יודגש, כי המחיקה, בוצעה לאחר שנשלחו מספר התראות לעמותות ולחברי הועד, ולאחר בדיקה, כי אין לעמותות נכסים. רק כ-500 עמותות הגישו דיווחים לרשמת העמותות.
0
0
 עורכת דין שולי אבני שוהם רשמת העמותות וההקדשות , ברקע: אילוסטרציה על עמותה למען הציבור | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
עו”ד שולי אבני שוהם

“הגשת דיווחים על ידי עמותות הינה חובה מהותית, המאפשרת פיקוח אפקטיבי על ‘עמותות’ ומאפשרת לוודא, כי כספי תורמים מועברים לקידום מטרות העמותה המאושרות ואינם משמשים לחלוקת רווחים אסורה או לפעילות אחרת” – כך אומרת ומבהירה ראש רשות התאגידים ורשמת העמותות, עורכת דין שולי אבני-שוהם.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

רשות התאגידים שבמשרד המשפטים, תמשיך לעמוד על כך שכל עמותה רשומה, תגיש דיווחים כנדרש על פי הדין. מוסיפה ראש רשות התאגידים ורשמת העמותות.

מחיקת העמותות שאינן מדווחות על פי חוק מפנקס העמותות, מהווה חלק חשוב ביישום גישה זו לטובת הגברת אמון הציבור בארגונים ללא כוונת רווח“. סיכמה ראש רשות התאגידים ורשמת העמותות, עורכת דין אבני-שוהם.

דיווחי העמותות, עומדים לרשות הציבור ללא עלות באתר האינטרנט ‘גיידסטאר‘.

יחידת העמותות ברשות התאגידים שבמשרד המשפטים, מחקה בימים האחרונים מ-פנקס העמותות כ-6,000 עמותות אשר עולה, כי אינן מגישות דיווח על פעילותן.

יאמר מיד; ‘חוק העמותות‘ קובע, כי כל עמותה חייבת להגיש מדי שנה, דוח כספי, דוח מילולי, חמשת מקבלי השכר הגבוה בעמותה, דיווח על תרומה מ-יֵשׁוּת מדינית זרה ועוד. העמותות שנמחקו, כאמור, לא הגישו דיווחים כמתחייב בחוק.

דוברת היחידות המקצועיות של אגף דוברות הסברה ותקשורת ב-משרד המשפטים, הגב’ כרמית אורפז-ימין, מסרה לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי המחיקה, בוצעה לאחר שנשלחו מספר התראות לעמותות ולחברי הועד, ולאחר בדיקה, כי אין לעמותות נכסים.

בעקבות ההודעה אשר פורסמה ברְשׁוּמוֹת ב-יולי 2023 על הכוונה למחוק את העמותות אשר אינן מדווחות מפנקס העמותות, כ-500 עמותות הגישו דיווחים לרשמת העמותות.

יצוין, כי רשות התאגידים, המתינה לנוכח “מלחמת חרבות ברזל” עם המחיקה הסופית, ופנתה פעמים נוספות לעמותות, על מנת לוודא שאינן פעילות ולאפשר לעמותות הפעילות להגיש דיווחים, כנדרש בחוק, ולהימנע ממחיקתן.

ביום 18.3.2024, פורסמה בילקוט הפרסומים “הודעה סופית בדבר מחיקה מפנקס העמותות“.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן